Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dvaja na jedného s posledným vydaním jari po výstrele kleslo, vyhralo však stredu! Inkognito najvyššie v sezóne

Z veľkonočnej sledovanosti sa najvyššie umiestnili televízne spravodajstvá, z filmových premiér zas animovaná Doba ľadová.

Markíza v poslednú aprílovú stredu uzavrela vysielanie prvej série Dvaja na jedného. Zábavnú šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla nasadila do programu pravidelne až rok po uvedení pilotného dielu, na ktorý sledovanosťou nadviazala iba raz. Stalo sa tak s minulotýždňovým hosťom Mariánom Čekovským, po ktorom šou klesla späť bližšie k jarným číslam. Relácia ale počas jari zaznamenala vzostupnú tendenciu, keď v priebehu série porástla oproti prvým častiam o približne rating. Posledná tohtosezónna relácia s Kalim zaznamenala tretí najvyšší rating od štartu programu s hodnotou 9,6 % a podielom 28,5 %, informovala Markíza. Šou sa dostala na čelo dňa, celkovo si ju pozrelo 439-tisíc divákov. Od najbližšej stredy sa Markíza vracia k vysielaniu tradičnej Chart Show, tento deň tak naďalej bude patriť moderátorsky Vinczeovej. Reprízový film Hrdina Max na Joj uhral v stredu podiel 15,5 %.

Joj, naopak, vo Veľkonočný pondelok vyskočilo Inkognito, ktoré malo podľa televízie uhrať rating 9,2 % s podielom 21,4 %. Susedia sa ratingovo mali priblížiť k nárastu spred dvoch týždňov, podielovo boli o bod pred zábavnou reláciou. Inkognito zároveň dosiaľ najvýraznejšie odskočilo v celkovom publiku, kde si ho pozrelo až 581-tisíc divákov, viesť malo o necelých 140-tisíc divákov.

Celkovo sa najsledovanejším programom Veľkej noci mali stať pondelňajšie Noviny Joj so 650-tisíc divákmi, v komerčnej cieľovke to zas malo byť Počasie Markízy z rovnakého dňa s vyše jedenástimi ratingami. Z veľkonočných filmových premiér najvyššie mal vyskočiť nedeľný animák Doba ľadová: Mamutí tresk, ktorý uhral rating 9,3 % s podielom 24 %. Naopak, prepad mala potvrdiť šou The Voice Česko Slovensko, ktorá padla do podpriemerov a ratingovo mala oproti ôsmim percentám, okolo ktorých sa väčšinu tohto ročníka hýbala, stratiť viac ako dva body.

Čítať viac...
Nahor