Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dobre vedieť drží nárast, Naši zvrátili utorňajší prepad! Jednotke boduje podvečer

RTVS je so svojimi podvečernými súťažami pri sile.

Dobre vedieť! drží čísla posledných vydaní, s ktorým sa hýbe okolo deviatich ratingov. Blízko nich bola šou aj v utorok, kedy býva slabšia, pričom v podieli prekročila 24 %. Výkon udržala aj nasledujúca repríza, ktorá sa dostala až na 25 %. Joj zvrátila prepad spred dvoch týždňoch s komediálnym seriálom Naši. Vrátil sa pod 6 ratingov a v podieli pod 16 %. Repríze Dobre vedieť! sa darí aj pre neúspech špeciálu Uhádni môj vek, mierne prekročil 12 %. Jednotka uspela s Nikto nie je dokonalý, relácia sa dostala pod 18 % v skupine 12+ a pod 13 % u mladších divákov.

Podobne sledovaný, ako silná utorňajšia zábava Jednotky, bol podvečerný kvíz RTVS Duel vysielaný o 18. hodine. V podieli sa dostal až k okoliu 22 % (12+), v komerčnej cieľovke pritom atakoval až 18 %. Darilo sa aj šou 5 proti 5, ktorá u mladých uhrala až 16 %, v 12+ mala ísť nad 17 %. Jednotka je s týmto pásmom sledovaná dlhodobo, silná je niekoľko sezón najmä s Duelom. Na komerčných staniciach Búrlivé víno podliezlo 20 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dostala tesne nad 18 %. Televízne noviny atakovali 29 %, Noviny zas 23 %.

V súvislosti s výkonnosťou spravodajstiev je zaujímavý najnovší prieskum agentúry Median. Tá pravidelne sleduje dôveryhodnosť spravodajstiev, pričom po prvýkrát sa na čelo medzi respondentmi dostala verejnoprávna televízia. Spravodajstvo RTVS za objektívne považuje 24 % respondentov. Po prvýkrát v prieskume prehrala Markíza a jej Televízne noviny, zaostali o minimálnu hodnotu, keď si ich vybralo 23,8 % respondentov. Nasledovala TA3 s 18,1 %, Joj získala 15,9 %.

Z menších staníc v utorok večer Profesionáli podliezli 7 %, Vymenené životy šli na 6,5 a 8,5 %. Dajto s filmom R.I.P.D. dosiahlo 5,5 %, Plus zaostala so snímkou RoboCop 1 a podielom pod 4 %. Kriminálky CSI na Wau atakovali 3 % a prehupli sa cez 4 %. Na čele dňa sa drží Počasie Markízy.

Čítať viac...
Nahor