Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV Markíza

Aktuality

Let´s Dance zvalcovali hviezdy Dunaja! Šou spôsobila veľký výpadok, skončilo posledné meno

Let´s Dance spoznalo finalistov, o najemotívnejší tanec semifinále sa postaral Juraj Loj, skvelý záver večera podčiarkli tváre Dunaja, k vašim službám Ján Koleník a Jakub Jablonský.

Tanečná šou Markízy je vo finále.

Deviata séria Let´s Dance ponúkla predposledný priamy prenos tohto roka, v ktorom diváci spoločne s porotcami rozhodli o troch najlepších pároch divácky najúspešnejšieho ročníka šou za posledné roky.

Vondráčková sa pustila do Ďurovčíka

Semifinálový večer otvorila mimoriadne dlhým 5-minútovým mixom hitov špeciálna porotkyňa Helena Vondráčková. Účinkovala hneď v prvej sérii Let´s Dance na Slovensku v roku 2006, šou opustila ako piata v poradí. Pri svojej účasti v najsledovanejšom prvom ročníku tanečnej šou však stihla zahosťovať vo vtedajšom ďalšom absolútnom televíznom hite Susedia.

O prvý semifinálový tanec sa postarali Jakub Jablonský a Eliška Lenčešová, ktorí si za svoj waltz vyslúžili dve desiatky a celkovo 38 bodov. Hneď pri úvodnom tanci, napriek všeobecne pozitívnemu hodnoteniu, sa Vondráčková pustila do Jána Ďurovčíka, ktorá ho po dvoch výčitkách smerom k Jablonskému nazvala „hnidopichom“.

Následne už Markíza odpálila špeciálnu aktivitu večera – sambu každého súťažného páru v trojici spoločne s hviezdami bývalých ročníkov.

Ako prvá si ju vyskúšala Petra Dubayová po boku Matyáša Adamca a jeho vlaňajšej partnerky Gabriely Marcinkovej – v 8. sérii Let´s Dance spolu obsadili druhé miesto. Práve Dubayová čelila od začiatku súťaže porovnávaniu s Marcinkovou a kritike v miere, akú nečakala. Zároveň spomedzi semifinálovej štvorice patrila k outsiderom, ktorej mal pripadnúť pred finále Čierny Peter.

Samba v štýle súboja dvoch tanečníčok o tanečného partnera však bola porotcami pochválená s celkovo 34 bodmi, najvyššími známkami boli dve deviatky.

Po sambe nasledoval ďalší latinskoamerický tanec, avšak nepomerne dramatickejší v podobe pasodoble Anny Jakab Rakovskej a Jaroslava Ihringa. Napriek sľubnému veľkolepému úvodu ale technikou, choreografiou ani dynamikou k najvyšším známkam porotu nevybudil – udelili 34 bodov, vrátane dvoch deviatok.

Spustenie predaja zhodilo stránku

Nemalá časť večera bola venovaná promovaniu Let´s Dance Turné, ktoré ohlásila iba koncom uplynulého týždňa.

 


Let´s Dance sa vráti na jeseň s hviezdami bývalých ročníkov! Markíza odhalila utajovanú novinkuČítajte →

Televízia so šou na jeseň od októbra vycestuje naprieč Slovenskom, a to spoločne s viacerými bývalými účastníkmi tanečnej šou. Prvými dvomi potvrdenými menami sú víťazi 4. a 7. ročníka Nela Pocisková a Ján Koleník.

Markíza v priamom prenose, v čase, kedy ho mohlo sledovať aj cez 600-tisíc divákov, spustila predaj vstupeniek do prvých 4 miest.

Oficiálny predajca Ticketportal následne zaznamenal výpadky webstránky či jej dlhé načítanie. Problémy trvali aj hodinu po otvorení predaja, mnohí záujemcovia sa tak k lístkom dostať nevedeli.

„Chceli by sme vás poprosiť, aby ste vydržali a boli trpezliví. Nápory sú naozaj neuveriteľné, za čo vám, vlastne, ďakujeme,“ povedal už pred pol jedenástou moderátor Viktor Vincze.

Neskôr dodal, že sa štyri mestá postupne vypredávajú a v priebehu najbližších hodín budú v každom z nich oznámené nové termíny. Markíza ďalšie mestá, do ktorých Let´s Dance zavíta, ohlási v priebehu finále.

Kovalčíková dobehla na poslednú chvíľu

Semifinálový priamy prenos pokračoval druhou sambou, s Jurajom Lojom a Natáliou Horváthovou si zatancoval minuloročný bronzový finalista Vratko Sirági.

Porota sa pri hodnotení tanca nezhodla. Kým Tatiana Drexler bola spokojná a Helena Vondráčková až nadšená, podľa Ďurovčíka ukázala trojica málo z toho, čo dokáže. Výsledkom bol najväčší rozdiel v hodnotení porotcov – s najvyššou desiatkou a najnižšou osmičkou. Celkovo udelili ale 36 bodov.

Súčasťou semifinále bolo tiež čítanie negatívnych komentárov zo sociálnych sietí.

