Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Markíza a Joj v apríli s veľkými filmovými premiérami! Toto sú najväčšie z nich, nasadili aj kompiláty

Televízna sezóna je v plnom prúde, pričom apríl sa stáva najväčšou žatvou komerčných staníc. Nie je tak prekvapením, že práve v tento mesiac sa roztrhne vrece s top kinofilmami.

Markíza, Joj ale aj RTVS pripravujú na apríl viacero veľkých filmových titulov, ktoré uvedú v slovenskej televíznej premiére. O tom, že najbližší mesiac nimi bude skutočne nabitý, svedčia aj filmové kompiláty, ktoré komerčné televízie pripravili práve pre aprílové snímky.

Až šesticu aprílových filmov avizuje vo svojom kompiláte Joj. Tá ho stavia na pestrosti emócií aj žánrov, ktoré jej premiéry budúci mesiac prinesú. Prvou bude hneď na 1. apríla romantická komédia Jedna za všetky (2014) s Cameron Diaz. O týždeň v piatok 7. apríla televízia prinesie šieste pokračovanie známej českej série o básnikoch v komédii Ako básnici čakajú na zázrak (2016). Prichystané má aj veľké animované premiéry Ako vycvičiť draka 2 (2014) či Veľká šestka (2014).

Hneď v prvý deň tohto roka Joj zabodovala silným príbehom a podobne emotívnu premiéru prichystala aj na apríl s romantickou drámou Na vine sú hviezdy (2014). Pripravenú má aj ďalšiu komédiu Falošní poliši (2014) či dobrodružný film Exodus: Bohovia a králi (2014).

Markíza bude vo vyťahovaní filmových premiér pokračovať v tradičnom sobotnom okne, kde odvysiela päticu čerstvých titulov. Hneď v sobotu 1. apríla, na Deň bláznov, televízia vytiahne českú komédiu Dvojníci (2016), v ktorej hlavnú úlohu stvárnil Ondřej Sokol. O týždeň neskôr vystrieda žáner, keď nasadí minuloročnú akčnú snímku s Gerardom Butlerom a Morganom Freemanom Londýn v plameňoch (2016).

Vo veľkonočný víkend televízia uvedie pokračovanie jedného z jej najúspešnejších filmov – Podfukári 2 (2016). Premiéra „jednotky“ dosiahla pred tromi rokmi v apríli 2014 rating až 14,1 % s podielom 37 %. Vysielala sa v nedeľu. V druhej polovici mesiaca Markíza uvedie aj akčný sci-fi film Jupiter na vzostupe (2015), pri ktorom bude lákať mladých divákov obsadením, keď hlavné úlohy hrajú Channing Tatum a Mila Kunis. Na apríl televízia pripravila aj premiéru českej romantickej komédie Jak se zbavit nevěsty (2016).

K výrazným filmovým premiéram apríla sa pridá aj RTVS, ktorá chystá veľkú televíznu premiéru slovenského filmu Červený kapitán (2016). Jednotka ho uvedie v pondelok 3. apríla, a to v rámci Týždňa slovenského filmu, ktorý vyvrcholí odovzdávaním cien Slnko v sieti. Viac o programe Jednotky v apríli v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor