Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Návrat klasických štruktúr Markízu posilnil, cez deň však hlboko padla! Joj rástla, uspelo aj nové Uhádni môj vek

Návrat tradičného denného programu skončil pre Markízu napriek posilnenia sklamaním. Wau predbehla Domu. 

Tento pondelok sa definitívne skončili sviatočné štruktúry a televízie nabehli na štandardný denný program. Ten aj poslednú jeseň vysoko ťahal dopredu Markízu, pričom jeho efekt sa prejavil očakávane aj teraz. Celodenne sa Markíza a Joj dorovnali, rozdiel medzi nimi tvoril len jedinú desatinu, a to v prospech Markízy s výkonom 19,6 %. Tá tak oproti predošlým dňom nového roka rástla, no i tak ostala prekvapená. Podľa našich informácií ju zradilo denné pásmo, s ktorým problém nemala. Spadnúť do hlbších podpriemerov mala po rannej Zámene manželiek a dvíhať sa začala až s poobednými Rodinnými prípadmi. Aj v tomto prípade tak pocítila aktuálny pokles čísel.

Vysoko si v porovnaní s bežným dňom v minulej sezóne polepšila Joj, pre ňu je celodenný výkon 19,5 % vysoký nadpriemer. Najväčšiu radosť z denného programu jej mohol robiť návrat šou Uhádni môj vek, ktorá po kampani nových pravidiel a príchodu hráča Sláva z Duelu porástla na podiel tesne cez 18 %. Joj sa k tomu výrazne dvihli aj Noviny o 17, ktoré mali prekročiť 20 %. Markíza bola lídrom s Rodinnými prípadmi o 16-tej s podielom 21 %, v iných časoch seriál uhral len vlažne. Prvé Televízne noviny tesne prekročili 23 %.

Markíze ani naďalej nefunguje Koleso šťastia, tvrdo prepadlo s podielom pod 12 %. Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala až pod 24 %. Opäť bodovalo spravodajstvo Joj, keď Krimi prekročili až 29 % a Noviny sa opäť stali najsledovanejším programom dňa, podielovo podliezli 32 %. Televízne noviny s veľkým odstupom uhrali menej než 24 %.

Večer Joj pokračovala víťazne, premiérové Inkognito jej vynieslo vyše 8 ratingov s podielom cez 23 %. Babovřesky mu nemohli pre svoju dlhu minutáž ratingovo konkurovať, v podieli totiž 23 % atakovali. Do čela sa dostali v čase reprízového Inkognita, to ale uspelo s podielom pod 23 %.

Na menších mali najviac divákov Profesionáli pri podieli cez 5 % a Mission Impossible 4 na Dajto, ktoré večer atakovalo 6 %. Na Plus sa po premiére na hlavnej stanici presunul česko-slovenský seriál Svet pod hlavou, sledovať ho malo 1,8 % divákov s podielom 5 %. Seriál si delí divákov aj s Joj, kde beží po 23. hodine, mal tam získať podiel 13 %. Doma pokračovala vo Vymenených životoch, tentoraz jej klesli s podielmi medzi 4 – 5 %. Od poobedia sa vysoko dostala Wau, ktorá celodenne dorovnala Domu a v prime-time ju predbehla. Kriminálky CSI jej uhrali podiely nad a pod 4 %.

V prime-time ostala Joj silným lídrom, mala ísť pod 26 %, Markíza podliezla 22 %. Markíza naďalej pociťuje veľký pokles v súboji skupín, kde sa na ňu celodenne dotiahla Joj Group, pričom stráca približne 4 – 5 % oproti priemerným výkonom z minulej sezóny. Skupina Joj podobné percentá získala.

Čítať viac...
Nahor