Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Celebritné Prostřeno, Prima

Téma mesiaca

Joj sa stávka na české Prostřeno vyplatila: Podvečer aj viedla, so šou bude pokračovať!

Joj sa v priebehu leta podarilo zvýšiť výkonnosť problematického podvečerného pásma. Televízia od júla nasadila na 18. hodinu dlhoročnú šou jej nevlastnej českej sestry Primy Prostřeno, ktorá vychádza z rovnakého formátu, ako niekdajšia dlhodobá podvečerná šou Markízy, Bez servítky.

Joj sa v prípade Prostřeno napriek nasadzovaniu prevzatých českých dielov podarilo zvýšiť podvečernú sledovanosť a ťahať sa od 13 % vyššie, miestami sa blížila sa v komerčnej cieľovke blížila aj k 20 % a dostala sa do vedenia. Markíza podvečer vysiela overené Rodinné prípady, ktoré pravidelne vyťahuje v prípade prestávky Oteckov.

Komerčná dvojka pritom bude s českým Prostřeno pokračovať po uspokojivom lete nakoniec aj v hlavnej jesennej sezóne.

Kým na 18. hodinu sa vráti s premiérami Moja mama varí lepšie ako tvoja, kuchárska reality šou nájde nové miesto o 16:30 a bude tak tvoriť nábeh podvečernému spravodajstvu o 17:30.

Joj sa k vysielaniu Prostřeno dostala po rokoch po tom, čo Markíza nepredĺžila licenciu na originálny formát Come Dine With Me. Posledne ju obnovovala po čase koncom roka 2015, kedy riešila problémy v accesse po prepadáku denného seriálu Kukučka, nakoľko jej nevyšlo ani obnovenie Bez servítky, o licenciu viac nemala záujem.

Nakoniec sa v nej vlani dostala Prima, ktorá na Slovensku ponúkla vlastný kanál Prima Plus, k právam na šou sa následne dostala práve Joj.

Čítať viac...
Nahor