Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Láska na druhý pokus hlavnou telenovelou Doma nebude, pôjde len dočasne! Ako odštartovala Nezlomná Valentína?

Stanica sčasti zopakuje scenár z posledného leta, kedy časť mimosezónneho obdobia vykryla namiesto nosnej telenovely stanice krátkodobým seriálom.

Láska na druhý pokus hlavnou telenovelou Doma pre najbližšiu jar nebude. Stanica si v posledných dvoch rokoch začala šanovať epizódy kľúčových telenoviel a nemíňala ich v celom mimosezónnom období, vďaka čomu sa upravovalo aj nastavenie večerných telenoviel.

Pýtate sa: Druhá séria telenovely Láska na druhý pokus: Kedy ju Doma nasadí?

V lete 2015 Doma vynechala prvý mesiac nosnú telenovelu, keď Dila odštartovala až v auguste a v júli vysielala americkú sériu Cudzinka. Koncom roka 2014 zas začala šetriť epizódy Ferihy v decembri, aby telenovelu potiahla aj v januári 2015 a pripravila tak pôdu pre nástup novinky Zakázaná láska.

Najnovšie sa vo večernom telenovelovom okne po 21:30 uvedie čerstvá novinka známa z tureckej verzie stanice Fox Láska na druhý pokus (Aşk Yeniden). Pôjde o netradičný žáner pre telenovelový slot Doma. Nepôjde o klasickú telenovelu ale o turecký romanticko-komediálny seriál. Stanica ho bude ťahať, pravdepodobne, prvá dva mesiace roka.

K dispozícii nemá veľa epizód. Seriál sa začal vysielať na jar 2015, pričom beží dodnes. Aktuálne je najnovšia 37. epizóda. Aj v prípade tohto seriálu bude Doma deliť originálne epizódy. Jedna časť má totiž okolo 110 minút. Televízia podľa vlastného rátania plánuje odvysielať nateraz 47 častí. Stanica opäť plánuje vysielať dve epizódy za deň podľa vlastného číslovania a to od pondelka do štvrtka. Časti by sa jej tak minuli v priebehu februára.

Upútavka na turecký romanticko-komediálny seriál Láska na druhý pokus

Čo už Doma stihla spustiť, je telenovelová novinka Nezlomná Valentína (Soy Tu Dueña). Mexická telenovela sa počas prvých dvoch dní hýbala v podieli skôr okolo priemeru stanice pri podieloch 4 – 5 % bez započítania oneskorenej sledovanosti, ratingovo bola ale na úrovni predchodkyne More lásky v jej bežných dňoch. Telenovela tak chytila svojho diváka.

Čo ju podielovo tlačí nadol, je väčší počet divákov pri obrazovke. Doma bude celkovo čakať na koniec prázdnin a nástup tradičného pracovného režimu. Nezlomná Valentína je totiž nateraz podielovo jej najvýkonnejší program v off-time. Od obednej Sily sa až po podvečerných Priateľov v prvých dňoch týždňa hýbe podielovo okolo 2 – 4 %. Práve spomínaný úsek dňa bol na jeseň pre Domu jednoznačne najsilnejší.

Čítať viac...
Nahor