Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Markíza

Aktuality

Prípravy novej Farmy zasiahla kríza, Markíza rozhodla o jej osude! Odvysiela 12. sériu na jeseň?

Po úspechu spred roka Markíza automaticky túto jeseň počítala s novou sériou reality šou, koronakríza tento rok zasiahla do viacerých plánov televízií.

O osude tohtoročnej Farmy je rozhodnuté. Po tom, čo Markíza zažila vlani úspešný jedenásty ročník reality šou, nijako neváhala a Farmu potvrdila aj pre tento rok. Odvysielať ju plánovala opäť na jeseň, pričom už vo februári spustila prípravy a začala s náborom potenciálnych záujemcov do 12. série šou.

Televízia naplánovala veľkú šnúru kastingov, no krátko po otvorení prihlasovania do reality šou aj Slovensko zasiahla koronakríza. Televízia musela svoje pôvodné plány zastaviť a situácia sa tak dotkla aj Farmy.

Navyše Markíza začala s radikálnym šetrením financií a z obrazovky stiahla všetky premiérové programy mimo Superstar vysielanej s Novou. Ponecháva si ich navyše až pre jesennú sezónu, kedy bude chcieť reštartovať svoju premiérovú programovú ponuku.

Markíza si, zdá sa, veľké šetrenie vybrala práve počas krízy, aby od ďalšej sezóny mohla ísť naplno. Kým ostatné televízie sa snažili udržiavať na obrazovke aj premiérové programy, televízny líder stopol všetko, no práve na jeseň tak môže naplniť program ešte viac.

Dá sa očakávať, že televízia bude chcieť dovysielať zastavené seriály Červené pásky či Pán profesor, ktorý na jar bežal v druhom večernom slote, ktorý patrí bežne Farme. Televízia má navyše novú sériu Sestričiek, ktorým patrí vysielací deň Červených pások, Dvaja na jedného, Susedov, Hornú Dolnú, Chart Show či Dobre vedieť, otvorená je príprava novej série Tvoja tvár znie povedome.

Markíza aj cez to bude chcieť, zdá sa, novú Farmu priniesť túto jeseň. Podľa našich informácií naplánované 1. kolo kastingov televízia skutočne uskutočnila, pričom ich podobu prispôsobila situácii a prebehli online formou.

Aktuálne už pritom naplánovala aj 2. kolo kastingov a s hľadaním farmárov pre novú sériu naplno pokračuje. Tentokrát sa už Markíza podľa našich informácií vráti k osobným pohovorom a potenciálnych súťažiacich bude vyberať osobne.

Markíza nakrúcanie 12. série Farmy plánuje spustiť v priebehu leta. Reality šou sa tak má stať opäť základným programovým kameňom jesennej sezóny.

Farma tento rok oslavuje jubilejný 10. rok na slovenskej obrazovke od uvedenia jej prvej série. Nie je tak prekvapením, že práve v takomto roku ju z obrazovky nebude chcieť vynechať. Navyše, reality šou naďalej predstavuje istotu v dodávaných ratingoch, ktoré bude televízia potrebovať pre obsadenie jesennej sezóny, rovnako jej šou prináša výrazné zárobky aj na internete, ktorý sa pre Markízu stáva stále dôležitejším a prináša preň čoraz kreatívnejšie riešenia.

Je tak otázne, ako Markíza pristúpi k jesennej sezóne. Pripravenú bude mať rovno päticu seriálov, ktoré môže nasadiť na 20:30, k dispozícii bude mať len štyri večery, keď v piatok pobeží Farma. Dá sa tiež očakávať, že Markíza nebude chcieť štyri dni po sebe vyplniť len seriálmi a v stredy ponechá iný žáner.

Spomedzi seriálov sa najslabším článkom nateraz javia Susedia, ktorí pri štarte novej série túto jar zaznamenali neúspech. Markíza ich však vynechávať, podľa všetkého, nebude chcieť. Odklad by bol prekvapivý aj v prípade nových seriálov Pán profesor a Červené pásky, ktoré by mala televízia obnoviť ešte v čase, kým u divákov pretrváva záujem. Odkladu sa tak môže dočkať tretia séria Sestričiek, ktorá televízii čísla uhrá aj prípadne až budúcu jar. Mala by navyše takto už teraz pripravenú istotu aj pre túto sezónu.

Televízia by, naopak, mala chcieť nasadiť nové časti Dvaja na jedného, ktoré už vyrobila a zbytočným odkladom by mohla riskovať stratu aktuálnosti programu. Nateraz ich má však pripravené iba štyri. Programy Chart Show alebo Dobre vedieť vyťahuje nepravidelne, keď potrebuje vyplniť priestor a tak ich nutne nasadzovať nebude. Do vysielania by sa však určite mala dostať Horná Dolná, ktorá túto jar potvrdila pozíciu istoty pre Markízu, aj v prípade vysielaných repríz.

Čítať viac...
Nahor