Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Nové projekty

Veľký prehľad seriálu Priznanie: Kto sú nové postavy, koľko má častí a kedy dôjde do finále?

Seriálový hit Hniezdo sa po dvoch rokoch vracia na obrazovky, RTVS štartuje jeho voľné pokračovanie. Veľký prehľad seriálu Priznanie, postavy kto je kto, herci, dej aj počet dejov s plánovaným finále.

O čom je seriál Priznanie

Priznanie je melodramatický seriál, ktorého dôležitou súčasťou bude kriminálka zápletka.

„V seriáli Hniezdo, ktorého voľným pokračovaním bude Priznanie, mali diváci možnosť vidieť ako novorodenec Filip obrátil naruby životy viacerých rodín. A bude to opäť malý Filipko, ktorý po roku zamieša osudom nielen rodiny Michala a Kristíny Važanovcov, ale i ďalších už známych, no aj nových postáv. RTVS vo svojich pôvodných dramatických seriáloch zakaždým ponúka divákom okrem pútavého príbehu aj zaujímavú spoločenskú tému,“ uviedla televízia

Kým nosnou témou Hniezda boli adopcie, Priznanie otvorí ďalšiu citlivú tému, tentokrát migrácie.

Hniezdo hovorilo o adopciách, neúplných rodinách, neplodných mladých manželských pároch a mali sme pocit, že tento príbeh bol už vyčerpaný a uzavretý. Keďže sme po jeho mimoriadnom diváckom úspechu dostali zelenú na pokračovanie, rozmýšľali sme nad spoločenskou témou, ktorá by bola opäť akousi nadstavbou seriálu. Pri voľnom pokračovaní sme chceli zachovať žánrové prvky Hniezda – melodrámu, s kriminálnou zápletkou a tajomstvom. Vtedy som dostala nápad, že koronavírus na chvíľu pozastavil ďalší celosvetový problém – migráciu,“ uviedla autorka myšlienky a dramaturgička seriálu Dana Garguláková.

 


Priznanie prepísalo rekordy: Odštartovalo lepšie ako Hniezdo, predbehlo všetky seriály RTVS!Čítajte →

Hlavnou nositeľkou témy bude sýrska imigrantka Leila a jej jednoročný syn Sámi.

„Pri putovaní Európou kvôli opatreniam zostala na Slovensku, kde požiadala o azyl. Jej dramatický osud  sa  prelína s osudom rodiny Važanovcov, ktorých diváci RTVS poznajú zo seriálu Hniezdo. Aj keď je príbeh vymyslený, veríme, že sa nám ho  podarilo vystavať tak, že pôsobí reálne, no  zároveň aj tajomne napínavo,“  dodala Dana Garguláková.

Upútavka na seriál Priznanie

Pokračovanie nemalo vzniknúť

Pôvodný dramatický seriál Hniezdo už pri štarte v januári 2020 prilákal 470-tisíc divákov, až postupne rástol stabilne nad pol miliónové publikum. Vo finále vystrelil až na rekordných 643-tisíc divákov.

Na základe mimoriadnej popularity nového seriálu sa jeho diváci vo veľkom začali dožadovať pokračovania, pričom nádeje už v čase vysielania uťal samotný spoluautor námetu a režisér seriálu, Braňo Mišík.

“Hneď na začiatku, keď som s tým prišiel, a keď sme to tvorili, som povedal, že dobré knihy, dobré filmy nemajú mať pokračovanie. Majú byť uzatvorené tak, ako istá etapa v živote. Nemám rád, keď sa niečo uzatvorí a potom sa to znovu otvára, nemám to rád v živote, nemám to rád vo vzťahoch ani v ničom. Raz keď niečo uzatvorím, tak to uzatvorím a idem inou cestou a inou chodbou a nevraciam sa a to bude platiť aj o Hniezde, pokračovanie určite nebude,” povedal v marci 2020 Mišík.

Hniezdo po tomto vyjadrení, aj vplyvom nástupu koronakrízy, Hniezdo popularitou ešte porástlo, a to napriek tomu, že sa vysielalo v nedeľnom prime-time priamo proti Superstar, ktorá, taktiež aj vďaka kríze a lockdownu, zaznamenala najsledovanejšiu sériu za dlhé roky.

 


Hniezdo došlo do finále: Najúspešnejší seriál v histórii RTVS vyvrcholil absolútnym rekordom sledovanosti!Čítajte →

Tvorcovia po vyše roku nakoniec zmenili názor.

