Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza začne jeseň bez prekvapení: Známe nasadenie hlavných programov, kedy vytiahne novinky?

Septembrové plány Markízy priniesli potvrdenie dlhodobých správ portálu Mediaboom.sk, prekvapenia ani novinky zatiaľ neprišli.

Už iba mesiac ostáva do nástupu dlhodobo najatraktívnejšej časti televízneho roka, jesennej sezóny, ktorá vyvrcholí vôbec najsledovanejším vianočným obdobím. Každá televízia na jeseň pripravuje svoje vôbec najsilnejšie projekty, pričom čoraz častejšie môžeme sledovať snahy minimalizovať riziká.

Tak nateraz vyzerá avizovaný vstup Markízy do najdôležitejšej časti roka. Televízia vo svojich septembrových plánoch potvrdzuje informácie portálu Mediaboom.sk, ktorý dlhodobo avizoval plán Markízy vytiahnuť na jeseň súčasne druhú sériu dramatického seriálu Sestričky a rovnako druhú sezónu ťaháku o chudnutí, Extrémne premeny. Oba programy v prvých sériách bežali v jesennej sezóne v utorky, pričom Extrémne premeny sa stali najväčšou posilou Markízy v roku 2017, Sestričky zas boli najsledovanejšou novinkou jesene 2018.

Programy nájdu bez prekvapenia miesto v strede týždňa, Sestričky budú pokračovať vo vlaňajšom utorkovom slote, Extrémne premeny sa presunú na stredy. Markíza ich nakrúcala približne rok a pol, zároveň sa televízia už vopred pripravuje na pokračovanie Sestričiek, keď s druhou sériou roztočila rovno aj ďalšie epizódy pre tretiu sériu.

Markíza od septembra rovnako nastúpi s Farmou, ktorá nezmení svoje nastavenie, v pondelky bude nasledovať po Susedoch, chýbať nebude, pochopiteľne ani v utorky a stredy, vo štvrtky nadviaže na Hornú Dolnú, piatky ňou televízia vyplní celý prime-time vďaka Duelu. Soboty ponecháva Markíza filmy, nedele pobeží piata séria Tvoja tvár znie povedome.

Televízny líder tak do hlavnej sezóny vstúpi bez jediného risku, celý večer skladá z overených programov, ktoré mu v predošlých sezónach prinášali minimálne potrebné alebo nadpriemerné výkony. Markíza má však roztočených ale aj postupne finalizovaných hneď niekoľko projektov, po ktorých by mala siahnuť už pre túto jeseň.

Dôvod na to môže byť v utorky, resp. stredy, ale aj nedele, kde bude vysielať, čo do počtu častí, najkratšie programy. Sestričky, ak televízia odvysiela iba druhú sériu, ktorá ponúkne desať častí, skončia už na začiatku novembra, ktorý býva pre televízie z pohľadu napĺňania reklamných plánov kľúčový, Extrémne premeny by dokonca mohli ponúknuť len osem epizód, čím by vyvrcholili ešte v októbri. Televízia však mala dokrúcať aj ďalšie časti, oficiálny počet dielov druhej série šou zatiaľ nie je známy.

Najbližším čakateľom na odvysielanie je veľká zoznamovacia novinka televízie Svadba na prvý pohľad, ktorá podľa oficiálnych správ mala odštartovať už tento rok vo februári. Režisér tejto šou, Peter Núňez, len pred časom hovoril, že práce na tejto novinke sa ešte len finalizujú, je tak otázne, či ju televízia dodatočne nenechala upraviť, keď s ňou počítala už v úvode roka. Markíza odložila aj plánovaný štart vlastnej verzie šou Utajený šéf, pustila sa zároveň do prípravy vlastného Farmár hľadá ženu pod názvom Láska na vidieku. Joj svoju obdobu šou uvádzala s najväčším úspechom práve na jeseň.

Zároveň však ale Markíza pokračuje v nakrúcaní Chart Show, ktorá taktiež môže opätovne obsadiť stredajšie večery, nové časti bude mať k dispozícii aj pri Dobre vedieť, ktoré po úprave formátu a nástupe Vladimíra Kobielskeho v kapitánskej úlohe ožilo a prinášalo na jar Markíze viac ako uspokojivé výkony. Otvorený môže ostať aj nedeľný prime-time, kde by Markíza mala ponúknuť opäť desať vydaní Tvoja tvár znie povedome, vďaka čomu opäť vyvrcholí v skorej časti jesene.

Čítať viac...
Nahor