Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Warner, koláž MB

Aktuality

Jesenné premiéry na Markíze: Filmový útok chystajú najväčšie animované legendy!

Markíza predstavila najväčšie filmové premiéry jesene 2023. Aktualizované.

Jesenné televízne štruktúry televízií naberajú svoje kontúry, pričom popri dominantnej pôvodnej tvorbe tentokrát ani jeden z veľkých hráčov nevynechá v programe filmový večer.

Markíza takto pred rokom väčšinu jesene všetkých sedem večerov vypĺňala vlastnou tvorbou a s filmami prišla v nedele až po skončení 7. série Tvoja tvár znie povedome.

Tento rok svojich partnerov informovala, že v nedele ponúkne atraktívne premiéry od začiatku jesene, čo nateraz v prvom septembrovom týždni aj potvrdzuje.

Premiéra Spider-Mana poobede

Filmovú jeseň otvorí Markíza trojicou filmových premiér.

Prvou bude animovaná komiksovka Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into the Spider Verse, 2018), kde sa Spider -Mani z viacerých dimenzií musia spojiť pre záchranu ľudstva.

„Nosiť modro-červenú masku nikdy nebolo nebezpečnejšie! Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa pohryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera?“ znie anotácia.

Premiérového animovaného Spider-Mana televízia do vysielania nasadí už vo sviatočný piatok 1. septembra, a to v poobedňajšom čase o 14:50.

Aktualizované: V rovnaký deň v hlavnom vysielacom čase zas Markíza uvedie nateraz jedinú ohlásenú lokálnu premiéru Striedavka (Střídavka, 2022).

Pôvodne s ňou počítala až v sobotný večer 2. septembra, nakoniec tam zmenou programu odštartuje novú zábavnú šou Možné je všetko. Zmení sa tým aj vysielací deň duelov Farmy. Viac v tomto článku.

V komédii režiséra Petra Nikolaeva, v ktorej si zahrali hereckí obľúbenci ako Kristína Svarinská, Martin Hofmann, Anna Polívková, Jitka Čvančarová či Eva Holubová, si hlavní hrdinovia uvedomia, aké náročné je spojiť tri rodiny do jednej.

„Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka…“ znie anotácia.

V komédii režiséra Petra Nikolaeva si zahrali hereckí obľúbenci ako Kristína Svarinská, Martin Hofmann, Anna Polívková, Jitka Čvančarová či Eva Holubová. Markíza ju odvysiela v sobotu 2. septembra o 20:30.

V nedeľu 3. septembra vytiahne Markíza proti štartu 11. série Česko Slovensko má talent a novej šou Voda spieva na Jednotke akčný triler Kto mi ide po krku (Those Who Wish Me Dead, 2022).

Angelinu Jolie čaká neľahká misia zachrániť dvanásťročného chlapca pred dvomi nájomnými zabijakmi.

„Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste.“

Na neskôr televízia odsúva jednu z veľkých rodinných premiér Vlk a lev (Le Loup at le Lion, 2021). Pôvodne ju chcela odvysielať vo sviatočný piatok 1. septembra.

Dobrodružná francúzska snímka divákov presvedčí, že pravé kamarátstvo je silnejšie ako čokoľvek na svete a že svoje spriaznené duše majú aj zvieratá.

„Po smrti starého otca sa dvadsaťročná Alma (Molly Kunz) vracia na vzdialený ostrovček v samom srdci kanadského majestátneho lesa, kam jazdievala ako dieťa. Tu narazí na dve bezmocné mláďatá vlka a leva, ktoré zachráni. So zvieratami nadviaže nerozlučné puto, lenže idyla nevydrží dlho. Zvieratá objaví správca lesa a odvezie ich. Dvojica mláďat sa preto musí vydať na zradnú cestu naprieč Kanadou, aby sa všetci nakoniec znova stretli,“ znie dej príbehu.

Akčné a fantasy novinky

Akčných či dobrodružných noviniek avizuje Markíza na jeseň niekoľko. Podľa prvých plánov nimi chce pokryť práve talentovú šou Jojky.

