Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza potvrdila jesenné projekty: Vráti Farmu aj Extrémne premeny, ďalšie prekvapivo chýbajú!

Televízia po správach Mediaboom.sk potvrdila niektoré projekty pre jesennú sezónu, zmienkam o iných sa vyhla.

Markíza už túto jar premiérové vysielanie žiadnych televíznych programov neobnoví. Napriek tomu, že sa postupne môže reštartovať minimálne seriálová výroba, keď štát udelil výnimku v nosení rúčok pre umelcov či hercov v momente nakrúcania či inom výkone práce, a televízie tak po mesiacoch neistoty majú prvé istejšie vyhliadky pre budúcnosť, premiérový program sa nevráti.

Markíza to potvrdila prostredníctvom svojho riaditeľa marketingu, Michala Boreca. Kým letnú štruktúru podľa jeho slov uzavretú ešte nemá, no nakoľko ani v minulých rokoch do nej neinvestovala, nedá sa očakávať žiadna programová renesancia, do leta sa žiadne premiéry nevrátia. Markíza ich z programu škrtla okamžite po vypuknutí koronakrízy, keď zrušila plánovaný štart novej série Dvaja na jedného, stiahla rozbehnuté nové seriály Pán profesor a Červené pásky, stopla tiež premiéry Susedov, Hornej Dolnej, Kameňáku a nakoniec aj Oteckov.

Zo všetkých programov pritom Markíza má k dispozícii nové epizódy, no pre ekonomickú krízu ich vyťahovať nebude. Miesto toho sa sústredí na jeseň, kedy sa očakáva televízny reštart a viac-menej návrat k plnému televíznemu programu, ako ho poznáme z hlavných sezón v minulosti.

Markíza už pritom potvrdila, s ktorými programami pre túto jeseň počíta. Priniesť pritom môže prekvapenie nie v tom, čo odvysiela, ale, paradoxne, v tom, čo môže v programe chýbať.

Len krátko po tom, čo portál Mediaboom.sk informoval o zámeroch stihnúť, napriek kríze, všetky prípravy na novú sériu Farmy, televízia tieto informácie oficiálne potvrdzuje.

Rovnako na jeseň potvrdzuje tretiu sériu Sestričiek či taktiež novú sériu Extrémnych premien. Naopak, prekvapivo vôbec nespomína nedovysielané nové seriály Pán profesor a Červené pásky, ktoré by, očakávane, mala chcieť vrátiť túto jeseň, pričom práve už etablované Sestričky alebo Extrémne premeny by zniesli aj odklad na budúcu jar. V júni už pritom ešte pred krízou pôvodne plánovala aj rozbehnutie výroby druhej série Pána profesora.

Rovnako televízia potvrdzuje zámer, podľa očakávaní, pokračovať s Oteckami a Hornou Dolnou, ktorá Markízu mohla túto jar mierne prekvapiť, keď si udržala stabilnú pozíciu aj s reprízami.

Naopak, televízia v plánoch na budúcu jeseň vôbec nespomína Susedov, ktorí sú výrobou najjednoduchší zo všetkých seriálov a nemá tak dôvod ich opomenúť. Narozdiel od Hornej Dolnej, Susedia zas pre ňu túto jar sklamaním, keď novú premiérovú sériu štartovali neúspechom.

Je tak otázne, ako televízia program vyskladá a ktoré programy odloží aj na budúcu jar. V hre je momentálne viac projektov, než televízia reálne nasadí. Markíza zatiaľ vôbec nespomína v plánoch novú sériu Tvoja tvár znie povedome, s ktorou taktiež pôvodne pre jeseň počítala, rovnako tak nehovorí o šou Dvaja na jedného, ktorá sa mala vrátiť túto jar.

Pri aktuálne potvrdených projektoch by sa dalo očakávať, že by sa ani na jeseň nemuseli vrátiť Červené pásky či Pán profesor, prípadne Susedia. Niektorý z týchto seriálov môže ale televízia vytiahnuť už aj počas leta. Vzhľadom na ekonomický prístup Markízy ku programu z posledných sezón by ale aj v tomto prípade šlo o neštandardné rozhodnutie. Televízia totiž napriek líderskému postaveniu počas ekonomicky slabých prázdnin, či už letných, alebo vianočných, podobne ako na Silvestra, výrazne šetrila.

Čítať viac...
Nahor