Ďalší prepad Markízy, trojkou na trhu už aj Svokra! Piatkovú Zámenu manželiek okamžite sťahuje
1. júna 2016  //  Aktuálne, Televízia  //  Bez komentárov

Joj sa zas po štarte prepadli Habovřesky, Dobre vedieť predbehlo všetky nespravodajské programy.

Markíze to v hlavnej sezóne so Zámenou manželiek a ani Svokrou nevychádza. Prvá z reality šou zažila veľký prepadák posledné dva piatky, kedy z Markízy spravila až trojku na trhu, vďaka čomu Zámenu manželiek televízia okamžite sťahuje a o týždeň skôr vysúva na piatky nasadenie Babovřesiek. Rovnaký problém však začína Markíze robiť aj Svokra, ktorá vystriedala v utorky MasterChefa. Ostatne však dosiahla ešte horší rating ako kuchárska šou a skončila rovnako ako trojka na trhu. V ratingu prekročila 5 % s podielom pod 17 %.

Najvyššie bola Zoo, ktorá šla pod šestku s podielom nad 18 %. Neďaleko však bola relácia Nikto nie je dokonalý, ktorá atakovala päť a pol ratingu s podielom pod 18 %. V 12+ bola lídrom pri podieli 22,5 %. V ďalšej časti večera sa z pozície trojky do čela dostala Markíza so šou Dobre vedieť!, ktorá dokonca predbehla všetky predchádzajúce programy. S ratingom vyše 6 % bola totiž najsledovanejším nespravodajským programom dňa, v podieli šla pod 24 %. Habovřesky oproti štartu značnejšie klesli, dostali sa pod štyri ratingy s podielom tesne nad 14 %.

Na menších sa najviac darilo Plus, Hoď svišťom šiel cez 6 %, film Rivali vyskočil až na 7,5 % a stal sa najsledovanejším programom na týchto staniciach. Monk sa dostal pod 5 %, Dr. House zas pod 4 %. Dvíha sa telenovela Kúsok zo mňa, ktorá s prvou časťou prekročila 6 %. Dospeláci 2 na Dajto sa dostali nad 5 %, kriminálky CSI na Wau šli cez 2 a na 3,5 %.

Podvečer si posledné dni užíva zvýšenú pozornosť Búrlivé víno, ktorého finále 7. série už tento štvrtok Markíza nemálo pripomína. Tentokrát tesne podliezlo 23 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja sa dvihla blízko ku 21 %. Televízne noviny zlepšili share na 30,5 %, Noviny atakovali 23 %. Najsledovanejším programom dňa sa stalo Počasie lídra, ktorému vyhovuje nasadenie priamo po Televíznych novinách. Športové noviny zato predbehol Šport Joj aj Najlepšie počasie.