Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Pikošky

Markíza sa púšťa do risku, takto môžu vyzerať jej ďalšie seriály! S novinkou chce zaujať susedov

Markíza vstúpila do hlavnej časti jarnej sezóny aj s novým seriálom, odštartovala rodinnú novinku Svätý Max. Ukázala, akým smerom sa môže v budúcnosti v seriálovej tvorbe uberať.

Televízna jednotka túto stredu odštartovala už tretí nový seriál v tomto roku, v ktorom radikálne mení podobu svojho večerného programu.

Súčasťou zmien je aj predstavenie nového seriálového konceptu s projektom Svätý Max, ktorého slovenská adaptácia má za úlohu zaujať publiká rovno v dvoch krajinách.

Nový seriál Svätý Max je slovenskou verziou nemeckého seriálu s pôvodným názvom Sankt Maik, ktorý ako formát medzinárodne distribuuje spoločnosť Fremantle.

Markíza ho ešte vlani predstavila ako vôbec prvú slovenskú seriálovú produkciu pre Voyo, nakoniec ho nasadila rovno aj na televízne obrazovky.

Práve ambícia preraziť s televíznou tvorbou na Voyo, ktoré je dostupné ako pre slovenských tak českých divákov, ovplyvnilo aj obsadenie projektu, ktorý je prvou lastovičkou v seriálovej produkcii Markízy svojho druhu.

 


Prevalcuje opäť obrazovky? Jojka nakrútila novú sériu Bez servítky s Norou Mojsejovou!Čítajte →

Nová generácia seriálov Markízy

Markíza sa do novinky Svätý Max pokúsila obsadiť nové mladé tváre, ktorými bude chcieť ťahať k obrazovke mladšiu generáciu divákov. Vyplatilo sa jej to najmä v prípade Pána profesora, kde jej vyrástla jedna generácia nových tvárí, s ktorými vie efektívne pracovať aj na sociálnych sieťach.

V ústrednej dvojici hlavných postáv – bratov zlodejov, však siahla po populárnych českých tvárach, čo neurobila náhodou.

Hlavnú úlohu falošného farára Maxa v seriáli stvárňuje mladý 24-ročný český herec, režisér a producent Vincent Navrátil, ktorý je synom herečky Veroniky Žilkovej. Svoju premiéru v slovenskom seriáli má vďaka Svätému Maxovi tiež ďalší mladý český herec Adam Mišík, ktorý si zahral Maxovho brata Adama.

Markíza takto napriek avizovaniu prvého slovenského seriálu pre Voyo zakomponovala do novinky aj dostatočne atraktívne české tváre, ktorými bude chcieť osloviť i predplatiteľov Voya na susednom trhu.

Televízia takto naznačila, akou cestou sa môže v budúcnosti vydávať v realizácii svojich seriálov.

Markíza a Nova čoraz menej vstupujú do federálnych projektov, nakoľko odlišné špecifická slovenského a českého publika im priniesli už viacero neúspechov. Zároveň však ale stále viac tlačia na svoju internetovú platformu Voyo, určenú pre oba trhy.

Svätý Max je príkladom, ako do slovenského projektu zakomponovala Markíza české mladé herecké tváre, ktoré by mali na internete pritiahnuť aj českú mladú cieľovku.

 


Horúca správa: Joj žiada o licenciu na spravodajskú televíziu! Prekvapí názov, testuje prvé programyČítajte →

Markíza si takto vyskúša, nakoľko prítomnosť českých hercov obstojí u slovenského televízneho diváka, a či ich zakomponovanie do slovenského projektu dokáže pritiahnuť aj české publikum. Výsostné slovenské programy v Česku štandardne nezaberajú.

O čom je Svätý Max

„Ústrednou postavou 10-dielneho seriálu je drobný kriminálnik Max, ktorý sa zhodou náhod ocitne v kňazskej sutane a stáva sa falošným farárom v malom mestečku Kralovany. Až nečakane rýchlo zapadne do miestnej komunity, ovplyvňuje osudy členov farnosti a pomáha im riešiť ich problémy svojským a veľmi nekonvenčným spôsobom. Popritom sa však ponorí ešte hlbšie do svojich vlastných problémov. Všetko navyše skomplikuje jeho rodiaci sa vzťah so šéfkou amatérskeho zboru farníkov Evou, ktorá je zároveň miestnou policajtkou,“ predstavuje novinku Markíza.

Väčšina lokácii seriálového mestečka Kralovany sa nakrúca v prostredí mesta Skalica a tamojšom nevysvätenom kostole.

Počet častí a kedy bude finále

Novinka sa dočká celkovo 10 častí a vysielať sa bude pravidelne v stredajšie večery. Markíza ju odštartovala v stredu 9. marca 2022.

Markíze tak tento seriál vo vysielaní vydrží do prvej polovice mája, finále by tak mohol ponúknuť dva dni pred štartom Majstrovstiev sveta v hokeji, ktoré každoročne presmerujú divácku pozornosť od komerčných staníc smerom k hokeju.

 


Let´s Dance 7 odštartovalo dosiaľ najslabšie, šou ovládol Koleník! Na rad prišiel pred polnocouČítajte →

Ďalšie hlavné tváre

Ďalšou výraznou mladou tvárou v seriáli je Martina Zábranská, ktorú sa Markíza snaží spopularizovať aj prostredníctvom veľkej moderátorskej výzvy v ťažiskovej sezónnej šou Let´s Dance. Vo Svätom Maxovi stvárňuje postavu policajtky Evy. Ide o jej prvú veľkú seriálovú postavu, diváci ju môžu pod prezývkou Maca poznať ako rozhlasovú moderátorku.

V ďalších hlavných úlohách sa predstavia Jana Kovalčíková, Anna Šišková, Matúš Kvietik, Lukáš Latinák, či Marek Fašiang. V každej epizóde sa objavia atraktívne vedľajšie postavy, diváci v nich uvidia napríklad Nelu Pociskovú, Petra Brajerčíka, Zuzanu Kocúrikovú, Mila Kráľa, alebo Helenu Krajčiovú.

Režisérom Svätého Maxa je Matúš Libovič, ktorý v minulosti pracoval aj na seriáloch ako Búrlivé víno, Oteckovia, Pán profesor i Druhá šanca.

 

Čítať viac...
Nahor