Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza stopla prípravy ďalšej horúcej novinky! Odštartovať mala tento rok

Televízia pripravovala šou známu od susedov, nakoniec ju neuvedie. Pred realizáciou bolo zastavených už niekoľko výrazných projektov.

Prvá z viacerých ohlásených noviniek Markízy pre aktuálny rok 2023 sa na jej obrazovke vôbec neobjaví.

Líder koncom uplynulého roka zverejnil zoznam projektov pripravovaných pre tohtoročné vysielanie, z ktorých už mnohé predstavil. Divákom stihla uviesť nové seriály Dunaj, k vašim službám, Mama na prenájom aj Klamstvo, taktiež nové verzie niekdajších reality šou Ruža pre nevestu či Na nože, ktoré nakoniec patrilo medzi ťaháky jari.

Markíza zároveň ohlásila ďalšie dve šou, o ktorých sa už nehovorí.

Prvou z nich je reality šou s názvom Šaty snov, ktorá by mala zachytiť aktuálny trend svadobných programov.

„Hovorí sa, že šaty robia človeka. Oblečenie určuje naše miesto v spoločnosti, ale taktiež hovorí o tom, ako sa v danom momente cítime. V novej reality šou Šaty snov sa divákom predstavia zaujímaví ľudia, ktorí si vyberajú svoje ideálne šaty pre najdôležitejšie momenty ich života,“ znie krátka anotácia.

O projekty s témou svadieb je v súčasnosti veľký záujem.

Len sama Markíza v roku 2020 uviedla vtedy svetovú novinku Svadba na prvý pohľad, tento rok ju nahradila zoznamkou Ruža pre nevestu. Pracovať sa však má aj na ďalších reality formátoch.

Zrušená novinka

Markíza zároveň už vlani spustila prípravy slovenskej verzie licencovanej šou Cash or Trash.

Viacero slovenských divákov jej koncept dobre pozná vďaka šou Poklady z půdy, ktorú ešte do minulého roka vysielala česká Prima.

„Premýšľali ste niekedy, koľko peňazí by ste mohli dostať za tú zaprášenú haraburdu na povale? Cash or Trash je mimoriadne populárna zábavná šou, ktorá odhaľuje skutočnú hodnotu najrôznejších domácich pokladov a starožitných dedičstiev. V každej epizóde sa majitelia stanú predajcami, ktorí chcú za svoje artefakty získať čo možno najviac peňazí od panelu profesionálnych obchodníkov. Pôjdu títo amatérski predajcovia domov s hotovosťou, alebo len zistia, že sú majiteľmi bezcenného odpadu?“ znela anotácia.

Markíza minulý rok začala rovno s kastingom, odštartovala ho ešte v októbri. S vysielaním počítala v priebehu tohto roka.

„Známy moderátor a jeho tím odborníkov na starožitnosti sú pripravení preskúmať poklady každého účastníka šou, aby im poskytli predstavu o ich hodnote a dozvedeli sa viac o ich osobných príbehoch. Práve dobrý príbeh je často tým faktorom, ktorý určuje cenu, a pri šikovnom vyjednávaní sa niektoré zdanlivé zbytočnosti môžu zmeniť na peknú kôpku peňazí. Veľa domácich pokladov a nekompromisné vyjednávanie, doplnené zábavou a smiechom – Cash or Trash to všetko ponúka v jednej skvelej šou,“ predstavovala novinku televízia.

Nakoniec z nej nič nebude.

Televízia do programu potrebovala nájsť množstvo ľudí, ktorí ukrývajú doma poklady, o ktorých sú presvedčení, že majú hodnotu. Napriek tomu, že slovenské domácnosti sú plné artefaktov po našich predkoch, šou Slovákov nenalákala.

Ani niekoľkomesačná snaha televízie nájsť záujemcov sa nestretla s úspechom.

„Táto šou nebude. Neprihlásilo sa dostatok vhodných adeptov,“ citoval svoj zdroj portál Pluska.sk.

Má ísť pritom o definitívne rozhodnutie a Markíza tak s týmto programom vo svojom vysielaní nepočíta ani v budúcnosti.

Stopku dostali aj iní

Slovenská variácia Pokladov z povaly nie je jediná, ktorej príprava bola v uplynulom období zastavená.

Najčerstvejšou je ôsma séria celebritnej šou Tvoja tvár znie povedome, s ktorou Markíza počítala pre tohtoročnú jeseň.

Televízii sa však natoľko prepadol vlaňajší siedmy ročník formátu, že od jeho pokračovania nateraz ustúpila. Po jarnom Let´s Dance dokonca naznačila možný oddych od veľkých šou programov, ktoré bez prestávky s výnimkou jednej covidovej prestávky vysielala každú sezónu osem rokov po sebe.

