Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Nové projekty

Markíza prekopáva plány: S hviezdne nabitou novinkou vyrukuje v nečakaný večer!

Televízia krátko pred začiatkom jesennej sezóny prekopáva svoj program. Aktualizácia.

Markíza aj pred rozbehom televíznej jesene 2023 upravuje svoje plány.

Len prednedávnom zareagovala na program konkurenčnej Jojky, keď o dva týždne urýchlila návrat svojho kľúčového večerného seriálu Dunaj, k vašim službám.

Markíza pôvodne s jesennou 3. sériou dobového seriálu plánovala vyraziť na obrazovky od 5. septembra. Nakoniec tak však spraví už od budúceho týždňa – utorka 22. augusta. Práve na tento deň totiž Joj ohlásila štart novej série Nemocnice, ktorý Markíza pokryje.

Utajovanú novinku vytiahne skôr

K zmene dôjde aj v ďalší týždeň.

Televízia pripravila ďalšiu zmenu programu, ktorá sa tentokrát týka jej najväčšej jesennej novinky Možné je všetko.

Ide o dlhšie utajovanú novú zábavnú šou, ktorú oficiálne predstavila iba pred dvomi týždňami.

Šou Možné je všetko mala pre tohtoročnú jeseň nahradiť v programe Markízy veľké talentové programy.

Líder totiž po takmer ôsmich rokoch nenaplánoval do sezóny žiadny ťažiskový projekt na úrovni Superstar, Let´s Dance či Tvoja tvár znie povedome. Miesto nich predstaví prvú slovenskú adaptáciu licencovaného formátu Vendredi, tout est permis (Anything Goes), ktorý vysiela francúzska televízia TF1 už od roku 2011.

Šou bude postavená na výzvach, ktoré budú zdolávať známe osobnosti a ich hostia.

Novinku nabila populárnymi hviezdami, pravidelnými tvárami budú Adela Vinczeová, Tomáš Maštalír, Janka Kovalčíková, Zuzana Kubovčíková Šebová, Juraj Kemka a Michal Kubovčík, moderátorom je Dano Dangl. V každej časti sa objavia aj hostia zo šoubiznisu či športu.

Na známe tváre budú čakať výzvy v podobe improvizácie, spevu, tanca, malé kvízy, hrať budú aj skeče. Šou tak môže niesť, okrem iného, prvky známych formátov ako Partička alebo Kredenc.

S nakrúcaním zábavnej šou Možné je všetko má Markíza začať iba tento týždeň.

Prvé správy oznámili plány televízie nasadiť šou na nedeľné večery, ktoré pravidelne obsadzovali talentové programy, a to už od 3. septembra. Konkurovala by tak ťažiskovej šou Joj Česko Slovensko má talent a novinke RTVS Voda spieva.

Markíza však napokon štart Možné je všetko v oficiálnych plánoch nepotvrdila.

Novinku na začiatku septembra do programu vôbec nenasadila, prvý septembrový víkend obsadili filmové premiéry Striedavka a Kto mi ide po krku. Viac v tomto článku.

Tieto plány ale zakrátko zmenila.

Obsadí večery po Farme

Markíza svoj nový zábavný program predsa spustí už na začiatku septembra. Nestane sa tak ale v očakávaný nedeľný večer.

Televízia vydala zmenu programu, ktorú potvrdila aj nasadením prvého imidžového spotu do vysielania. Prostredníctvom hraných scénok v ňom predstavuje všetky spomínané stabilné tváre pripravovanej relácie.

So šou Možné je všetko napokon Markíza po prvýkrát vyrukuje v sobotnom prime-time a odštartuje ju už o dva týždne 2. septembra o 20:30.

Predsa tak naplní ambíciu uviesť novinku hneď skraja septembra, mení však deň jej štartu.

Sobotné večery podľa televízie obsadí šou stabilne v priebehu celej jesene. Pre najbližšiu sezónu ohlásila Markíza celkovo 10 premiérových vydaní.

Možné je všetko tak dostane rovnaký počet epizód ako jedna séria Tvoja tvár znie povedome.

Farmárske duely presúva

Na Markíze dôjde aj ku ďalšej zmene, a to pri vysielaní novej série Farmy.

Televízia vo svojich prvých plánoch pôvodne oznámila, že s vysielaním 15. sezóny farmárskej reality šou počíta v rovnakom nastavení ako pred rokom – v pondelky, utorky a štvrtky mala vysielať klasické časti v druhom večernom pásme po hlavnom programe, v piatky a soboty Farmu avizovala od 20:30.

Minuloročná jeseň bola vôbec prvou sezónou, kedy sa Farma vysielala ako hlavný program v dva večery – piatky aj soboty. Piatkový večer vlani obsadzovali predĺžené klasické časti, sobotný prime-time posledné dve jesene patril kľúčovým vyraďovacím duelom.

Tie mali v soboty pokračovať aj tento rok.

Aktualizácia: Markíza ale napokon radikálne mení dlhoročne zaužívané vysielanie duelov Farmy a presúva ich po prvý raz na nedeľný večer. S reality šou takto obsadí prakticky celý týždeň.

