Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Sledovanosť

Markíza zosadila po roku Jojku z trónu: V čele finále Oteckov aj novinka Výnimočná Nikol!

Markíza zažila najvydarenejší týždeň v konkurencii Nemocnice od jej štartu v auguste 2021.

Televízny líder sa po vyše roku dokázal v dňoch vysielania Nemocnice vrátiť do vedúcej pozície.

V každý z trojice večerov úvodného týždňa novej jesennej sezóny 2022 v konkurencii lekárskeho seriálu Jojky vôbec po prvýkrát vyhral.

V utorok sa to Markíze podarilo presunutím Pána profesora od 4. série na utorňajšie večery, vďaka čomu zaznamenala dosiaľ najsilnejšie víťazstvo voči Nemocnici. Tú zároveň zatlačila na dno. Rovnako však oslabila aj Pána profesora, ktorý stratil po polročnej prestávke divákov a zažil najhorší výkon od úvodných častí prvej série ešte v marci 2020.

Oteckovia sa rozlúčili podvečernými číslami

V stredu Markíza špeciálnym celovečerným finále ukončila svoj dlhoročný denný seriál Oteckovia.

Dvojhodinové finále mimoriadne vysielané v hlavnom vysielacom čase uhralo výkony Oteckov podobné tým z podvečera pri ratingu 5,8 % a podiele 20 %. V najlepších časoch sa seriál hýbal na viac ako dvojnásobných ratingoch aj podieloch na trhu. Celkovo záverečnú epizódu Oteckov sledovalo 295-tisíc divákov.

Najhorší výkon v stredu zažila Nemocnica.

Prepadla sa na svoje najhoršie čísla od štartu seriálu s ratingom 4,6 % a podielom 15,1 %. Celkovo ju sledovalo 344-tisíc divákov, Nemocnica si v celom týždni dokázala udržať vedúce postavenie v celkovom publiku divákov starších ako 12 rokov.

Dve sezóny najväčší seriálový hit Jojky takto v úvodnom týždni tretej sezóny klesol na čísla letného seriálu Šťastná rybka.

Dajto v stredu uspelo s futbalovým šlágrom Slovan – Dunajská Streda s podielmi 5,3 a 7,2 %, JOJ Plus vyšiel večerný film Kráľ škorpión: Kniha duší s podielom 6 % v komerčnej cieľovke.

Novinka s Pauhofovou najslabšia z trojice hviezdnych ťahákov

Vo štvrtok Markíza odštartovala svoj dôležitý nový večerný ťahák Výnimočná Nikol.

Televízia ním zavŕšila prítomnosť aktuálne najžiadanejších hereckých hviezd na svojej obrazovke v jednej sezóne, keď vlastný projekt majú Tomáš Maštalír a Gabika Marcinková v Pánovi profesorovi, Ján Koleník s viacerými hviezdami Oteckov v Druhej šanci a po novom už aj Táňa Pauhofová vo Výnimočnej Nikol.

Nová komediálna kriminálka Výnimočná Nikol uhrala pri štarte priemerný výkon s ratingom 6,9 % a podielom 21,1 % v komerčnej cieľovke. Celkovo prvý diel novinky sledovalo 340-tisíc divákov.

Nateraz sa tak Výnimočnej Nikol nepodarilo sledovanosťou napodobniť prvé dva hviezdne seriály.

Aj keď úrovňou produkcie aj obsadením, porovnateľnou s Druhou šancou či Pánom profesorom, mala Markíza od seriálu veľké očakávania, pri štarte dosiahla novinka s Pauhofovou len priemerný výkon.

Výnimočná Nikol navyše nestačila ani na sledovanosť jarných dvoch komediálnych noviniek Šťastní vs. Šťastní a Svätý Max. Viac v tomto článku.

 


Seriálový ťahák s Pauhofovou sklamaním: Kľúčová novinka Markízy odštartovala najslabšie!Čítajte →

Markíza však aj v tretí deň dosiahla svoj cieľ poraziť Nemocnicu.

Nemocnica vo štvrtok uhrala v komerčnej cieľovke najlepší výkon týždňa, keď oproti strede stúpla o takmer rating na 5,5 % s podielom 16,7 %. Celkovo si polepšila na 372-tisíc divákov. Opäť tak v celom publiku bola vo vedení.

Vo štvrtok výrazne vystrelilo večer Dajto s filmom John Wick 2 pri ratingu 2,2 % a podiele na trhu až 8 % v komerčnej cieľovke. Ten potiahla výrazná minutáž, darilo sa aj kratšej Kráčajúcej skale na JOJ Plus s podobným ratingom 2 % a podielom 6,4 %.Aj keď úrovňou produkcie aj obsadením, porovnateľnou s Druhou šancou či Pánom profesorom, mala Markíza od seriálu veľké očakávania, pri štarte dosiahla s novinka s Pauhofovou len priemerný výkon.

Láska na chate nezabrala

Jojke zatiaľ nevychádza nová reality zoznamka Láska na chate.

V úvodný týždeň uhrala priemerný rating okolo 3 % s podielmi okolo 10 – 12 %, podobné výkony na jar dosahovala so staršími premiérami Geissenovcov.

Lásku na chate navyše rozbehla ešte bez konkurencie zavedenej reality šou Farma, ktorá na obrazovky nastúpi od najbližšieho pondelka 5. septembra rovno po aktuálne najväčšom ťaháku Markízy – Druhá šanca.

Láska na chate a Farma sa proti sebe budú stretávať v pondelky a utorky po 21:45, v stredy Markíza Farmu nevysiela a Láska na chate bude konkurovať záverečnému dianiu v reality šou Extrémne premeny.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor