Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

Jesenné šou RTVS: Záhady tela môžu ísť naposledy, známy dátum štartu Milujem Slovensko!

Jesenná sezóna Jednotky môže byť poslednou v tomto zložení zábavných programov.

Po Markíze a Joj už poznáme aj zloženie večernej jesennej štruktúry aj na Jednotke.

Ako sme už informovali v tomto článku, v priebehu pracovných večerov bude pokračovať v podobnej skladbe, ako minulé sezóny, pričom od septembra do vysielania chystá mimoriadne oceňovanú filmovú českú premiéru, pokračovanie obľúbeného romantického seriálu, nový dokumentárny cyklus o ŠTB aj výpravnú minisériu.

 


September na RTVS: Nové časti obľúbenej ordinácie, veľkolepá miniséria aj mimoriadna premiéra!Čítajte →

Víkendový prime-time na jeseň Jednotka vyskladá najmä tromi zábavnými šou, čo je najviac spomedzi slovenských televízií.

Markíza bude od septembra vysielať v prime-time Tvoja tvár znie povedome a Farmu, Joj Česko Slovensko má talent a Inkognito. Zvyšok večerov vyplnia z pôvodnej tvorby komerčné stanice seriálmi. Jednotka, naopak, neponúkne žiadny pôvodný seriál.

Práve tento nepomer chce zmeniť nový riaditeľ RTVS, Ľuboš Machaj, ktorý vyvolal rozruch vyjadreniami o priveľkom priestore pre zábavu na Jednotke, v porovnaní s ďalšou pôvodnou tvorbou.

Táto jeseň tak môže byť posledná v súčasnej podobe hlavného vysielacieho času, ktorý roky RTVS na Jednotke skladá podobne.

Milujem Slovensko

Mimoriadny rok zažíva piatková šou Milujem Slovensko, ktorá sa len druhýkrát vo svojej histórii objaví v jarnej aj jesennej televíznej sezóne. Deje sa tak v roku voľby generálneho riaditeľa RTVS, pred ktorou podpísal bývalý šéf telerozhlasu netradične naraz štyri série Milujem Slovensko do konca jeho funkčného obdobia.

Aktuálne sa do vysielania chystá posledná zo štvorice zazmluvnených sérií z megakontraktu uzatvoreného pred dvomi rokmi.

Milujem Slovensko na jeseň ponúkne už svoju 12. sériu, ktorá odštartuje v piatok 9. septembra o 20:30.

Vysielať sa bude plynule až do decembra, pričom by mala tradične vzniknúť aj špeciálna silvestrovská epizóda.

Milujem Slovensko by malo mať budúcnosť na RTVS istú aj v ďalšie roky.

Nový šéf RTVS Machaj už skôr potvrdil, že práve Milujem Slovensko je program, ktorý by mal ostať súčasťou vysielania Jednotky aj naďalej, naznačil však, že formát môže prejsť po rokoch zmenami.

Záhady tela naposledy?

Aj na jeseň budú v sobotnom prime-time pokračovať zábavná šou Záhady tela.

RTVS si už skôr zazmluvnila jej výrobu, pričom sa dožije svojej jubilejnej 10. série. Celkovo by mala ponúknuť 11 premiérových vydaní.

Nová 10. séria Záhad tela odštartuje na Jednotke hneď na začiatku mesiaca, v sobotu 3. septembra o 20:30. 

V prípade jedenástich nových častí by ich takto RTVS odvysielala už do polovice novembra. Ich ďalšia budúcnosť je už otázna.

Záhady tela majú podľa našich informácií najbližšie k svojmu koncu na obrazovke RTVS.

„Trošku je úzko cielená,“ povedal nový riaditeľ ešte pred svojím zvolením.

Práve o sobotnej šou sa hovorí v zákulisí naďalej ako o tej, ktorá by v budúcnosti na RTVS nemala pokračovať.

Nahradí ich Pečie celé Slovensko?

Miesto po Záhadách tela by v ďalších rokoch mohla v sobotnom prime-time prevziať napríklad pekárska šou Pečie celé Slovensko.

Jeden z najdrahších formátov v histórii RTVS ešte bývalé vedenie uviedlo v nedeľné večery.

Nový riaditeľ Ľuboš Machaj už potvrdil, že zábavu chce zastabilizovať v piatky a soboty. V nedele, naopak, vidí priestor pre dramatickú pôvodnú tvorbu, naznačuje pritom intenzívnejšiu seriálovú výrobu.

Práve v soboty vysielala RTVS v minulosti svoje ťažiskové šou ako bola Najväčší Slovák alebo Zem spieva.

S Pečie celé Slovensko ako jedným z najdrahších formátov vyrukovala verejnoprávna televízia do súboja o najsledovanejší večer, v ktorom pravidelne veľké šou uvádza Markíza. V soboty zas ťažiskový formát Česko Slovensko má talent vysiela Joj.

Túto jeseň bude Pečie celé Slovensko pokračovať ešte v nedeľné večery.

Nové vedenie jesennú sezónu skladá podľa plánov bývalého vedenia, ktoré, ako sme exkluzívne informovali, počítalo s druhou sériou pekárskej šou v nedele od októbra. RTVS už medzičasom potvrdila, že v septembri ešte s pečením neodštartuje.

2. ročník Pečie celé Slovensko by mal odštartovať v nedeľu 2. októbra o 20:30 a vysielať sa plynule až do Vianoc. Chýbať opäť nebudú celebritné špeciály, vrátane silvestrovského vydania.

 


Pečie celé Slovensko sa vracia: Vlaňajší hit dostane viac epizód, poznáme predbežný dátum štartu!Čítajte →
Čítať viac...
Nahor