Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza, ilustračné

Viete prví

Exkluzívne: Markíza po rokoch pripravuje veľký televízny Silvester! Vieme, čo chystá

Po tom, čo televízny líder na niekoľko rokov rezignoval na veľkolepú silvestrovskú zábavu, sa má vrátiť s vôbec najväčšou koncoročnou šou roka.

Celovečerný premiérový televízny Silvester môže byť po dvoch dekádach na slovenskej obrazovke opäť realitou.

Koniec roka bol v minulom storočí vyhradený veľkým silvestrovským programom, v ktorých sa stretávali hviezdy česko-slovenskej obrazovky a legendárni speváci, aby spoločne oslávili príchod nového roka.

Na Markíze sa takéto Silvestre vysielali do prelomu milénií, pričom v prvom desaťročí ich vystriedali špeciálne koncoročné programy pripravované v priestoroch ťažiskových šou ako Let´s Dance, Superstar alebo Talentmania.

Koniec pred vyše desiatimi rokmi

Markíza, ktorá mala ako posledná tradíciu veľkých silvestrovských programov, od nich upustila od roku 2012.

Do popredia sa začali dostávať už iba koncoročné zostrihy zo zábavných programov či špeciálne epizódy Kredenca. Od roku 2014 sa už hlavou silvestrovskou zábavou Markízy stala Chart Show, neraz však iba v podobe zostrihov z klasických vydaní doplnených o moderované vstupy.

V rokoch 2017 až 2019 sa dokonca Markíza rozhodla na vlastnú zábavu rezignovať a uprednostniť tvrdé šetrenie.

Miesto niekdajších silvestrovských galaprogramov či mimoriadnych vydaní vlastných šou zaradila reprízy obohraných komédií Babovřesky alebo Kameňák, ktoré sa jej postarali o najväčšie prepadáky v histórii s podielmi na trhu iba okolo 9 – 12 % v obchodnej cieľovke.

Štafetu v silvestrovskej zábave postupne prebrali RTVS s Jojkou.

Koniec roka už stabilne ovládajú miesto špeciálnych galaprogramov špeciály overených šou, pričom poslednú dekádu silvestrovským večerom divácky dominujú špeciály Inkognita, Neskoro večer, Milujem Slovensko, Nikto nie je dokonalý alebo Všetko, čo mám rád.

Prvý pokus fiaskom

Séria prepadákov postupne priviedla Markízu späť k celovečerným silvestrovským programom.

V posledných dvoch rokoch uvádzala na konci roka štvorhodinové šou, ktoré ťahala od konca večerných správ až za polnočné odpočítavanie.

Obsahovo ich však postavila na kombinácii zostrihov najlepších momentov z jej zábavných programov Chart Show, Tvoja tvár znie povedome, Superstar alebo Let´s Dance, ktoré doplnila premiérovými moderovanými vstupmi Adely Vinczeovej s jej silvestrovskými hosťami.

Kým v roku 2021 ponúkla ešte prakticky klasickú silvestrovskú Chart Show, akurát doplnenú o spomienkové momenty z ďalších programov, vlani chcela koncept povýšiť do väčších rozmerov.

Pre koniec roka 2022 avizovala veľkú silvestrovskú párty s množstvom hostí a premiérového zábavného obsahu, ktorý nakrútila v priestoroch zákulisia šou Tvoja tvár znie povedome. Už po pár minútach však jeho podoba skončila u divákov čistým fiaskom a prepadákom v sledovanosti.

Silvester 2023 na Markíze

Tento rok však Markíza môže prísť so silvestrovskou šou ako z najlepších čias.

Po množstve zostrihových programov, menších špeciálov či reprízových komédiách má totižto po viac ako dekáde pripravovať premiérový televízny Silvester, ktorý by mohol vyplniť aj celý koncoročný program.

Markíza podľa našich informácií využije potenciál jej novej šou Možné je všetko a hneď v prvej sezóne prinesie jej veľké silvestrovské vydanie.

Formát je prakticky ideálny práve pre koncoročný program, keď aj bývalé Silvestre ponúkali v minulosti rôzne scénky, paródie či zábavné hry. Teraz je ich koncept vymyslený s kompletným zázemím.

Nebude prekvapením, ak aj tento rok Markíza vyplní koniec roka štvorhodinovou šou od 20:30 až za polnoc.

Na rozdiel od minulých Silvestrov by tak však mala urobiť s premiérovým obsahom.

Očakáva sa totiž, že Možné je všetko dostane v silvestrovskej podobe viac hier, pričom sa v programe môže objaviť rovno viacero tvárí z bývalej improvizačnej šou Partička.

Herci z Partičky či skeč šou Kredenc alebo S.O.S. patrili k pravidelným hlavným tváram Silvestrov na Markíze v minulosti. Parodovali napríklad moderátorov Superstar či Talentmanie, starali sa tiež o skeče a paródie známych relácií a seriálov.

Koncoročných špeciálov sa dočkali aj samotné relácie Kredenc alebo Partička.

 

Čítať viac...
Nahor