Markíza potiahne Superstar do konca jarnej sezóny, známy dátum finále piatej série!
10. mája 2018  //  Aktuálne, Showbiz  //  Bez komentárov

Televízie odhalili detaily priebehu finálových kôl.

Piata federálna Superstar pobeží podobne dlho ako jej prechádzajúce série. Kým pôvodne sa očakávalo aj možné skoršie ukončenie šou pre kolíziu s hokejovými Majstrovstvami sveta, nakoniec televízie neokresali tradične najatraktívnejšie kastingové kolá a šou potiahnu podobne ako v minulosti.

Televízie už potvrdili, že v tejto sezóne Superstar odvysielajú celkovo päť finálových kôl. Tie sú charakteristickou súčasťou formátu, v minulosti bol ich počet aj dvojnásobný. Šetrenie nákladov a vývoj správania divákov, keď ich záujem smeruje skôr k spomínaným kastingom, oklieštili počet živých večerov.

Piata federálna Superstar tak pobeží prakticky do konca hlavnej jarnej sezóny. Finále by malo prebehnúť v nedeľu 10. júna. Aj druhú a tretiu česko-slovenskú júna, ktoré vysielali televízie na jar, štartovali vo februári a vrcholili v prvej polovici júna.

Do finálových kôl posunuli Markíza s Novou celkovo 10 finalistov – päť dievčat a päť chlapcov. Pri zúženom množstve finálových večerov bude systém vyraďovania expresný, keď počas prvých troch prenosov vypadnúť hneď dvaja súťažiaci. Vo štvrtom finálovom kole vypadne už len jeden spevák s najmenším počtom hlasov. Do Superfinále tak postupuje trojica najúspešnejších finalistov. Tá sa v priebehu samotného finále zúži na dvojicu, televízie počas večera pozastavia hlasovanie a šou opustí spevák s najnižším počtom hlasov. Hlasovanie sa následne opäť spustí a finálová dvojica zabojuje o posledné divácke hlasy.