Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Posledná záchrana: Joj dáva novinke Bodka ešte jednu šancu! Našla jej nový vysielací čas

Televízia po víkendovom prepadáku presunula nový seriál pre najbližšiu sobotu až do noci, rozhodnutie nakoniec prehodnotila. Bodka dostane poslednú šancu v lepšom čase.

Seriálová novinka Bodka sa do noci ešte na začiatku februára nepresťahuje.

Štyri diely stačili na to, aby Joj pristúpila k zmene vysielacieho času svojho nového, dosiaľ najvýraznejšie promovaného seriálu Bodka, ktorý síce na začiatku januára po masívnej kampani uspel, no nekompatibilné promo so samotným obsahom spôsobilo už po prvej časti odliv divákov.

Tí od seriálu odchádzali aj naďalej a po štarte nad pol miliónom už Bodka klesla uplynulú sobotu len na úroveň 211-tisíc divákov. V obchodne relevantnej komerčnej cieľovke zaznamenala rating  na úrovni 3,6 %.

Hneď v pondelok tak televízia rozhodla o odsune seriálu do nočných hodín. Miesto si mal vymeniť s naplánovanými filmami ako Švagor na odstrel, Policajtov švagor či Fakjú, pán profesor 3. Aktuálne však svoj zámer prehodnotila.

Joj sa rozhodla dať novinke Bodka poslednú šancu a najbližšiu sobotu ju do noci ešte neodsunie.

Televízia aktualizovala svoje plány, podľa ktorých Bodka o 20:30 definitívne končí, no miesto času okolo 23. hodiny jej dá Joj túto sobotu šancu v lepšom čase podvečer o 18. hodine.

Práve sobotný access bol pritom pre Joj roky problematickým, keď voči etablovanej Smotánke na Markíze nedokázala nájsť konkurenciu v podobe pôvodných programov, z ktorých viaceré pokusy prepadli. Ostatné roky Joj zvolila odlišnú cestu a vyhradila sobotné podvečery filmom, s ktorými sa odlepila od dna a slot zastabilizovala.

Joj tak pre Bodku upraví túto sobotu celodenný program, keď od poludnia ho vyposúva o hodinu dopredu.

Televízii však už od začiatku roka nesedí najmä víkendový program, na čo si diváci pravidelne sťažujú. Dôvodom je menší objem reklamy, než aký televízia, podľa všetkého, očakávala a podľa ktorého nastavila vysielacie časy programov.

Uplynulú sobotu zahrala Bodka v komerčnej cieľovke podobný rating, ako podvečerný film Joj. Multireprízoví Šanghajskí rytieri sa mali dostať na 3,4 %. Na najbližšiu sobotu mala Joj naplánovanú v sobotu podvečer komediálnu drámu Deň matiek, ktorú takto vysúva na 15:25.

Bodke bude robiť konkurenciu primárne Smotánka na Markíze, ktorá sa po zimnej prestávke vracia od tohto týždňa o 18:20 do štruktúry. Na Jednotke beží zabehnutý magazín Postav dom, zasaď strom.

Čítať viac...
Nahor