Do vlastných sa začítali aj Dubayová s Adamcom, ktorý svoju partnerku po vlne kritiky obhajoval aj v médiách. Na adresu kritických komentárov sa v dokrútke vyjadril s veľavravným výrazom na tvári iba krátko. „Čo si myslím o hejteroch? Vôbec nič,“ povedal Matyáš.

 


Diváci majú vo finalistoch Let´s Dance jasno! Dubayovú zaskočila kritika, Adamec s ostrým odkazomČítajte →

S Petrou ako druhý tanec večera zatancovali rýchly quickstep, ktorý, až na jedno zaváhanie, vychválil aj Ján Ďurovčík. Dubayová o málo vylepšila hodnotenie z prvého tanca ziskom 35 bodov s tromi deviatkami.

Na poslednú chvíľu do štúdia dobehla víťazka 8. série Janka Kovalčíková.

Úradujúca kráľovná tanečného parketu v nedeľu večer hrala divadelné predstavenie, no zároveň v semifinále Let´s Dance vytvorila samba trio s Jakab Rakovskou a Ihringom. Na začiatku prenosu v štúdiu ešte chýbala, ich samba bola naplánovaná ako tretia v poradí. Aj Vincze priznal, že sa obávali, či na svoje vystúpenie stihne prísť včas.

Celá trojica napokon svoje číslo zvládla. Podľa Adely Vinczeovej bola ich choreografia dovtedy najharmonickejšia, čo podpísal aj Ďurovčík – porotcovia vytiahli hneď dve desiatky a dorovnali do toho času najvyššie hodnotenie večera s 38 bodmi.

Slzy a štyridsiatky

Najlepšie vystúpenia semifinále prišli na jeho konci.

Juraj Loj po boku Natálie Horváthovej vniesol do ich súťažného tanga mrazivý príbeh inšpirovaný filmom Posledné tango v Paríži, čím postavil na nohy celú sálu aj porotu.

Tatianu Drexler dojal k slzám, pre Ďurovčíka bolo ich číslo natoľko famózne, že v semifinálovom kole padlo prvých 40 bodov. Loj dodal, že príbehy ich tanca vznikajú aj pod náročnými očakávaniami Horváthovej, ktorá sa choreografie snaží skladať tak, akoby s nimi mali ísť na súťaže.

Vysoký prílev bodov sa však neskončil.

Na rad prišla posledná samba v podaní Elišky Lenčešovej a dvoch hereckých hviezd Dunaja, k vašim službám Jakuba Jablonského a Jána Koleníka, ktorý na krátky čas opäť ovládol tanečný parket.

Helena Vondráčková otvorene povedala, že po tomto výkone by si jedného dňa sambu s víťazom 7. série rada zatancovala, Tatiana Drexler s lesknúcimi sa očami priznala, že z celého tria si všímala iba Koleníka.

Viktor Vincze si zas všimol, že v publiku v priebehu 9. série nikdy nesvietilo toľko nahrávajúcich mobilov, ako pri tomto tanci.

Ján Koleník sa napokon sklonil pred Jablonským s Lenčešovou a ich výkonmi v súťaži. Dvakrát v priebehu večera zároveň vyzval verejnosť, aby sa krásou tanca nechali viesť k láske miesto hnevu. Štvrtá samba zaklincovala vydarený koniec semifinále s najvyšším počtom 40 bodov.

Porotcovská tabuľka a posledné vypadnutie

Porotcovskú tabuľku tak ovládol Jakub Jablonský so 78 bodmi. Nasledoval ho Juraj Loj, ktorý sa vďaka skvelému druhému číslu priblížil na malý rozdiel so 76 bodmi. Tretia bola Anna Jakab Rakovská so ziskom 72 bodov, o málo za ňou skončila Petra Dubayová so 69 bodmi.

Hlasovanie poroty a divákov poslalo priamo do finále dva najúspešnejšie páry večera Jablonského s Lenčešovou a Loja s Horváthovou.

O posledné finálové miesto sa v cha-cha súboji „pobili“ Dubayová s Rakovskou, medzi ktorými už vyberala iba porota. Tá neprekvapila a do finále posunula Rakovskú s Ihringom a vôbec poslednou vypadnutou 9. série sa tak stala Petra Dubayová a Matyáš Adamec.

Matyáš Adamec sa aj pri druhej účasti v Let´s Dance dostal vysoko – vlani s Gabrielou Marcinkovou obsadil 2. priečku, tentokrát s tanečnou partnerkou Petrou Dubayovou získal 4. miesto.

Eliška Lenčešová posledné dva roky tancovala s menej zdatnými celebritnými partnermi Attilom Véghom a Borisom Valábikom, postup do finále sa tak pre ňu stal splneným prianím. Nakročené pritom má rovno k víťazstvu, o kráľovi či kráľovnej tanečného parketu ale budú rozhodovať už iba diváci.

Natália Horváthová je v tanečnej šou po prvý raz, hneď tak zaknihovala účasť vo finále.

Čítať viac...
Nahor