Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza narýchlo sťahuje z vysielania štart novej série Dvaja na jedného! Chýbajú jej epizódy

Televízie prechádzajú do núdzového režimu.

Koronavírus naplno ochromuje televízne vysielanie. Televízie od uplynulého týždňa začínajú s hromadným rušením výrob a šetrením epizód mnohých programov, dokonca aj tých, z ktorých ešte majú k dispozícii pripravené vydania.

Dôvodom je najmä fakt, že nikto netuší, dokedy súčasný kritický stav potrvá. Televízie tak šetria podľa možností premiérové časti programov tak, aby mali určitú zásobu aj pre najbližšiu budúcnosť, pokiaľ by hromadné zastavenie nakrúcaní malo trvať dlhšie ako najbližšie týždne.

Do núdzového režimu prechádzajú všetky celoplošné televízie a dotkne sa aj vysielania líderskej Markízy. Tá už zastavila vysielanie Susedov, ktorých si v prípade potreby pošetrí po minutí epizód nového seriálu Pán profesor, obmedzuje nasadzovanie Oteckov a radikálne rozhodnutie prijala aj v prípade novej série spoločnej šou Adely Vinczeovej a Dana Dangla.

Markíza totiž už najbližšiu stredu 18. marca mala odštartovať nové časti Dvaja na jedného, ktorými plánovala posilniť jarné vysielanie. Na poslednú chvíľu však v súvislosti s aktuálnym kritickým stavom rozhodla o zrušení nasadenia novej série, ktorú operatívne z vysielania sťahuje. Najbližšiu stredu tak bude naďalej pokračovať s vysielaním Chart Show, z ktorej bude nasadzovať reprízové časti.

Markíza siahla po radikálnom rozhodnutí napriek rozbehnutej kampani. Tú v posledných dňoch prerušila, cez víkend už definitívne potvrdila, že so šou do vysielania nepôjde.

Televízia podľa našich informácií k tomuto rozhodnutiu musela pristúpiť aj z dôvodu chýbajúcich premiérových epizód.

V prípade nasadenia novej série Dvaja na jedného by plynule dokázala šou vysielať len približne mesiac, už teraz je pritom jasné, že ďalšie epizódy by včas nestihla pripraviť. Výroba programov bude zastavená minimálne do konca marca.

Čítať viac...
Nahor