Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Poznáme dátum veľkého finále 7. série Let´s Dance! Koľko párov zabojuje o výhru?

Jarná ťažisková šou Markízy sa pomaly prehupne do druhej polovice svojho vysielania, poznáme plánovaný dátum finále siedmej série.

Zuzana Fialová, Michaela Čobejová, Juraj Mokrý, Nela Pocisková, Jana Hospodárová a Vladimír Kobielsky.

To je šestica mien doterajších víťazov slovenskej verzie tanečnej šou Let´s Dance, ktorá sa po päťročnej prestávke opäť objavila na obrazovke ako veľká sezónna šou Markízy.

Pre televíziu sa stala dokonca kľúčovým formátom tejto sezóny.

Najmä po neúspechu nákladného Survivora, ale aj po prepade sledovanosti Hornej Dolnej či pre problematické utorňajšie a štvrtkové večery už od začiatku roka, Markíza všetko vsadila do úspechu návratu celebritného tanečného formátu, do ktorého sa za veľkého úsilia snažila dostať tie najsilnejšie mená.

Nabité obsadenie, náročná produkcia živých prenosov, ale aj množstvo spoluprác na prome formátu v priebehu celého vysielania mohlo podľa viacerých informácií dokonca z Let´s Dance spraviť najdrahší program Markízy tejto jari.

Tanečný formát by tak nákladmi predčil aj dobrodružnú reality šou Survivor, pri ktorej sa Markíza delí o náklady so sesterskou TV Nova.

Z pohľadu sledovanosti Let´s Dance na Markíze nežiari tak, ako iné roky, v tejto sezóne je však druhým najsledovanejším hlavným programom na trhu po Druhej šanci. V komerčnej cieľovke sa šou ratingovo hýbe na úrovni 8,5 až vyše 9 %, keď minulú nedeľu so štvrtým kolom po prvýkrát prekročila deviatku ratingom 9,1 %. V celkovom publiku sledovalo 593-tisíc divákov, čo bol taktiež doterajší rekord série.

 


Ultimátum štartovalo na úrovni Za sklom, Let´s Dance najvyššie v sezóne! Markíze zachránilo týždeňČítajte →

Pre porovnanie, z ďalších najsledovanejších programov na trhu dosahuje v komerčnej cieľovke seriál Druhá šanca ratingy na úrovni 10 – 11 %, Nemocnica sa hýbe v okolí 8 %. V celkovom publiku už Druhá šanca neraz vystrelila nad šesťstotisícovú hranicu, Nemocnica sa aktuálne drží bližšie nad hranicou pol milióna divákov.

Favoriti 7. série

Kým v doterajších ročníkoch na víťazstvo z radov celebrít dosiahli častejšie zástupkyne nežnejšieho pohlavia, v aktuálnej siedmej sezóne je z hľadiska divákov víťaz jasný od úvodného večera.

Tanečný parket už s prvým tancom ovládol herec Ján Koleník, pri ktorom ako jedinom porotcovia volia špecifický prístup v bodovaní, inak by sa štandardom v hodnotení stal plný počet bodov. Spomedzi všetkých súťažiacich sa práve Koleník v minulosti venoval spoločenským tancom a v súťaži konkuruje samotným profesionálnym tanečníkom.

Napriek tomu, že práve Ján Koleník je pri svojej aktuálnej popularite jedným z hlavných magnetov na divákov, bez ktorého by súčasná séria mohla mať v rámci diváckeho záujmu odlišný priebeh, aj samotné publikom poukazuje na hercovu výhodu oproti ostatným súťažiacim. Jednou z kľúčových súčastí šou je práve progres, typický najmä pre najlepších súťažiacich zlepšujúcich sa z kola na kolo, ktorý vyvrcholí výnimočnými tancami v samotnom finále.

Finálová zostava

Do veľkého finále Let´s Dance by sa tento rok mala prebojovať trojica najúspešnejších párov.

 


Ďalší tvrdý prepadák jari, Markíza už na dne aj v utorky! Sluha národa najsilnejší po Druhej šanciČítajte →

Zopakovať by sa tak mala situácia z predošlej šiestej série, do ktorej taktiež Markíza angažovala celkovo jedenásť tanečných párov, z ktorých tri zabojovali vo finále o titul kráľa či kráľovnej tanečného parketu.

Okrem Jána Koleníka patrí medzi favoritov tohtoročnej série herečka Diana Mórová, pre ktorú to je už štvrtá účasť v podobnej talentovej celebritnej súťaži. Vďaka tomu je dnes v tomto smere vôbec najúspešnejšou celebritou, keď sa jej podarilo vyhrať krasokorčuliarsku celebritnú šou Hviezdy na ľade, charitatívnu tanečnú súťaž Tanec snov a zároveň obsadiť druhé miesto v programe Showdance.

Spomedzi tradičnejších celebritných súťažiacich, bez významnejších predošlých skúseností, sa k najlepším dostáva herečka Kristína Svarinská, ktorá môže patriť medzi čierne kone súťaže. Porotcovia tiež vidia skrytý potenciál v herečke Zuzane Kubovčíkovej Šebovej, ktorá môže prekvapiť v druhej fáze šou. Práve do tej sa tanečná šou dostáva.

Dátum veľkého finále Let´s Dance

Markíza aktuálne uzatvára prvú polovicu siedmej série tanečnej šou.

Po štarte na začiatku marca sa mala televízia pripraviť na viac ako dvojmesačné vysielanie svojho jarného ťažiskového formátu, pre ktorý mala naplánovať celkovo desať priamych prenosov.

Let´s Dance podľa našich informácií dôjde do finále presne týždeň pred štartom Majstrovstiev sveta v hokeji, a to v nedeľu 8. mája 2022. 

Už nasledovný piatok 13. mája štartujú hokejové majstrovstvá, ktoré na vyše dva týždne prevezmú kontrolu nad televíznou sledovanosťou. Potrvajú až do nedele 29. mája.

 


Koniec jarného hitu Markízy sa blíži: Poznáme dátum finále Druhej šance! Bude pokračovať?Čítajte →

 

Čítať viac...
Nahor