Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Kapitáni Milujem Slovensko Stanislava Kašperová a Juraj "Šoko" Tabaček a Adela Vinczeová s Danom Danglom, foto RTVS

Pikošky

Koniec striedaniu kapitánov v Milujem Slovensko? Aj tento rok tvárami Adela s Danglom!

Ešte vlani RTVS každoročné striedanie kapitánov potvrdzovala, tento rok, kedy podpísala megakontrakt na ďalšie série Milujem Slovensko, to naň už nevyzerá.

Rodinnú zábavnú šou Milujem Slovensko vysiela RTVS nepretržite každoročne od roku 2013. Kým ešte v prvom roku vysielania odvysielala rovno dve série na jar aj na jeseň, od ďalšieho roka sa už z Milujem Slovensko stal nosný jesenný formát, ktorý zas na jar strieda Čo ja viem.

Za úspechom Milujem Slovensko stál ako výber moderátora Martina Nikodýma, tak kapitánov v podobe Adely Vinczeovej a Dana Dangla. Tí už po absolvovaní prvých sérií začali naznačovať možnú únavu a odchod zo šou, no nakoniec nakrútili päť rokov po sebe šesť ročníkov zábavného programu.

V priebehu tohto obdobia však obaja kapitáni postupne naberali povinnosti na Markíze. Tá na jar 2016 spustila novú veľkú šou Tvoja tvár znie povedome, v ktorej sa Dangl stabilne posadil na čelo poroty, Vinczeová zas pokračovala vo výrobe Chart Show.

 


Milujem Slovensko s radikálnou zmenou, dostane nových kapitánov! Adela s Danglom majú byť na MarkízeČítajte →

K ich odchodu z Milujem Slovensko však viedlo až ich uvedenie vlastnej spoločnej šou Dvaja na jedného vo februári 2018 pilotným dielom na Markíze, ktorej prvej sériu začali naplno nakrúcať práve v priebehu toho roka.

Dangl s Vinczeovou tak pre rok 2018 odišli zo šou, ktorá ich spojila do úspešnej dvojice. Milujem Slovensko dostalo nových kapitánov Stanislavu Kašperovú a Juraja „Šoka“ Tabačeka, no už vtedy však ich odchod sprevádzal prísľub, že v Milujem Slovensko sa budú s novou kapitánskou dvojicou každý rok striedať, a tak sa v roku 2019 do Milujem Slovensko vrátia.

Šou medzitým zaznamenala v roku 2018 pokles sledovanosti, ktorý už nezvrátil ani návrat Dangla s Vinczeovou o rok neskôr v ôsmej sérii. Naopak, kedysi najsledovanejší formát Jednotky sledovanosťou predčilo jarné Čo ja viem, ktoré aj tento rok viackrát doťahovalo či prekročilo polmiliónovú hranicu, Milujem Slovensko vlani túto métu nedosiahlo ani raz, dokonca ani na Silvestra. Jeho priemer sa hýbal okolo 400-tisíc divákov.

Zaujímavosťou je, že napriek ohláseniu pravidelného striedania kapitánov by sa Adela Vinczeová a Dano Dangl mali stať kapitánmi Milujem Slovensko aj tento rok. Informoval o tom časopis Eurotelevízia, ktorý publikoval priamo oficiálne informácie RTVS.

Po jednoročnom pokuse by tak mohlo byť každoročnému striedaniu kapitánov Milujem Slovensko koniec. Juraj Tabaček však bude mať hlavný priestor na obraze RTVS aj túto jeseň, keď sa druhej série dočká cestovateľská šou S úsmevom po Slovensku.

Ešte vlani striedanie kapitánov potvrdzovala samotná televízia.Ako sme už pred rokom avizovali, RTVS v šou Milujem Slovensko plánuje každú sezónu striedanie kapitánskych dvojíc,“ povedala pred rokom PR manažérka pre RTVS Silvia Turnerová.

Rovnaké plány naznačoval aj Tabaček. „Rozprávali sme sa, že by sme sa mali vrátiť ten ďalší rok, takže ak to bude tak a diváci nám zachovajú priazeň, tak si myslím, že je to len fajn,“ uviedol herec vlani pre Topky.

 


Milujem Slovensko chce RTVS potvrdiť na rovno štyri série dopredu! Megakontrakt vyvoláva otázkyČítajte →

Vinczeová a Dangl sa opäť napevno usádzajú v Milujem Slovensko v čase, kedy RTVS podpísala s produkčnou spoločnosťou šou goodtv neobvyklý megakontrakt na realizovanie programu rovno na štyri série dopredu.

RTVS tak externej spoločnosti zabezpečila zákazky na roky dopredu, a to navyše tak, že v poslednom roku funkčného obdobia Jaroslava Rezníka, v roku 2022, naplánovala RTVS rovno dve série – na jar aj na jeseň.

Či bude chcieť v 2022 rovno nahradiť jarné Čo ja viem, nie je známe. Šou však dosahuje nielen vyššiu sledovanosť, ale je aj výrazne lacnejšia. Viac v exkluzívnom článku.

Čítať viac...
Nahor