Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: TV Markíza

Pikošky

Diváci majú vo finalistoch Let´s Dance jasno! Dubayovú zaskočila kritika, Adamec s ostrým odkazom

Tanečná šou je v záverečnej fáze, o finalistoch sa rozhodne už o týždeň. V tom, kto do finálovej trojice patrí, a kto nie, majú diváci jasno.

Na Markíze vrcholí už 9. série Let´s Dance, ktorú čakajú posledné tri priame prenosy.

Už o týždeň v nedeľu 28. apríla budú diváci spoločne s porotcami svojimi SMS hlasmi a bodovým hodnotením v predposlednom semifinálovom kole rozhodovať o zložení finálovej zostavy, do ktorej sa dostanú len tri najlepšie tanečné páry.

Sú to pritom už týždne, čo viacerí diváci majú jasno v tom, kto sa do nej dostane.

V posledných dvoch priamych prenosoch súťaž opustili menej zdatní celebritní taneční šéfkuchár Martin Novák a televízny rekord Ján Tribula, ktorí však patrili k obľúbeným tváram u televíznych divákov.

Ešte pred nimi súťaž opustil Juraj Bača, čo sa stretlo s veľkou diváckou kritikou. Odvtedy už však časť verejnosti nepochybovala, kto patrí medzi tri páry, ktoré by sa mali s určitosťou stretnúť vo finálovom boji o víťazstvo.

Medzi jasných favoritov 9. série od prvých kôl patria herci Jakub Jablonský a Juraj Loj, ktorých vidia diváci jasne vo finále. Spoločne s nimi však suverénne najčastejšie do posledného priameho prenosu tipujú aj herečku Annu Jakab Rakovskú, ktorá tak v názoroch nemalej časti publika jasne poráža ženské súperky v poslednej päťke súťažiacich speváčku Tinu a herečku Petru Dubayovú.

Zaujímavosťou je, že práve ich taneční partneri sa v minulých ročníkoch Let´s Dance dostávali do finále.

Vilém Šír, partner Tiny, obsadil vo svojom prvom Let´s Dance pred dvomi rokmi tretie miesto po boku Zuzany Kubovčíkovej Šebovej, vlani spoločne s Janou Kovalčíkovou šou vyhrali. S Dubayovou tancuje Matyáš Adamec, ktorý mal v šou premiéru minulý rok a s herečkou Gabrielou Marcinkovou sa umiestnili na druhom mieste.

Dubayovú kritika prekvapila

Najmä Petra Dubayová už od úvodu šou naráža na viaceré kritické reakcie.

Časť verejnosti dokonca nazýva obľúbenú tvár seriálového Dunaja, k vašim službám tanečným drevom, s čím však jej tanečný partner Matyáš Adamec vôbec nesúhlasí.

„Všetkým by som odporučil, aby si skúsili to, čo robí ona a ešte v tom časovom obmedzení. Vtedy by bolo vidieť, kto je a kto nie je drevo, povedal v reakcii pre denník Plus jeden deň.

Adamec priznal, že Dubayovú vlna kritiky z prvých kôl zaskočila.

„Myslím, že by to mrzelo úplne každého a nie je sama, kto sa tu s nejakou kritikou stretáva. Neviem, či ju to mrzí teraz vzhľadom na to, že už je siedme kolo a ja som jej hovoril, keby bola také strašné drevo, tak v siedmom kole jednoducho nie je. Nemá k tomu vôbec dôvod, už sa s tým celým lepšie stotožňuje. Ale začiatok bol veľký boom, čo sa kritiky týka, bola z toho zaskočená vo výsledku a ja tiež.“

Adamec s ostrou reakciou

Dubayová s Adamcom si pritom všímajú mnoho komentárov, podľa ktorých nedostal minuloročný finalista tak zdatnú celebritnú partnerku, ako pred rokom, kedy sa na druhé miesto dostal s Gabrielou Marcinkovou.

Podľa Adamca však obe herečky majú svoje prednosti.

„Obidve sú iné, obidve k tomu inak pristupujú, obe majú vlohy na niečo iné. Peťka je lepšia v štandarde než bola Gabča. Gabča bola zasa lepšia v latine. A presne to tak akoby nadväzuje na to, že Peťke to vôbec nepridáva alebo nie je určite jednoduché sa s touto zvláštnou kritikou vyrovnať.“

Na adresu niektorých nepríjemných komentárov nešetril Adamec kritikou.

Zdá sa mi to veľmi hlúpe, neúctivé a nepríjemné. Bolo by fajn, keby sa tí ľudia občas vcítili do jej kože a uvedomili si, aký je tento projekt reálne zložitý a že tí ľudia nemajú len toto. Peťka má divadlo, Dunaj, má svoj osobný život a do toho je Let´s Dance,“ obránil svoju tohtoročnú partnerku.

Súčasne priznal, že tohtoročné Let´s Dance je náročnejšie, ako vlani.

„Vôbec to nie je jednoduché, musím povedať, že tento rok sa aj mne osobne zdá náročnejší než minulý. A to som na to zvyknutý a robím to celý život. Takže hodnotiť, že je niekto tanečné drevo, nech to je už pri komkoľvek a nielen pri Peťke, sa mi zdá veľmi neslušné,“ dodal.

Čítať viac...
Nahor