Televízia zároveň ohlásila veľkú zmenu pravidiel aj prerozdelenie súťažiacich. Viac v tomto článku.

 


Markíza mení hru: Farmu historicky presúva na nedeľný večer! Ohlasuje veľkú zmenu pravidielČítajte →

Farma pôvodne vyraďovacie duely vysielala dlhodobo v soboty. Na piatky ich presunula až po niekoľkých rokoch.

Do sobotného prime-time sa znovu vrátili iba pred dvomi sezónami v roku 2021. Stalo sa tak na poslednú chvíľu iba týždeň pred začiatkom jesennej vysielacej sezóny.

Dôvodom boli prenosy očkovacej lotérie, ktoré v auguste valcovali v nedeľné večery na Jednotke. Markíza od septembra plánovala práve v nedele vysielať 7. sériu federálnej Superstar, lotérie, ktorá mala potrvať až do októbra, sa však zľakla a presunula ju pár dní pred štartom na piatky. Duely Farmy sa tak odsunuli na soboty, v ktorých sa vysielali aj vlani.

Markíza však už dlhšie vykazuje ambíciu v piatky usadiť reality žáner – okrem Farmy tam túto jar vysielala zoznamku Ruža pre nevestu či v minulosti Svadbu na prvý pohľad.

O šou Možné je všetko

Možné je všetko je väčším štúdiovým formátom, v ktorom sa proti sebe postavia dva tímy zložené zo známych osobností a komikov.

Ide o adaptáciu formátu Anything Goes, ktorý predáva spoločnosť Banijay Rights. Markíza od nej napríklad kúpila licenciu na reality šou Big Brother, ale aj na vlaňajší prepadák Lego Masters.

Lokálnu verziu zverila Markíza do rúk jej dvorného režiséra všetkých veľkých formátov Pepeho Majeského, a dramaturga Dana Dangla, ktorý sa stane moderátorom celého programu. Taktiež je jeho výkonným producentom.

Dva tímy budú medzi sebou súperiť v niekoľkých výzvach – čo už pôjde o tanec, improvizáciu, pantomímu, spievanie alebo menšie kvízy. Súčasťou formátu majú byť aj rôzne skeče, ktoré zahrali známe tváre.

„Pripravujeme novú šou, ktorá sa na Slovensku doposiaľ neuvádzala. Účinkujúci sa musia pripraviť na rôzne úlohy a zadania, v ktorých neraz budú musieť prekonať samých seba. Podarilo sa nám dať dokopy zostavu perfektných hercov a zabávačov, ktorí spolu v tejto forme ešte neúčinkovali. Každý je iný a každý má svoje silné stránky, ktoré môže využiť. Verím, že diváka prekvapíme a zabavíme,“ povedal režisér šou Pepe Majeský.

Novinka tak môže pripomínať kombináciu viacerých už známych formátov.

Prostredníctvom šou Možné je všetko môže Markíza na obrazovky vrátiť prvky populárnej Partičky, ktorú sa Dano Dangl pokúšal na slovenské obrazovky vrátiť niekoľko rokov. Rovnako tak môže časť programu pripomínať niekdajšiu skeč šou Kredenc, z ktorej viaceré scénky boli mimoriadne virálne a televízii tak plnili službu aj na sociálnych sieťach.

Súťažné tímy bude tvoriť stála zostava známych tvárí, ku ktorým sa budú každý večer pridávať dvaja hostia.

„Teším sa veľmi na túto šou. Dali sme dokopy jednu výbornú zostavičku a som zvedavý, čo z toho vypadne. Tuším, a na to sa teším,“ povedal moderátor šou Dano Dangl.

Stabilnými tvárami formátu sú Zuzana Kubovčíková Šebová, Michal Kubovčík, Juraj Kemka, Adela Vinczeová, Jana Kovalčíková či Tomáš Maštalír.

„Ja mám veľmi rada zábavu, rada hrám spoločenské hry a milujem aj improvizáciu. Verím, že potešíme a rozveselíme divákov. Myslím si, že každý z nás by mal mať stále chuť sa hrať a zabávať sa,“ uviedla jedna zo stabilných súťažiacich osobností Zuzana Kubovčíková Šebová.

„Teším sa na novú šou. Zišla sa super partia a bude to perfektné,“ pridal sa Michal Kubovčík.

Jednotlivé prvky šou si vôbec najviac zo všetkých už vyskúšal Juraj Kemka, ktorý bol súčasťou improvizačného programu Partička, skeč šou Kredenc aj zábavného kvízu Dobre vedieť.

„Pre mňa je najlepšie to, keď neviem do čoho idem. Je to úplná radosť a zábava a naozaj sa na to veľmi teším. Teším sa aj na kolegov, ktorí tam budú. Či už stáli alebo tí, ktorí sa k nám budú pridávať. Som vo veľkom očakávaní, že čo z takéhoto niečoho môže vzniknúť,“ dodal.

 

Čítať viac...
Nahor