Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Z Kobielskeho veľkej šou nič nebude: Markíza stopla prípravy očakávanej novinky The Wall!

Televízia sa nakoniec do súťažnej šou o peniaze púšťať nebude, verná ostane overeným formátom.

Koncom minulého roka Markíza spustila divácky nábor do novej televíznej súťaže Stena. Formát s originálnym názvom The Wall sa mal stať jej veľkým ťahákom pre jednu z budúcich sezón, keď ide o veľkolepú televíznu súťaž, ktorú mala nakrúcať až v Poľsku.

Dôvodom výroby v zahraničí bola náročná scéna, ktorej dominuje obrovská stena. Pre Markízu bolo jednoduchšie využiť už existujúcu scénu u našich severných susedov, kde sa súťaž vysiela, v Poľsku dokonca absolvovala aj niekoľko skúšok.

Už dlhšie sa však pritom začalo špekulovať, že z veľkej novinky nakoniec nič nebude. O stopnutí príprav nakoniec prehovoril avizovaný moderátor šou, herec Vladimír Kobielsky, ktorého v novej polohe avizovala Markíza začiatkom tohto roka.

Kobielsky potvrdil, že sa televízia rozhodla šou The Wall nakoniec nerealizovať a vrátila licenciu na program licencorovi. Za stopnutím príprav súťaže The Wall môže stáť ako finančná náročnosť projektu, potreba jej nakrúcania v zahraničí tak aj samotný fakt, že túto šou televízia aktuálne nepotrebuje. Najmä nie pri vysokých nákladoch po tom, čo celú sezónu potiahla seriál Oteckovia, ktorý jej napriek vysokým číslam zobral výrazný kus rozpočtu. „Stena nebude, Markíza vrátila licenciu. Podľa všetkého zistila, že ten projekt je príliš drahý a nehodí sa im teraz do programovej štruktúry,“ povedal pre týždenník Eurotelevízia Kobielsky.

Televízia siahla po hercovi ako jeho aktuálnej hereckej hviezde. Angažovala ho do obnovenej šou Let´s Dance, ktorú vyhral, obsadila ho tiež do jarného hitu Oteckovia, kde stvárňuje jednu z hlavných postáv.

Čítať viac...
Nahor