 


Jesenná šou Markízy po prepadáku záhadou: Let´s Dance môže nahradiť svetovou novinkou!Čítajte →

Vôbec najočakávanejším projektom, ktorý sa nakoniec nedočká realizácie, je oživenie kultovej zoznamovacej šou Mama, ožeň ma. Jojka odvysielala dve sezóny ešte v rokoch 2011 a 2013, po ktorých už ďalšie premiéry nepriniesla.

Joj pred dvomi rokmi vzbudila veľkú pozornosť, keď po ôsmich rokoch v máji 2021 spustila náborovú kampaň do 3. série zoznamky. Na výzvu jej zareagovala vyše stovka záujemcov, tvorcovia však nakoniec nedokázali vyskladať dostatočný počet účastníkov pre nakrúcanie. Niektorí sa nakoniec zľakli televíznych kamier, iní pred ne nedotiahli rodinných príslušníkov.

Ešte skôr sa návratu mohla dočkať iná legendárna zoznamka z jojkárskej obrazovky Farmár hľadá ženu.

Tentokrát však po jej adaptácii poškuľovala Markíza, ktorá nielen zakúpila licenciu na šou Farmer Wants a Wife, ale spustila aj prihlasovanie. Uviesť ju chcela pod novým názvom Láska na vidieku.

Formát takto chcela zbaviť kontroverznej nálepky a chystala jej veľkolepejšie spracovanie v romantickej verzii. Kasting spustila ešte v roku 2019, aj v tomto prípade o zrušení šou rozhodol nezáujem potenciálnych účastníkov.

Z veľkých noviniek dostala v minulosti stopku ešte pred realizáciou aj súťažná šou Stena.

Nakrúcať sa mala v susednom Poľsku, kde už existovalo postavené veľkolepé štúdio, moderovať ju mal Vladimír Kobielsky. Práve on verejne priznal, že z programu zišlo, dôvodom mala byť finančná náročnosť.

Čo ešte ohlásila pre rok 2023

Markíza nevytiahla ešte niekoľko projektov, ktoré pre tento rok oznámila.

Patrí medzi ne napríklad pokračovanie minuloročnej seriálovej novinky Výnimočná Nikol, z ktorej chcela televízia túto jeseň priniesť novú druhú sériu.

„Originálny komediálny kriminálny seriál Výnimočná Nikol na obrazovkách TV Markíza značne zarezonoval a dočkal sa mimoriadne pozitívneho prijatia od divákov aj odbornej verejnosti, v roku 2023 preto bude pokračovať ďalšími premiérovými časťami,“ ohlásila.

Súčasťou pokračovania má byť aj nová postava vyšetrovateľky, ktorá zamieša dejom.

„V prvej sérii prijala svojská upratovačka s neuveriteľne vysokým IQ 160 Nikol Tichá (Táňa Pauhofová) ponuku, aby ako konzultantka na kriminálnom oddelení spolu s kapitánom Adamom Kadlecom (Kamil Mikulčík) a jeho tímom s osobitosťou sebe vlastnou rozpletala komplikované prípady vrážd. Aj v novej sezóne bude táto nesúrodá dvojica v každej časti riešiť nový zločin a snažiť sa chytiť iného prešpekulovaného páchateľa. Na scéne sa navyše objaví nová vyšetrovateľka, ktorá si vezme na mušku samotnú Nikol…“

Naopak projekt, ktorý Markíza v pôvodných plánoch pre tento rok neohlásila, no má byť súčasťou jesenného vysielania, je ďalšia licencovaná šou Jama Levova.

Vychádza z britského licencovaného formátu Dragons‘ Den, s ktorým prišla BBC ešte v roku 2005. Naši diváci môžu šou poznať vďaka českej adaptácii s názvom Den D z obrazovky Českej televízie, ktorá od roku 2009 do 2012 odvysielala celkovo štyri série.

Šou je postavená na súboji podnikateľských nápadov, s ktorými ich autori predstúpia pred investorov. Pokúsia sa ich presvedčiť, že práve ten ich je hodný financovania. Viac v tomto článku.

Návratu sa túto jeseň dočkajú reality šou Farma, ktorá už začala hľadať nových súťažiacich pre 15. sériu, a taktiež zoznamovacia reality šou Love Island, ktorá vo svojej 3. sérii bude opäť ťahákom na Voyo.

Potvrdené je zároveň pokračovanie rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, ktorého nové časti roztočila Markíza ešte koncom apríla.

 


Markíza roztočila piatu sériu Pána profesora: Jojka zlákala jeho hlavné hviezdy do nového seriálu!Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor