Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Pikošky

Seriálový ťahák s Pauhofovou sklamaním: Kľúčová novinka Markízy odštartovala najslabšie!

Výnimočná Nikol sa uviedla najslabšie zo všetkých doterajších seriálových noviniek Markízy tohto roka, mala pritom ambície zaradiť sa k projektom ako Druhá šanca či Pán profesor.

Dôležitou novinkou tejto jesene sa pre Markízu stal nový komediálno-kriminálny seriál Výnimočná Nikol.

Ide o prvý seriálový projekt, na ktorom scenáristicky pracuje Evita Twardzik Urbaníková a režisér Peter Núñez s produkčnou spoločnosťou NUNEZ NFE. Rovnaké zloženie sa postaralo o úspešný film Všetko alebo nič.

Výnimočná Nikol je pritom prvým testom vzájomnej spolupráce.

Markíza s Evitou nadviazala od mája dlhodobú spoluprácu, keď ako scenáristka a kreatívna producentka priamo rozšírila rady televízie. Po Výnimočnej Nikol má Evita pre Markízu podľa našich exkluzívnych informácií pripravovať aj nový denný seriál.

 


Markíza už našla náhradu za denný seriál Oteckovia! Veľkú novinku predstaví budúci rokČítajte →

Prémiový seriál z kategórie najsledovanejších

Súčasne televízia pri Výnimočnej Nikol zdôrazňovala prémiovú kvalitu jej prípravy.

Stavala ju do pozície projektu, ktorým Markíza udáva trendy na slovenskom trhu.

„Verím, že vďaka bravúrne zvládnutej adaptácii a vysokej produkčnej kvalite sa divákom jeho slovenská verzia bude páčiť. Markíza tak opäť potvrdzuje, že ako televízny líder určuje trendy a prináša špičkové prémiové seriály, ktoré sú najsledovanejšie na trhu práve vďaka silným príbehom a kvalitnému prevedeniu. Výnimočná Nikol sa zaraďuje presne medzi takéto projekty,“ povedala v auguste programová riaditeľka Markízy, Silvia Majeská.

Markíza Výnimočnú Nikol zaradila do kategórie najsledovanejších seriálových ťahákov ako Druhá šanca či Pán profesor.

Pre nový prémiový seriál získala zároveň ďalšiu z aktuálne najžiadanejších hereckých hviezd na Slovensku, čím zavŕšila ich prítomnosť na svojej obrazovke v jednej sezóne.

Na jeseň vlastný projekt majú Tomáš Maštalír a Gabika Marcinková v Pánovi profesorovi, Ján Koleník s viacerými hviezdami Oteckov v Druhej šanci a po novom už aj Táňa Pauhofová vo Výnimočnej Nikol.

Nestačil ani na Šťastných či Maxa

Výnimočná Nikol sa však uviedla ďaleko za sledovanosťou seriálových hitov Markízy.

Nová komediálna kriminálka Výnimočná Nikol uhrala pri štarte 1. septembra 2022 priemerný výkon s ratingom 6,9 % a podielom 21,1 % v komerčnej cieľovke, čo je aj o tretinu menej ako bežne dosahovali Druhá šanca a Pán profesor. Celkovo prvý diel novinky sledovalo 340-tisíc divákov.

Súčasne Výnimočná Nikol zaostala aj za oboma menej značkovými novými komediálnymi seriálmi, ktoré uvádzala Markíza na jar tohto roka.

Aj keď dve jarné komediálne novinky Šťastní vs. Šťastní a Svätý Max uvádzala Markíza v lepšom období, s výrazne väčším počtom divákov pri obrazovke, Výnimočná Nikol na ne nestačila ani v podiele na trhu.

Svätý Max, ktorého prvá časť v marci dosiahla rating 8,2 %, sa uviedol podielom na trhu 23,3 %, Štastní vs. Šťastní štartovali v januári na ratingu 8,7 % s podielom 23,4 %.

Výnimočná Nikol zaostala aj za oslabeným výkonom Pána profesora pri štarte jeho novej 4. série tento týždeň v utorok. Pán profesor sa po polročnej prestávke vrátil na ratingu 7,8 % a podiele 24,2 %. V predchádzajúcej 3. sérii dosiahol ešte priemerný podiel na trhu 29 % s ratingami 9 – 11,5 %.

Zdroje dát: oficiálne dáta zdroj PMT/KANTAR SLOVAKIA, tlačové správy TV Markíza, JOJ, RTVS, teletext, portály Stratégie.sk, Mediálne.sk, Aktuality.sk, Facebook, Instagram
Vysvetlivky: komerčná cieľovka, mladí diváci – obchodná cieľová skupina divákov vo veku 12-54 rokov, spravidla uvádzaný rating v percentách (%) a podiel na trhu v %; celkové publikum – všeobecná trhová sledovanosť divákov vo veku 12+, uvádzaný počet divákov v tisícoch a prípadne podiel na trhu v %
*od jesene 2014 je do údajov sledovanosti započítavaná aj oneskorená sledovanosť, od januára 2017 aj „hostia“

Čítať viac...
Nahor