Návrat klasických štruktúr Markízu posilnil, cez deň však hlboko padla! Joj rástla, uspelo aj nové Uhádni môj vek
10. januára 2017  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Návrat tradičného denného programu skončil pre Markízu napriek posilnenia sklamaním. Wau predbehla Domu. 

Tento pondelok sa definitívne skončili sviatočné štruktúry a televízie nabehli na štandardný denný program. Ten aj poslednú jeseň vysoko ťahal dopredu Markízu, pričom jeho efekt sa prejavil očakávane aj teraz. Celodenne sa Markíza a Joj dorovnali, rozdiel medzi nimi tvoril len jedinú desatinu, a to v prospech Markízy s výkonom 19,6 %. Tá tak oproti predošlým dňom nového roka rástla, no i tak ostala prekvapená. Podľa našich informácií ju zradilo denné pásmo, s ktorým problém nemala. Spadnúť do hlbších podpriemerov mala po rannej Zámene manželiek a dvíhať sa začala až s poobednými Rodinnými prípadmi. Aj v tomto prípade tak pocítila aktuálny pokles čísel.

Vysoko si v porovnaní s bežným dňom v minulej sezóne polepšila Joj, pre ňu je celodenný výkon 19,5 % vysoký nadpriemer. Najväčšiu radosť z denného programu jej mohol robiť návrat šou Uhádni môj vek, ktorá po kampani nových pravidiel a príchodu hráča Sláva z Duelu porástla na podiel tesne cez 18 %. Joj sa k tomu výrazne dvihli aj Noviny o 17, ktoré mali prekročiť 20 %. Markíza bola lídrom s Rodinnými prípadmi o 16-tej s podielom 21 %, v iných časoch seriál uhral len vlažne. Prvé Televízne noviny tesne prekročili 23 %.

Markíze ani naďalej nefunguje Koleso šťastia, tvrdo prepadlo s podielom pod 12 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala až pod 24 %. Opäť bodovalo spravodajstvo Joj, keď Krimi prekročili až 29 % a Noviny sa opäť stali najsledovanejším programom dňa, podielovo podliezli 32 %. Televízne noviny s veľkým odstupom uhrali menej než 24 %.

Večer Joj pokračovala víťazne, premiérové Inkognito jej vynieslo vyše 8 ratingov s podielom cez 23 %. Babovřesky mu nemohli pre svoju dlhu minutáž ratingovo konkurovať, v podieli totiž 23 % atakovali. Do čela sa dostali v čase reprízového Inkognita, to ale uspelo s podielom pod 23 %.

Na menších mali najviac divákov Profesionáli pri podieli cez 5 % a Mission Impossible 4 na Dajto, ktoré večer atakovalo 6 %. Na Plus sa po premiére na hlavnej stanici presunul česko-slovenský seriál Svet pod hlavou, sledovať ho malo 1,8 % divákov s podielom 5 %. Seriál si delí divákov aj s Joj, kde beží po 23. hodine, mal tam získať podiel 13 %. Doma pokračovala vo Vymenených životoch, tentoraz jej klesli s podielmi medzi 4 – 5 %. Od poobedia sa vysoko dostala Wau, ktorá celodenne dorovnala Domu a v prime-time ju predbehla. Kriminálky CSI jej uhrali podiely nad a pod 4 %.

V prime-time ostala Joj silným lídrom, mala ísť pod 26 %, Markíza podliezla 22 %. Markíza naďalej pociťuje veľký pokles v súboji skupín, kde sa na ňu celodenne dotiahla Joj Group, pričom stráca približne 4 – 5 % oproti priemerným výkonom z minulej sezóny. Skupina Joj podobné percentá získala.