Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Najväčšia opora Markízy v programe skončila: Oteckovia mohli ísť túto jar naposledy, kedy sa vrátia?

Od štartu v roku 2018 sa Oteckovia stali kľúčovým kameňom úspechu Markízy, v dôsledku koronakrízy sa s nimi uprostred hlavnej sezóny rozlúčila.

Markíza operatívnou zmenou programu ukončila vysielanie denného seriálu Oteckovia. Od januára 2018 až do dnešných dní patria k najsledovanejším programom trhového lídra aj celkovo na Slovensku, pričom Markíze zabezpečujú vysoké čísla v dôležitom podvečernom čase, zásadnom aj pre nábeh na správy.

Súčasná koronakríza prináša množstvo paradoxov a nových situácií, s ktorými sa musia vysporiadať všetci ľudia aj odvetvia na Slovensku. Pre médiá znamená radikálnu krízu v poklese príjmov, čo ich vedie k zásadným opatreniam či už v obmedzovaní činnosti alebo rovno prepúšťaniu či možnosti úplného zániku. Veľký prehľad súčasnej situácie v televíziách, rádiách či vydavateľstvách sme priniesli v tomto článku.

Po nástupe pandémie a ekonomickej krízy zaviedla Markíza najradikálnejšie opatrenia zo všetkých veľkých televízií. Za všetko hovorí fakt, že mimo federálnej Superstar boli Oteckovia vôbec posledným premiérovým titulom Markízy, ktorý z hlavných pôvodných programov ešte ponúkala.

Oteckovia pritom mohli ísť túto stredu v rámci aktuálnej sezóny vôbec poslednýkrát. Napriek tomu, že Markíza ešte má mať stále v zálohe pripravené posledné epizódy, rozhodla sa ich neodvysielať a nechať si ich na čas, kedy svoj program opäť reštartuje.

K tomu, podľa všetkého, túto jar už vôbec dôjsť nemusí. Je vylúčené, aby sa s obnovou nakrúcania programov začalo ako v apríli, tak, zdá sa, aj v máji, zároveň, aj v prípade obnovenia výrob seriálov a relácií sa Markíza nemusí k ich vysielaniu automaticky vrátiť.

Mnoho bude závisieť od ekonomickej situácie inzerentov, ktorí nakupujú v médiách reklamu. Pokiaľ sa situácia nevráti do udržateľnej kondície, nedá sa očakávať, že by Markíza vrátila premiérové programy. Klienti sa zo súčasného stavu pritom môžu spamätávať mesiace.

Riaditeľ televízie, Matthias Settele, zároveň naznačil, že v letných mesiacoch júl a august Markíza divákom nebude nahrádzať obmedzenia z jari, a tak zrušené premiéry naplno spustí najskôr až od jesene.

Čítať viac...
Nahor