Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: IG Jana Majeská, úprava MB

Viete prví

Jojka zlákala hereckú hviezdu Dunaja: Do utajenej novinky mieri ústredná tvár Markízy!

Televízna dvojka s ňou na obrazovky vyrukuje nečakane ešte tento rok.

Nástup televíznych noviniek ani s koncom roka neskončí.

Slovenskí diváci v uplynulých jedenástich mesiacoch zažili nástup rekordného množstva nových projektov, keď každá z najsledovanejších televízií ich do vysielania prichystala hneď niekoľko.

Markíza stihla uviesť nové seriály Klamstvo, Mama na prenájom, Dunaj, k vašim službám, zábavnú šou Možné je všetko aj nové verzie reality šou Ruža pre nevestu, Na nože alebo Big Brother. RTVS stavila na televízne relácie Všade dobre, doma naj, Hit roka, Traf to!, Pravidlá mojej kuchyne či Najvernejší, Joj, naopak, na seriálové novinky Iveta, Duch, Prokurátorka, Einstein či Tomáš a Diana.

Napokon sa k nim prekvapivo pridá ešte jedna zábavná šou.

Na Silvestra s novinkou

Netradičný krok totižto potichu prichystala Jojka, ktorá v exponovaný silvestrovský večer uvedie na obrazovky nový zábavný program.

Ako sme už pri exkluzívnom odhalení silvestrovských plánov Markízy, Joj a RTVS informovali, televízna dvojka plánuje 31. decembra odvysielať už tradičné Silvestrovské Inkognito, ku ktorému mala v druhej polovici večera pridať podľa našich informácií ľudovú zábavu.

Jej podobu však televízia neprezradila, v minulých rokoch v tomto čase uvádzala zostrihy zo šou Všetko, čo mám rád, vlani po prvýkrát odvysielala premiérové vydanie.

Joj nakoniec najzábavnejší večer roka využije na spustenie vlastnej verzie známej televíznej šou Vtip za stovku.

Diváci ju môžu poznať z českých obrazoviek, kde sa v rokoch 2012 – 2017 vysielala na televízii Barrandov. V začiatkoch českú verziu vyskúšala uviesť dokonca aj Joj na menšej stanici JOJ Plus.

Program mal dvoch moderátorov a jedného hosťa. Dominantou formátu bolo rozprávanie vtipov, ktoré mohli zasielať aj samotní diváci.

Vtip za stovku tak pripomínal bývalý mimoriadne populárny program Vtipnejší vyhráva, ktorý sa na Česko-slovenskej televízii vysielal v rokoch 1971 – 1987.

Jojka si teraz plánuje otestovať vlastnú verziu Vtipu za stovku, a to rovno špeciálnym silvestrovským vydaním.

Novinku po prvýkrát odvysiela v nedeľu 31. decembra od 22:20.

Potiahne ju až cez polnoc, oslávi tak s ňou príchod nového roka. Konkurovať jej bude koncoročný špeciál šou Možné je všetko na Markíze a talkshow Petra Marcina Neskoro večer. Práve jej súčasťou bývajú pravidelne vtipy od divákov.

Moderátorom hviezda Markízy

Jojka do novej šou zlákala dlhoročnú tvár konkurencie.

Aj na Slovensku sa formát dočká dvoch moderátorov, pričom sa dá očakávať, že televízia s ním nadviaže aj na niekdajší hudobno-zábavný program Všetko, čo mám rád, a doplní ho o spevácke vystúpenia.

Moderátormi Vtipu za stovku budú hudobník Ondrej Kandráč a herec a operný spevák Filip Tůma, ktorý je roky jednou z hereckých hviezd Markízy.

Päť rokov stvárňoval kľúčovú postavu v dennom seriáli Oteckovia, po ich skončení ho Markíza okamžite obsadila do svojho vlaňajšieho večerného hitu Druhá šanca. Od tohto roka je jedným z ústredných predstaviteľov aktuálne najsledovanejšieho slovenského seriálu Dunaj, k vašim službám.

Tůma sa však v markizáckych seriáloch objavuje viac ako dekádu, hral taktiež v denných sériách Chlapi neplačú alebo Búrlivé víno. Na Markíze navyše v roku 2019 moderoval vlastnú šou Klamal by som ti?.

Na Jojke sa posledne objavoval ešte v roku 2008, keď účinkoval v začiatkoch denného seriálu Panelák. Následne sa presťahoval do Záhorskej Bystrice, zahral si však aj v seriáloch verejnoprávnej televízie ako napríklad Kolonáda.

Práve spojenie Filipa Tůmu a Ondreja Kandráča naznačuje, že Jojka môže chcieť oživiť aj prvky bývalej šou Všetko, čo mám rád.

Vysielala sa od roku 2017, jej výrobu televízia ukončila v roku 2019. V roku 2022 však ešte jednorazovo nakrútila prvý premiérový silvestrovský diel, odvtedy sa viac nevysiela.

Šou Všetko, čo mám rád bola tou, ktorá aj medzi televíznymi divákmi vystrelila hviezdu Ondreja Kandráča. Od spustenia programu je stabilnou tvárou Jojky, jeho popularitu sa ale pokúsila zužitkovať aj Markíza, ktorá ho zlákala ako súťažiaceho do 7. série šou Tvoja tvár znie povedome.

Bude v Dunaji pokračovať?

Televízne herecké aj moderátorské tváre sa, najmä po pandémii covidu, stále častejšie objavujú aj na konkurenčných staniciach.

Do Markízy si hneď niekoľkokrát v uplynulých rokoch odskočila dlhoročná tvár Joj Diana Mórová, hostkou Inkognita zas bola prednedávnom Adela Vinczeová. Tá sa pritom na Jojke posledne objavila ešte v roku 2012 v neúspešnej kuchárskej šou Recept na bohatstvo. Vôbec premiéru na Markíze mal tento rok Michal Hudák, keď bol hosťom šou 2 na 1. Stabilne sa už objavuje aj v paneli glosátorov Hitu roka na Jednotke.

Tůma má v súčasnosti hlavný televízny angažmán v Dunaji, k vašim službám, v ktorom by mal naďalej pokračovať.

 


Dunaj sa po finále tak skoro nevráti: Dátum, kedy môže Markíza odštartovať 5. sériu!Čítajte →

Seriál tento týždeň dôjde do tohtoročného finále, Markíza však už teraz pripravuje nové časti, ktoré nasadí do vysielania v nadchádzajúcej jarnej televíznej sezóne.

Medzi potvrdenými hercami pre plánovanú 5. sériu Dunaja, k vašim službám je aj Filip Tůma, ktorého postava Antona Holubca má byť naďalej jednou z najvýraznejších v seriáli.

 

Čítať viac...
Nahor