„Keď mi dramaturgička Danka Garguláková povedala, že má nápad, ako pokračovať s Hniezdom, bola som skeptická, no po prečítaní námetu som pochopila, že postavila pôdorys pre ďalší skvelý dramatický seriál,“ povedala producentka RTVS Zuzana Balkóová. Režisérom nového seriálu je opäť Braňo Mišík, scenáre pripravili Zuzana Líšková, Naďa Jurkemik a Peter Nagy.

Koľko má častí a kedy dôjde do finále

Seriál Priznanie dostane menší počet častí, než jeho predchodca Hniezdo.

Verejnoprávna televízia nakrútila celkovo 10 častí, ktorých výroba prebiehala približne tri mesiace. S nakrúcaním začali tvorcovia 18. júla 2021 a skončili v polovici októbra.

„Seriál Priznanie sa nakrúcal 57 dní. Na nakrúcaní sa podieľal 40-členný štáb a väčšina scén sa odohrávala v okolí Bratislavy a Trenčína. Napriek dlhému obdobiu nakrúcania sme nemuseli ani raz prerušiť výrobu kvôli ľudskému faktoru. Režisér mal jasnú predstavu o realizácii a na výrobe pracovali špičkoví profesionáli vo svojom odbore,“ uviedla producentka RTVS Zuzana Balkóová.

Seriál Priznanie stihne RTVS uzavrieť v čase nástupu hlavnej časti jarnej sezóny.

Voľné pokračovanie Hniezda sa bude vysielať každú nedeľu od 9. januára 2022, pričom do finále dôjde v polovici marca.

 


Veľký prehľad seriálu Druhá šanca: Postavy, počet častí, dej, kde sledovať epizódyČítajte →

Postavy seriálu Priznanie (kto je kto)

RTVS pripravovaný seriál uvádza ako novinku, ktorá však bude stáť na základoch deja okolo rodiny Važanovcov.

Z pôvodných postáv a hercov sa tak fanúšikovia seriálu môžu tešiť na Soňu Norisovú, Alexandra Bártu alebo Andreu Karnasovú.

„Rodina Važanovcov má tri deti, pričom najmladšieho syna splodila Kristína neplánovane a nečakane s manželom svojej najlepšej kamarátky. Marta Fialová alias Andrea Karnasová si odpykáva sedem rokov za mrežami,“ píše RTVS.

Soňa Norisová (Kristína), Alexander Bárta (Michal), Angelika Sbouli (Lejla)
Priznanie Sona Norisova Alexander Barta Angelika Sbouli

Hlavnou hrdinkou bude Sýrčanka Lejla, mladá žena, ktorá čaká na azyl.

Jej minulosť je poznačená tragédiou a na Slovensko prichádza s malým synčekom Sámim. Lejlu si zahrá herečka Angelika Sbouli.

Seriál sa vo voľnom pokračovaní vráti aj ku kľúčovej postave, malému Filipkovi, ktorý po roku zamieša osudom nielen rodiny Michala a Kristíny Važanovcov, ale i ďalších už známych i nových postáv.

Kamil Mikulčík (Marek), Rebeka Poláková (Andrea)

Novými postavami budú sociálna pracovníčka Andrea a psychológ Marek.

„Novou postavou v seriáli bude Andrea, sociálna pracovníčka, ktorá pomáha migrantom. Zahrala si ju Rebeka Poláková. Jej kolega Marek v podaní Kamila Mikulčíka je zasa psychológ, ktorý pôsobil na misiách pri našich vojenských jednotkách v Afganistane a tiež Sýrii,“ predstavuje postavy televízia.

Pribudnú aj postavy z radov mladých hrdinov.

Robert Sipos si zahral Juraja, odchovanca detského domova, ktorý sa zapletie do pašovania cigariet. Martina Zábranská ako Vanesa je zasa dcérou majiteľa bazáru s autami, ktorého stvárnil Ivan Krúpa. „Vanesa je síce otcov miláčik, no žiadna snobka. Chce len cestovať a žiť svoj vlastný život,“ uvádza RTVS.

Dôležitú postavu zároveň v Priznaní stvárni Ondřej Daniš ako šéf cudzineckej polície, major Oskar Berenčík.

Robert Sipos (Juraj), Martina Zábranská (Vanesa)
Priznanie Robert Sipos Martina Zabranska

Ondřej Daniš (Oskar)
Priznanie Ondrej Danis

Inzercia seriálu Priznanie

Čítať viac...
Nahor