Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Poznáme prvú vianočnú premiéru RTVS: Po Jozefovi Makovi nakrúti nový rodinný film!

Verejnoprávna televízia už teraz pripravuje tohtoročnú vianočnú filmovú premiéru, po vianočných rozprávkach či tohtoročnej novoročnej premiére chystá rodinnú premiéru.

Prvá tohtoročná vianočná premiéra RTVS je známa.

Verejnoprávna televízia sa od roku 2014 po vzore Českej televízie pustila do tradície nakrúcania pravidelných nových vianočných rozprávok, ktorých za osem rokov nakrútila celkovo šesť. Novú rozprávku nepriniesla len v rokoch 2017 a 2021.

Prednosť v týchto rokoch dostala nákladná miniséria Mária Terézia, ktorá rozšírila premiérovú vianočnú produkciu o veľkolepú historickú sériu nakrúcanú v koprodukcii troch, v prvej sérii až štyroch krajín.

Rovnako tak vlani televízia nakrútila nový televízny film Jozef Mak, ktorý spracoval kultový román Jozefa Cígera Hronského. RTVS ho odvysielala na Nový rok 2022, kam môže smerovať aj pripravovanú novinku.

 


Nový rok ovládol doják Umenie pretekať v daždi a Jozef Mak, prekvapil prvý prepadák!Čítajte →

Rodinný film s netradičným námetom

RTVS v príprave nového televízneho filmu stavila na netradičný námet.

Televízia pripravuje premiéru vianočného rodinného filmu s pracovným názvom Kôň, pričom práve divoké zviera sa stane nositeľom celej myšlienky aj symbolov deja posadených do obdobia Vianoc.

Ústredná postava filmu Kôň, učiteľ Dušička, totiž jedného dňa pred Vianocami objaví u seba doma koňa. Nebolo by to tak zvláštne, keby nebýval v bytovke na druhom poschodí. Prítomnosť netradičného domáceho miláčika však narúša každodenný stereotyp ako života v bytovke, tak v súkromí i práci hlavného hrdinu a odkrýva vzťahy aj pravú tvár ľudí v jeho okolí.

Nebude prekvapením, ak sa nový televízny film kôň nestane len ľahkou vianočnou rodinnou oddychovkou. Tvorcovia naznačujú, že na pozadí netradičnej témy chcú vo filme otvárať viaceré vnútorné dilemy hlavnej postavy a reflektovať povrchnosť súčasného sveta.

S vianočným filmom Kôň počíta RTVS na Vianoce 2022.

 


Divácky úspech Jozefa Maka a Šarlatána: Jednotka s najsledovanejšími filmami nového roka!Čítajte →

V prípade potvrdenia žánrovejšieho spracovania filmu sa tak môže novinka zaradiť skôr do série k televíznemu filmu Jozef Mak. Neobjavil by sa tak, podľa všetkého, počas trojice najsledovanejších vianočných dní, ale skôr v období Nového roka či Troch kráľov.

Autormi filmu Kôň sú Marek Leščák a Martin Šulík, brat programového riaditeľa RTVS, Antona Šulíka. Producentom filmu je Rudolf Biermann. Celkové náklady na výrobu rodinnej snímky by mali dosiahnuť vyše 900-tisíc eur, podľa Centrálneho registra zmlúv RTVS vstúpi do jeho produkcie finančným vkladom 350-tisíc eur.

Nakrúcanie filmu malo podľa pôvodných plánov prebehnúť už v roku 2021, nakoniec jeho nakrúcanie malo odštartovať začiatkom tohto roka a trvať by malo počas jari do mája 2022.

Čítať viac...
Nahor