Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Markíza v krátkom čase opäť mení letný program: Reaguje aj na štvrtkový prepadák!

Televízia po hlbokom utorňajšom prepade reaguje aj na vývoj vo štvrtkovom prime-time.

Oba večery, v ktorých Joj bude počas leta vysielať premiérovú tretiu sériu akvizičného seriálu 911, prešli hneď po nástupe letných štruktúr na Markíze zmenami.

Len po dvoch týždňoch od oprášenia zábavnej šou Klamal by som ti?, ktorú oživila Markíza v reprízach do lepšieho času po 21:30, stiahla televízia reláciu z prime-time. Po prepadáku v okolí desiatich percent v komerčnej cieľovke opätovne zdvojila Dobre vedieť a neúspešnú šou poslala bližšie k 23. hodine.

Ešte väčší neúspech zažila vo štvrtok, kde zas nasadila dvojičku Zámena manželiek a reprízový seriál Milenky. Tá v druhý týždeň vysielania toto leto zaznamenala len polovičné čísla konkurenčnej Joj, ktorej sa zadarilo so štartom spomínaného 911, pričom Milenky zažili tvrdý prepadák hlboko aj pod desiatimi percentami.

Markíza sa tento týždeň ešte rozhodla vyčkať, ako jej bude hrať Zámena manželiek, no zmenu programu napriek tomu narýchlo robí.

Rovnako, ako v utorok, zosúva do neskoršieho času program z druhého pásma, keď Milenky spadnú ku 23. hodine, zdvojuje tak zároveň Zámenu manželiek.

Markíza sa bude už tento týždeň spoliehať na to, že konkurenčná séria 911 sa od tohto týždňa bude vysielať iba po jednej časti ako v utorok tak vo štvrtok. Snažiť sa tak bude zbierať divákov po skončení premiérového seriálu.

Dnes by sa jej to mohlo podariť, keď po 911 Joj plánuje odvysielať ďalšiu diskusiu v rámci Novín špeciál, ktoré vysiela ostatné týždne v utorky. Do programu ich zaraďuje programovou zmenou. Hosťom má byť Igor Matovič, čo by jej mohlo zabezpečiť aspoň isté čísla, predošlé utorky, kedy vysielala profilové rozhovory s ministrami novej vlády, jej však diskusia vysielaná okolo 22. hodiny prepadávala pod desiatimi percentami u mladých divákov. Ďalšie týždne by už na 911 v utorok mal nadväzovať nový premiérový seriál Najhľadanejší (FBI: Most Wanted).

Vo štvrtky bude mať Markíza taktiež šancu zbierať divákov. V tento deň bude Joj po 911 vysielať reprízový seriál Knight Rider, ktorý patril kedysi k jej letným prime-time istotám. Medzičasom sa už vysielal v mnohých reprízach a prechádzal aj na menšiu stanicu, keď práva na seriál istý čas vlastnila Markíza. Návrat na hlavnú stanicu do prime-time tak bude pre starší seriál skúškou.

Čítať viac...
Nahor