Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíze dali viaceré hviezdy košom: Toto sú hostia všetkých silvestrovských špeciálov!

Prinášame prehľad silvestrovského programu a všetkých hostí v špeciáloch Markízy, RTVS a Joj.

Najviac televíznej zábavy bude opäť na konci roka.

V posledný tohtoročný večer každá z trojice najsledovanejších staníc pripravila do vysielania špeciály zábavných programov, pričom diváci sa ich dočkajú viac ako v minulých rokoch.

Už klasicky najviac relácií pripravuje RTVS, ktorá silvestrovský program opäť vyskladá z troch špeciálov. Už klasicky s dvomi šou vyplní svoj večer Jojka, ku ktorej sa tentoraz s dvojicou programov pridá tiež Markíza. Tá po dlhom čase rezignovala na zostrihy z už odvysielaných programov či reprízový program a nakrútila okrem iného plnohodnotnú premiérovú koncoročnú šou.

Zostavu zabávačov menila neplánovane

Highlightom Silvestra na Markíze sa stane špeciál zábavnej šou Možné je všetko!, ktorý televízny líder zaradil do druhej časti večera od 21:50.

Vôbec po prvýkrát v Možné je všetko! musela meniť zostavu stabilných hádačov, keď sa nakrúcania silvestrovského dielu nezúčastnili Janka Kovalčíková a Michal Kubovčík. Markíza s nimi pritom mala rátať.

„Televízia s nimi počítala a opäť im prisľúbila slušný honorár. Neúčasť Kovalčíkovej a Kubovčíka spôsobila Markíze škrty v programe a tvorcovia relácie museli okamžite konať a za hercov hľadať náhradu,“ napísal Nový čas.

Obaja herci chýbali pre pracovné povinnosti.

„V čase natáčania som mala dlho plánovanú skúšku v divadle,“ povedala denníku Kovalčíková, ktorá skúšala v Slovenskom národnom divadle. Podobne pre pracovnú vyťaženosť neprišiel ani Kubovčík.

Namiesto dvojice stabilných zabávačov televízia zavolala Petru Polnišovú a Adama Bardyho. Obaja sa šou zúčastnili už ako hostia v klasických dieloch.

Z klasickej zostavy diváci opäť uvidia Adelu Vinczeovú, Tomáša Maštalíra, Zuzanu Kubovčíkovú Šebovú a Juraja Kemku, pričom ako hostia sa predstavia obľúbená herečka z Dunaja, k vašim službám Petra Dubayová a herec a zabávač Lukáš Latinák. Ten práve s Polnišovou a Kemkom v minulosti účinkoval v improvizačnej šou Partička, ktorej mnohé prvky sa objavujú aj v Možné je všetko!.

Potvrdili sa zároveň exkluzívne informácie portálu Mediaboom.sk o účasti viacerých hercov z Partičky v silvestrovskom Možné je všetko, ktorého moderátorom bude opäť Dano Dangl.

Prvú polovicu silvestrovského programu na Markíze po 20:30 vyplní televízna premiéra stand-up šou Simona: Donaha!, v ktorej je hlavnou a jedinou hviezdou komička Simona Salátová.

Ide o jeden z prvých pokusov Markízy priniesť na obrazovku v hlavnom vysielacom čase program vyrábaný a dlhé mesiace ponúkaný na platenej videoplatforme Voyo.

Česko-slovenský duel

RTVS svoj koncoročný program otvorí druhý rok po sebe špeciálom šou Záhady tela. Začne po 20:00.

Postaví ho na vzájomnom súboji českého a slovenského tímu – naše farby bude hájiť herecká dvojica Alžbeta Ferencová a Milan Ondrík a za našich susedov sa predstavia herci Martin Dejdar a Sagvan Tofi.

Tvorcovia okrem iného sľubujú aj špeciálne silvestrovské disciplíny.

„Hostia špeciálneho silvestrovského vydania nám odhalia, aké špecifiká odlišujú naše dva národy po tridsiatich rokoch od rozdelenia Československa. Budú súťažiť v špeciálnych silvestrovských disciplínach a našu šarmantnú doktorku navštívi netradičný figurant, pochádzajúci tiež spoza rieky Moravy,“ avizuje RTVS.

Moderovať bude Marián Miezga.

Milujem Slovensko odštartuje novú sériu

Po Záhadách tela bude na Jednotke nasledovať už tradične koncoročné Milujem Slovensko. Štartovať bude o 21:15.

Ako sme už informovali, tohtoročný špeciál Milujem Slovensko bude netradičný, keď RTVS ním na konci roka rovno odštartuje novú 14. sériu, ktorá bude v jej vysielaní pokračovať od piatka 12. januára 2024.

Diváci tak ešte v tomto roku uvidia zmeny vo formáte, ktoré pripravili tvorcovia pre 14. sériu. Najvýraznejšou bude úprava televízneho štúdia, ktorý dostane moderný ekologický charakter.

V tíme Adely Vinczeovej sa na Silvestra predstavia Martina Zábranská, Michael Szatmary a Lacko Cmorej, v tíme Dana Dangla budú súťažiť Vera Wisterová, Karin Haydu a Štefan Martinovič.

Milujem Slovensko sa vo svojej novej sezóne vráti na obrazovky aj s moderátorom Martinom Nikodýmom.

Ovládne Silvester do tretice?

Jednotka svoj program klasicky zakončí s talkshow Neskoro večer. Diváci sa jej dočkajú od 22:55.

Posledné dva roky sa práve Neskoro večer stalo rovno najsledovanejším programom celého silvestrovského večera a porazilo ponuku nielen Markízy ale aj Jojky. Tá Silvestru dominovala v rokoch 2017 až 2020.

Tohtoročné silvestrovské Neskoro večer bude opäť plné hudby, scénok a vtipov.

Hosťami Petra Marcina budú český hitmaker Michal David, herec a muzikálový spevák divadla Nová scéna Pavol Plevčík, raper Kali, spevák a hudobník Peter Cmorík, ľudová hudba goralskej kapely Kollárovci a Back2Back.

Jojka s novinkou

Netradičný krok chystá tento rok Jojka, ktorá počas silvestrovského večera predstaví nový televízny program.

Ako sme už ako prví informovali, televízna dvojka sa rozhodla oživiť bývalú šou českej televízie Barrandov Vtip za stovku, ktorá sa inšpirovala niekdajšou mimoriadne populárnou reláciou zo 70. a 80. rokov Vtipnejší vyhráva.

Jojka svoju verziu programu odpremiéruje na Silvestra ako druhý koncoročný program po 22:20. Moderátormi slovenského Vtipu za stovku sa stali Filip Tůma a Ondrej Kandráč, ktorí budú počas večera so svojimi hosťami rozdelení do tímov Záhoráci vs. Východniari.

Hosťami silvestrovského vydania sa stali Mirka Partlová a Lukáš Adamec, ktorí budú súťažiť nielen v interpretácii diváckych vtipov. Súčasťou večera budú aj viaceré scénky či komik Fero Joke, ktorý bol niekoľko rokov tvárou Markízy. V ostatnom období sa spoločne s komičkou Evou „Evelyn“ Kramerovou objavuje na Jojke, spoločne sa zaradili aj do panela hádačov Inkognita.

O 20:40 odvysiela Joj už klasicky Silvestrovské Inkognito, ktoré bude tento rok postavené na najlepších momentoch z minulých rokov.

Čítať viac...
Nahor