Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potiahne Superstar do konca jarnej sezóny, známy dátum finále piatej série!

Televízie odhalili detaily priebehu finálových kôl.

Piata federálna Superstar pobeží podobne dlho ako jej prechádzajúce série. Kým pôvodne sa očakávalo aj možné skoršie ukončenie šou pre kolíziu s hokejovými Majstrovstvami sveta, nakoniec televízie neokresali tradične najatraktívnejšie kastingové kolá a šou potiahnu podobne ako v minulosti.

Televízie už potvrdili, že v tejto sezóne Superstar odvysielajú celkovo päť finálových kôl. Tie sú charakteristickou súčasťou formátu, v minulosti bol ich počet aj dvojnásobný. Šetrenie nákladov a vývoj správania divákov, keď ich záujem smeruje skôr k spomínaným kastingom, oklieštili počet živých večerov.

Piata federálna Superstar tak pobeží prakticky do konca hlavnej jarnej sezóny. Finále by malo prebehnúť v nedeľu 10. júna. Aj druhú a tretiu česko-slovenskú júna, ktoré vysielali televízie na jar, štartovali vo februári a vrcholili v prvej polovici júna.

Do finálových kôl posunuli Markíza s Novou celkovo 10 finalistov – päť dievčat a päť chlapcov. Pri zúženom množstve finálových večerov bude systém vyraďovania expresný, keď počas prvých troch prenosov vypadnúť hneď dvaja súťažiaci. Vo štvrtom finálovom kole vypadne už len jeden spevák s najmenším počtom hlasov. Do Superfinále tak postupuje trojica najúspešnejších finalistov. Tá sa v priebehu samotného finále zúži na dvojicu, televízie počas večera pozastavia hlasovanie a šou opustí spevák s najnižším počtom hlasov. Hlasovanie sa následne opäť spustí a finálová dvojica zabojuje o posledné divácke hlasy.

Čítať viac...
Nahor