Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: RTVS

Aktuality

Milujem Slovensko sa vracia na obrazovky! Po rokoch predstaví zmeny

RTVS netradične na Silvestra odštartuje novú sériu.

Verejnoprávna Jednotka nabehne na svoj jarný program naplno hneď po začiatku roka.

Jednotka rozbehne novú sezónu okamžite

Ako je už známe, hneď v nedeľu 7. januára o 20:30 odštartuje svoj najväčší seriálový projekt roka 2024 Čas nádejí, ku ktorému sa hneď od ďalšieho týždňa pridajú ďalšie projekty.

V dennom programe v pondelok 8. januára začne po 17. hodine s vysielaním premiérového 140-dielneho nemeckého seriálu Detektívi zo severu (Morden im Norden). V domácej krajine sa vysiela už od roku 2012, pričom nové časti naďalej vznikajú.

V rovnaký deň sa s premiérovými vydaniami zároveň vráti najsilnejšia súčasť denného programu Jednotky kvíz Duel, a to spoločne s vedomostnou súťažou Všade dobre, doma naj.

Vo vysielaní budú pokračovať aj všetky večerné zábavné programy.

Ďalších nových vydaní sa na Jednotke dočká vlažne sledovaná štvrtková šou Hit roka, ktorá tretiu sezónu na obrazovke odštartuje vo štvrtok 11. januára od 20:30. Od soboty 13. januára o 20:30 budú s premiérovými časťami pokračovať tiež Záhady tela.

Nová podoba Milujem Slovensko

Zábave bude klasicky patriť na Jednotke aj piatkové večery.

Po polročnej prestávke už RTVS nakrúca v poradí 14. sériu zábavno-súťažnej šou Milujem Slovensko, ktorá však netradične odštartuje špeciálnym dielom ešte tento rok.

Televízia v rámci príprav novej série nakrútila na začiatku decembra najprv silvestrovský špeciál, ktorý odvysiela v nedeľu 31. decembra o 21:20. Hosťami budú Martina Zábranská, Vera Wisterová, Karin Haydu, Števo Martinovič, Michael Szatmarya a Laco Cmorej.

Pôjde zároveň o prvý diel 14. série, v ktorom predstaví vynovenú podobu Milujem Slovensko. 

Následné klasické časti bude pravidelne vysielať od piatka 12. januára 2024 o 20:30. Nakrúcanie prvých z nich má za sebou, vyrábala ich po silvestrovskej časti plynule až do dnešného dňa.

Vynovené štúdio

Aj súčasný manažment RTVS potvrdil, že Milujem Slovensko patrí medzi nosné zábavné programy, ktorých potenciál naďalej pretrváva.

Na obrazovke Jednotky je vôbec najstarším zábavným programom, ktorý štartoval pred vyše desiatimi rokmi 1. apríla 2013.

V snahe udržať jeho popularitu prichádza televízia od 14. série s balíkom noviniek, ktoré by mali po dlhých rokoch zmodernizovať podobu programu.

Najciteľnejšou bude vynovené štúdio, ktoré výraznejšou úpravou prešlo ešte v prvých rokoch a odvtedy bola jeho podoba nezmenená.

Nový vizuál televízneho štúdia predstavuje RTVS ako príjemný a moderne ekologický.

Zdroj: RTVS

Zdroj: RTVS

Čo sa nemení, je zloženie hlavných tvárí.

Moderátorom aj 14. sezónu po sebe ostáva Martin Nikodým, na mieste kapitánov pokračujú Adela Vinczeová a Dano Dangl.

Práve kapitánov sa týkala doterajšia najväčšia zmena vo formáte.

V roku 2018, kedy Vinczeová s Danglom pociťovali únavu v zábavnom programe, sa RTVS pokúsila presadiť každoročné striedanie kapitánskych dvojíc. Oznámila to ako hotovú vec a na jeseň predstavila nových kapitánov Stanislavu Kašperovú a Juraja „Šoka“ Tabačeka.

O rok neskôr sa plánovane na svoje miesta vrátili Adela s Danom, no už nikdy kapitánske posty neopustili.

RTVS so striedaním po jednom pokuse a poklese sledovanosti v roku 2018 skončila. O časť divákov však formát prišiel úplne a k obrazovkám sa ani s pôvodnými kapitánmi nevrátili.

Čítať viac...
Nahor