Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Víkendová sledovanosť: Fajnšmeker pri štarte pohorel, Markíza s večernými filmami vysoko vpredu!

Joj sa opäť nedarí liečiť sobotný access.

PIATOK: Búrlivé víno mimo Divokých koní nerástlo! Misska predbehla premiéru Joj

SOBOTA: Televízna dvojka pripravila do dlhoročne problematického sobotného accessu o 18-tej ďalšiu novinku. Relácia o varení s Thomasom Kamenárom, Fajnšmeker, však pri štarte doslova pohorela, keď podľa našich informácií dosiahla podiel iba 8,1 %. Pre reláciu bol podpriemerný výsledok o to bolestnejší, že ju predbehla Dvojka s hokejovou extraligou (po tretinách nad 6, 9 a 10 % v 12 – 54) a dotiahla sa na ňu aj Jednotka s Taxíkom a podielom 7,9 % (12 – 54). Markíza však v tomto čase výrazne nerástla, Smotánka opäť olízala len priemer stanice s podielom 22,9 %, predchádzajúci Susedia sa prehupli cez 20-tku.

Večer bol rozdiel medzi Markízou a Joj opäť výrazný, keď televíznej dvojke nezafungovala repríza kinosnímky Zrodenie Planéty opíc. Inak pozitívne hodnotený film nezahral silný nadpriemer ani pri premiére, v ostatnej repríze dosiahol podiel len 11,3 %. Reprízové Vo štvorici po opici 2 na Markíze bolo omnoho úspešnejšie s podielom 29,5 %. Jednotke opäť klesla relácia Nečakané stretnutia, tento raz uhrala podiel 14,5 %. Úspešnejšie boli nasledujúce Pravdivé príbehy s podielom 15,3 %, Neskoro večer uhralo 11,7 %. Výsledky Jednotky sú v 12+.

Z menších staníc úspešne vyliečila sobotný prime-time Doma, ktorá vrátila sériu romantických snímok Rosamunde Pilcher, Svadobný sľub uhral 6,5 %. Pluska bola štandardná s Profesionálmi a podielmi okolo 5 %, Dajto sa nedarí ani s novou sobotnou akvizíciou Čierny zoznam, ktorá po úspešnom štarte klesla na podiel 3,3 %.

NEDEĽA: V nedeľu sa očakávaný súboj odohral medzi štartujúcim Tancom snov a premiérovými Babovřeskami 2. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku, česká komédia výrazne uspela s ratingom 15,6 % a podielom 42,3 %. Tanec snov sa uviedol vlažne, vďaka dlhej stopáži narástol na podiel 22 %, v ratingu mu však dĺžka až k polnoci ubrala a uhral 7,1 %. Tanečná šou výraznejšie uspela vo všeobecnej cieľovke, bez náročnej konkurencie univerzálnej komédie môže v ďalších týždňoch rásť. Všetky výsledky aj v 12+ nájdete tu.

Silnú konkurenciu najmä Babovřesiek ustála len Jednotka. Tajné životy sa však museli vysporiadať s dosiaľ najslabším výkonom a 381-tisíc divákmi pri podieli 15,9 %. V 12 – 54 uhral seriál podiel 9,7 %. Dvojporcia Zámeny manželiek na Dome uhrala podiely nad 3 %, rovnako nad touto hranicou skončil Profesionál na Dajto. Večer vôbec nevyšiel Plus, repríza piatkovej snímky L.A. Apokalypsa prepadla aj na menšej stanici s podielom takmer 2 %.

Čítať viac...
Nahor