Televízia tentoraz načrie aj do sveta fantasy. Medzi jesennými premiérami sa objaví napríklad akčný dobrodružný fantasy film Mortal Kombat (2021), kde sa skupina bojovníkov bude snažiť zachrániť celý vesmír odvekým druhom bojového umenia.

Fanúšikov fantasy príbehov o superhrdinoch poteší aj premiéra Jednotka samovrahov 2 (The Suicide Squad, 2021), v ktorej Margot Robbie, Idris Elba a John Cena opäť dostanú šancu ukázať, že aj zločinec môže zachrániť ľudstvo pred blížiacim sa nebezpečenstvom.

Veľkou filmovou premiérou tejto jesene bude rodinný dobrodružný sci-fi veľkofilm Duna (Dune, 2021).

Timothée Chalemet a Rebecca Ferguson budú stáť pred neľahkou úlohou odísť na najnebezpečnejšiu planétu, aby získali vzácne korenie, vďaka ktorému môžu zachrániť celé ľudstvo.

Vo filme Posledný výstrel (The Marksman, 2021) zas bude Liam Neeson pomáhať jedenásťročnému chlapcovi utiecť pred zabijakmi kartelu.

Návrat animovaných legiend

Novinky Markíza prichystala aj pre rodiny s deťmi.

Jednou z jesenných animovaných premiér bude rodinná komédia Medvedík Vivo a jeho veľké dobrodružstvo (Vivo, 2021), v ktorom do hudby zbláznený medvedík vyrazí na životnú cestu, aby splnil dôležitú úlohu a doručil milostnú pieseň od starého kamaráta.

Na scénu sa tiež vrátia hrdinovia minulých desaťročí.

Okrem animovaného Spider-Mana prinesie Markíza taktiež animovanú komédiu Scoob! (2020), v ktorej ožije legendárny Scooby Doo aj so svojimi priateľmi.

Film divákov zavedie na úplný začiatok priateľstva Scoobyho a Shaggyho a po prvýkrát uvidia, ako aj s mladými detektívmi Fredom, Vilmou a Daphne založili svoju skupinu Záhady s.r.o.

„Už od detstva riešia Shaggy Rogers, Fred Jones, Velma Dinkley a Daphne Blake záhady po celom svete so Shaggyho maznáčikom, Scoobym-Doo, ale ich najväčšia záhada ešte len príde, keď Blue Falcon najme Shaggyho a Scoobyho, aby zmaril úsilie Dicka Dastardlyho spôsobiť psiu apokalypsu.“

Fanúšikovia rodinných komédii si prídu na svoje aj vďaka kultovej animovanej dvojici Tom a Jerry (Tom and Jerry, 2021), ktorá sa na plátna kín vrátila po boku herečky Chloë Grace Moretz.

„Poznáme ich z animovaných príbehov, na ktorých vyrástli celé generácie. Čo ak sa však vyberú do sveta – a to rovno do toho nášho, reálneho? Keď sa Jerry presťahuje do luxusného hotela, kde práve prebieha svadba storočia, jej zúfalá organizátorka si najme Toma, aby jej pomohol sa myšiaka zbaviť. Naháňačka kocúra a myši však skoro zničí nielen jej kariéru a chystanú svadbu, ale aj celý hotel,“ avizuje v anotácii distribútor Continental Film.

Bugs Bunny s ďalšími nesmrteľnými postavičkami zo sveta Looney Tunes opäť ožije vo filme Space Jam: Nová legenda (Space Jam: A New Legacy, 2021), kde ich osud bude mať v rukách basketbalová legenda LeBron James.

„LeBron James, svetoznáma basketbalová legenda, zažije na plátnach kín epické dobrodružstvo po boku Bugsa Bunnyho a ďalších animovaných postavičiek! Po tom, čo jeho syna uväznia v digitálnom svete, LeBron musí vybojovať jeho prepustenie v basketbalovom zápase. S takým bláznivým tímom, aký tvoria hrdinovia sveta Looney Tunes, to však nebude mať vôbec jednoduché…“ znie anotácia distribútora.

 

Čítať viac...
Nahor