Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Milujem Slovensko s radikálnou zmenou, dostane nových kapitánov! Adela s Danglom majú byť na Markíze

Už niekoľko rokov sa hovorilo o možnom konci kapitánov v Milujem Slovensko, dochádza k nemu nakoniec po šiestich sériách.

Milujem Slovensko čaká v jeho šiestom roku vysielania a siedmej sérii zásadná zmena. Šou, okolo ktorej je rušno už od začiatku roka pre neisté pokračovanie z dôvodu finančného rozpočtu RTVS, sa s určitosťou objaví aj v tejto jesennej sezóne, no bez najzásadnejších tvárí.

V šou pre tento rok končia jej kapitáni Adela Vinczeová a Daniel Dangl. Obaja to už potvrdili pre Nový čas. „Povedali sme si, že asi bude dobré dať si od toho trošku pauzu a možno sa do toho ešte vrátime s novou energiou a chuťou. Teraz je taká dohoda, že nejdeme do toho,“ uviedol Dangl. „Milujem Slovensko je moja srdcovka a najradostnejšia televízna práca. A práve srdcovkám treba dopriať nový vietor a sviežu energiu, aby mohli dlho žiť,“ pridala Vinczeová.

RTVS si pritom Milujem Slovensko poistila pre najbližšie dva roky, s určitosťou by tak mala odvysielať ešte dve série. Kým v tejto najbližšej budú Vinczeová s Danglom chýbať, vrátiť by sa mali budúci rok. Vinczeová potvrdila, že budú s Danglom pokračovať v šou na jeseň 2019, pričom naznačila, že by sa kapitáni v šou mali striedať pravidelne. „Všade v zahraničí funguje tento koncept tak, že sa striedajú dve dvojice kapitánov, vždy obsezónu,“ povedala moderátorka.

Zaujímavosťou pritom je, že kapitáni Milujem Slovensko končia v roku, kedy na Markíze otestovali svoju novú spoločnú šou Dvaja na jedného. Jej pilotný diel s Dominikou Cibulkovou v polovici februára priniesol Markíze vysoký rating až 11,9 % s podielom 30,5 %. Šou si vyskúšala v nedeľnom prime-time pred príchodom Superstar.

Kým Vinczeovú a Dangla spojilo do populárnej dvojice práve Milujem Slovensko, túto jeseň by obaja mohli dať prednosť ich novej šou na Markíze. Po úspechu pilotnej časti má formát pochopiteľne pokračovať a nové diely by sa na obrazovke mali objaviť ešte v tomto roku.

Čítať viac...
Nahor