Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Markíza v tieto dni obnovila výrobu stopnutého ťaháka: Na jeseň môže nahradiť Tvoju tvár!

Televízia tento týždeň opäť rozbehla výrobu šou Dvaja na jedného, pôvodne ju chcela vysielať už na jar. Stopka môže zmeniť plány s jej nasadením.

Minulý rok patrila medzi dôležité projekty Markízy nová autorská šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla Dvaja na jedného. Po prvej vlaňajšej sérii televízia, ktorá postupne navyšovala sledovanosť, chcela televízia zopakovať minuloročné nastavenie a šou sa mala stať jedným z ťahákov tejto jari.

Markíza s druhou sériou Dvaja na jedného počítala od polovice marca. Nasadiť ju chcela rovnako, ako prvú sériu, na stredy a vystriedať tak vlažnú Chart Show, stať sa tak malo od 18. marca.

Aj do týchto plánov trhového lídra však zasiahla koronakríza. Markíza ešte predtým, než druhú sériu šou odštartovala, ju expresne stiahla a ponechala v programe reprízy Chart Show.

Aj keď Markíza sťahovala túto jar pre pandémiu a jej ekonomické dôsledky z vysielania všetky premiérové hlavné programy s výnimkou federálnej Superstar ťahanej s Novou, šou Dvaja na jedného narýchlo stopla aj z ďalších dôvodov. Ako informoval portál Mediaboom.sk, televízia mala mať kompletne nakrútené iba štyri epizódy, keď ďalšie mala v pláne dotáčať v priebehu jarnej sezóny. Tieto výroby musela pre koronakrízu zrušiť.

Televízia už však aktuálne opäť rozbehla výrobu Dvaja na jedného. V priebehu júla by mala nakrútiť dve nové epizódy, resp. ich štúdiovú časť, dokrútky a nachytávky s viacerými osobnosťami, ktoré budú hosťami jednotlivých vydaní, nakrútila už dávnejšie.

Markíza sa pri výrobe Dvaja na jedného musela prispôsobiť aktuálnym opatreniam, súčasťou výroby mal byť menší počet divákov v hľadisku, ktorí museli od seba udržiavať odstupy. Podobne musia prebiehať aj ďalšie výroby zábavných programov.

Televízny líder reštartovaním výroby Dvaja na jedného práve v tomto období, kedy ešte musí dodržiavať zdravotné obmedzenia v súvislosti s koronavírusom, potvrdzuje, že so šou ráta pre najbližšiu jeseň.

Stredajší večer je už obsadený

Už teraz je pritom jasné, že stredy, v ktoré sa vysielala prvá séria, a mala sa túto jar vysielať taktiež druhá, budú obsadené. Markíza oficiálne potvrdila nasadenie tretej série Extrémnych premien na jeseň, ktorým v oboch doterajších sériách patrili stredajšie večery. Práve Extrémne premeny bežali pravidelne na jeseň, kým Dvaja na jedného bolo dosiaľ jarnou šou.

Obsadené budú rovnako pondelky Susedmi, utorky Sestričkami, štvrtky Hornou Dolnou a piatky duelom Farmy.

Markíze tak v prípade, ak nebude chcieť Dvaja na jedného nasadiť len v závere jesennej sezóny po skončení Sestričiek či Extrémnych premien, ostáva na vysielanie šou iba víkend. V soboty pritom stabilne ladí filmy a v nedele hlavné sezónne šou.

Dvaja na jedného by sa tak v druhej sérii mohlo usadiť práve na nedele. Šou si už potenciál v tento deň vyskúšala, keď zrovna na nedeľu Markíza nasadila ešte pilotný diel formátu vo februári 2018. Uspel jej pritom vysoko nadpriemerne a potvrdil svoj výtlak aj v pozícii veľkej sezónnej šou.

Markíza by takto mohla s projektom Dvaja na jedného nahradiť novú šiestu sériu Tvoja tvár znie povedome, s ktorou ešte pred koronarkízou počítala pre blížiacu sa jeseň.

Z Česka, kde mala na jeseň novú sériu pripraviť aj Nova, sa už počas jari začali objavovať informácie ohľadom stopnutia formátu pre tento rok, aký bude osud Tvojej tváre v oboch krajinách však televízie doteraz nepovedali.

Sledovanosť Dvaja na jedného

Dvaja na jedného je autorský formát jeho moderátorov Adely Vinczeovej a Dana Dangla. Odštartoval eventovým spôsobom v nedeľnom prime-time pilotným dielom vo februári 2018, po úspechu ho s pravidelným nasadením televízia vytiahla o rok neskôr od marca 2019.

Najprv nehrával čísla výrazne vyššie od vtedajších výkonov premiérovej Chart Show a hýbal sa nad okolím ratingovej osmičky, všetko zmenil diel s Mariánom Čekovským, ktorý vystrelil šou na druhý najlepší výkon programu a oproti priemerom už porástla aj následná nateraz posledná časť s raperom Kalim s tretím najvyšším ratingom.

Markízu tak najmä finiš prvej série presvedčil a nemala dôvod v silnom spojení Vinczeovej a Dangla, z ktorého ťaží po ich rokoch strávených v Milujem Slovensko, nepokračovať. Televízia začiatkom tohto roka absolvovala aj nakrúcanie upútaviek pre novú sériu, ktoré aj nasadila do vysielania, krátko pred plánovaným štartom druhej série šou stopla.

Čítať viac...
Nahor