Dobre vedieť drží nárast, Naši zvrátili utorňajší prepad! Jednotke boduje podvečer
9. novembra 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

RTVS je so svojimi podvečernými súťažami pri sile.

Dobre vedieť! drží čísla posledných vydaní, s ktorým sa hýbe okolo deviatich ratingov. Blízko nich bola šou aj v utorok, kedy býva slabšia, pričom v podieli prekročila 24 %. Výkon udržala aj nasledujúca repríza, ktorá sa dostala až na 25 %. Joj zvrátila prepad spred dvoch týždňoch s komediálnym seriálom Naši. Vrátil sa pod 6 ratingov a v podieli pod 16 %. Repríze Dobre vedieť! sa darí aj pre neúspech špeciálu Uhádni môj vek, mierne prekročil 12 %. Jednotka uspela s Nikto nie je dokonalý, relácia sa dostala pod 18 % v skupine 12+ a pod 13 % u mladších divákov.

Podobne sledovaný, ako silná utorňajšia zábava Jednotky, bol podvečerný kvíz RTVS Duel vysielaný o 18. hodine. V podieli sa dostal až k okoliu 22 % (12+), v komerčnej cieľovke pritom atakoval až 18 %. Darilo sa aj šou 5 proti 5, ktorá u mladých uhrala až 16 %, v 12+ mala ísť nad 17 %. Jednotka je s týmto pásmom sledovaná dlhodobo, silná je niekoľko sezón najmä s Duelom. Na komerčných staniciach Búrlivé víno podliezlo 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala tesne nad 18 %. Televízne noviny atakovali 29 %, Noviny zas 23 %.

V súvislosti s výkonnosťou spravodajstiev je zaujímavý najnovší prieskum agentúry Median. Tá pravidelne sleduje dôveryhodnosť spravodajstiev, pričom po prvýkrát sa na čelo medzi respondentmi dostala verejnoprávna televízia. Spravodajstvo RTVS za objektívne považuje 24 % respondentov. Po prvýkrát v prieskume prehrala Markíza a jej Televízne noviny, zaostali o minimálnu hodnotu, keď si ich vybralo 23,8 % respondentov. Nasledovala TA3 s 18,1 %, Joj získala 15,9 %.

Z menších staníc v utorok večer Profesionáli podliezli 7 %, Vymenené životy šli na 6,5 a 8,5 %. Dajto s filmom R.I.P.D. dosiahlo 5,5 %, Plus zaostala so snímkou RoboCop 1 a podielom pod 4 %. Kriminálky CSI na Wau atakovali 3 % a prehupli sa cez 4 %. Na čele dňa sa drží Počasie Markízy.