Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Milan Červenka, szj.sk

Nové projekty

Pripravovaný športový kanál pozná po stopke najskorší termín štartu! Prinesie aj zmenu celej RTVS

RTVS mala kompletný rebranding spolu s novou stanicou predstaviť už v júli 2020, plány zmenila koronakríza.

Indície z konca roka 2019, že by RTVS mohla pred parlamentnými voľbami pracovať na kompletnom rebrande, sa stretli s realitou. Verejnoprávny telerozhlas oficiálne prostredníctvom svojho riaditeľa potvrdil, že pod jeho vedením prejde RTVS rebrandingom, ktorý bude znamenať aj ďalšiu zmenu lôg Jednotky a Dvojky. Viac informácií a ich históriu nájdete v tomto článku.

Nový brand pritom mala RTVS predstaviť už počas leta 2020. Riaditeľ Jaroslav Rezník v rozhovore pre Denník N potvrdil, že rebranding plánoval telerozhlas spolu s predstavením nového kanála.

Viac k téme

„Je pravda, že sme ho chceli urobiť pri príležitosti spustenia športového kanála. Máme ho hotový,“ povedal pre denník.

Nový športový kanál, ktorý ponesie názov Šport, nakoniec RTVS v dôsledku koronakrízy nespustila. Jeho štart bol posledne naviazaný na športový sviatok roka, Letné olympijské hry v Tokiu, ktoré však boli pre pandémiu zrušené a presunuté na rok 2021.

V tejto súvislosti RTVS neabsolvovala ani kompletný rebranding, ktorý Rezník v takomto období považuje za zbytočný: „Rebranding nemá zmysel robiť teraz. Malo by to zmysel len pri spustení športového kanála.“ Rovnako uviedol, že mu takáto zmena dávala zmysel aj pri štarte archívnej Trojky.

Naopak, práve v období krízy menšou zmenou pri predstavení nového vizuálu hlavnej stanice prešla Joj. Vychádzala pritom zo situácie ostatných mesiacov, keď začala dôraz klásť na blízkosť k divákom novým claimom „S vami“.

Na rebranding RTVS si po prepuknutí pandémie bude treba počkať aj niekoľko mesiacov či dlhšie. Telerozhlas, pravdepodobne, nespustí novú stanicu Šport skôr, ako pri najbližších Majstrovstvách sveta v hokeji či samotnej letnej olympiáde.

„Závisí to od toho, čo bude s koronou, ale aj od toho, ako na tom budeme s peniazmi,“ povedal Rezník, ktorý v prípade pozitívnej situácie naznačuje možnosť spustiť kanál už pri hokejovom šampionáte.

MS v hokeji, ktoré boli pre rok 2020 zrušené, sú naplánované v náhradnom termíne od 21. mája 2021. Na tento čas sa tak RTVS sústredí po novom pri plánoch spustenia športového kanála a s ním kompletne nového brandu RTVS.

Čítať viac...
Nahor