Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Televízia

Podvečerné posily Oteckovia a Bez servítky idú do jarného finále: Kedy skončia a čo ich nahradí?

Po prvýkrát od nástupu Oteckov sa podvečer presadili oba programy komerčných staníc, mnohokrát dosahovali lepšiu sledovanosť než ich večerné programy.

Koniec jari prináša prestávku aj pre denné podvečerné programy, ktoré boli túto sezónu pilierom sledovanosti Markízy aj Joj.

Pre komerčnú dvojku znamenala tohtoročná jar vďaka nasadeniu kuchárskej šou Bez servítky po prvýkrát presadenie sa voči niekdajšiemu valcu Oteckov, ktorí v tejto sezóne padli na svoje historicky najslabšie čísla, no ostávajú naďalej istotou televízie.

Už pre oba podvečery, nielen Markízy, ale aj Joj, je paradoxné, že vo viacerých dňoch Oteckovia a Bez servítky dosahujú lepšiu sledovanosť než ich viaceré večerné programy. Deje sa to dokonca aj v období mája a júna, kedy ovplyvňuje sledovanosť pekné počasie a výrazne neskorší príchod divákov k obrazovke, čo dramaticky znižuje ratingy podvečer či počas spravodajských programoch.

Oba piliere komerčných staníc čaká letná prestávka, ku ktorej dôjde už v najbližších dňoch.

Ako prví skončia vo vysielaní Oteckovia, ktorí ponúknu svoj posledný týždeň aktuálnej série. Finále série Oteckov je naplánované na najbližší piatok 11. júna.

Oteckov tradične pre mimosezónne obdobie vo vysielaní nahradia Rodinné prípady.

Markíza však tentokrát zaberie a nasadí Rodinné prípady naplno s premiérovými časťami. Potiahnuť ich chce minimálne celý jún.

Prekryje tak nimi sčasti záverečný týždeň jarnej série Bez servítky, ktoré vydrží vo vysielaní dlhšie, do piatka 18. júna.

Joj následne plánuje zvyšok júna a celé leto vyplniť podvečer českou verziou kuchárskej šou Prostřeno, ako to urobila aj vlani.

Práve nasadenie Prostřeno televízii ukázalo aj potenciál slovenského Bez servítky, keď česká verzia dosahovala počas minuloročných letných prázdnin lepšiu sledovanosť, než v predošlej hlavnej sezóne šou Moja mama varí lepšie ako tvoja, a dokonca Markízu s jej Rodinnými prípadmi aj ponaháňala. Tá už vtedy reagovala náhlym vytiahnutím premiér tohto seriálu pred začiatkom jesene.

Čítať viac...
Nahor