Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Televízia

Markíza s Joj zvedú najväčší súboj jari: Iveta odštartuje 2. sériu, známe všetky detaily!

Televízna dvojka zverejnila detaily pokračovania svojho rekordne sledovaného seriálu.

Stret hlavných jarných ťahákov najväčších televíznych konkurentov sa blíži.

Markíza sa v týchto týždňoch intenzívne pripravuje na spustenie 9. série najdrahšej celebritnej tanečnej šou Let´s Dance, do ktorej opäť zlákala jedenásť známych osobností.

Bez zmeny oproti vlaňajšku ostalo zloženie moderátorskej dvojice, pre túto jeseň však televízia úplne vyškrtla jedno porotcovské miesto. Viac v tomto článku.

Let´s Dance na desať týždňov obsadí už klasické nedeľné večery, prvý priamy prenos bude odvysielaný v nedeľu 3. marca po 20:30.

Šou sa bude musieť tento rok porátať s novou konkurenciou.

Jojka podľa prvých plánov vytiahne po vzore minuloročnej jari na nedeľný večer pôvodný seriál, tentoraz však na obchodne najdôležitejšie mesiace presúva svoj najväčší sezónny highlight.

Štart Ivety 2

Ako sme už informovali, Joj by mala od marca vyrukovať proti Let´s Dance s novou druhou sériou vlaňajšieho hitu Iveta, ktorý takto pred rokom stihla odvysielať pred nástupom tanečnej šou v januári a februári.

Po nečakanom úspechu, ktorý si Iveta udržiavala až do poslednej časti prvej série, s jej pokračovaním vyráža rovno do priameho súboja s Let´s Dance.

Joj by podľa prvých informácií mala 2. sériu Ivety odštartovať v rovnaký deň v nedeľu 3. marca o 20:40.

Iveta a Let´s Dance budú konkurenčnú dvojičku tvoriť v celom jarnom vysielaní.

Tak ako by tanečná šou mala dostať desať priamych prenosov, Joj pre druhú sériu Ivety nakrútila väčší počet častí a potvrdila celkovo 10 premiérových epizód.

Televízia pritom odhalila tiež detaily ich deja.

Divoké pokračovanie

Iveta by sa podľa zverejnených informácií mala odviazať a naplniť by mohla pôvodné očakávania divákov v prvej sérii.

Miniséria odštartovala rekordne sledovanou prvou časťou po kampani postavenej na komediálne ladených ukážkach, samotný seriál však mal skôr dramatický charakter.

Tohtoročné pokračovanie by malo byť zábavnejšie aj akčnejšie. 

„Počas natáčania bolo použitých viac akčných scén – napríklad výbuch auta, let helikoptérou či zbúranie seriálového trebišovského kostola,“ hovorí Joj.

Iveta prinesie viac akčných scén (foto: TV JOJ)

Zábavný charakter by mal mať vývoj v živote Ivetinej mamy Diany Dubinskej (Zuzana Mauréry), ktorá sa ocitne v milostnom trojuholníku s Ivetiným otcom Ľubom a divákom dobre známym trebišovským farárom.

Väčší priestor k tomu dostane napríklad postava Ivetinho priateľa Števa Petráka (Michal Kinik), ktorý by sa o komické situácie mal postarať po otvorení východniarskeho nevestinca priamo uprostred Prahy.

„Väčší herecký priestor dostali z prvej série Ivetin otec Ľubo (Marián Balog), partner Števo (Michal Kinik), farár Ján (Jevgenij Libezňuk), bordelový kráľ Braňo (Juraj Ďurdiak) alebo bývalá šľapka (Niki Dekány),“ potvrdila televízia.

Pozrie sa do budúcnosti

Tvorcovia sa v nových častiach Ivety pozrú nielen na život postáv v súčasnosti, ale odhalia, ako sa ich osudy budú vyvíjať aj ďalej.

„Dej sa bude odohrávať nielen v roku 2024, ale hlavne o tri roky neskôr v roku 2027,“ uviedla televízia. Samotný príbeh sa bude odohrávať nielen na Slovensku, ale aj v Prahe, kde seriálový štáb absolvoval veľkú časť nakrúcania.

Joj aj pre 2. sériu sľubuje otvorenie ďalších citlivých tém, ktorými minulý rok rozprúdila verejnú debatu.

„Tvorca scenára Petr Kolečko opäť otvorí niekoľko tém, ktoré Slovensko nenechajú chladným, a Jan Hřebejk mu dodá punc filmového spracovania.“

Tvorcovia do deja nových častí zakomponovali viacero nových postáv.

„Pribudnú aj nové postavy ako je napríklad Dado (Marsell Bendig), bordelmama Marta (Jana Oľhová), šľapka Klára (Dana Droppová), primátor Liška (Jiří Havelka) a pražskí pumpári (Milan Šteindler a Tomáš Bambušek).“

Dej 2. série Ivety

Dianie okolo seriálovej Ivety bude rozdelené do troch hlavných dejových línií.

„Okrem svojráznej a drzej krásky sa dej bude točiť aj okolo jej partnera Števa, svojráznej mamy Diany a prostoduchého otca Ľuba alebo nového kamaráta Dada.“

Práve vďaka novej postave Dada (Marsell Bendig) sa dej presunie do hlavného mesta Českej republiky.

„Dado prichádza z väzenia, kde sedel v jednej cele práve s Ivetiným otcom Ľubom. Iveta v ňom vidí seba, a tak sa ho rozhodne prihlásiť na Muža roka. Odchádza s ním do Prahy a začne mu robiť mentorku. Vyventilovať sa chodí na miestnu pumpu, kde s dvomi pumpármi rada pije a hrá s nimi karty. Do života sa jej pripletie aj samotný primátor Liška, ktorý z nej ostane očarený a rozhodne sa ju získať.“

Spoločne s Ivetou bude v Prahe aj jej priateľ Števo.

„Druhú líniu tvorí príbeh jej partnera Števa. Ten začne robiť v materskej škole a práca ho veľmi baví. Žiaľ rodičom detí sa nepáči, že je učiteľom bývalý prevádzkar trebišovského bordelu, a tak sa bude musieť vrátiť k pôvodnej profesii. V Prahe začne viesť bordel avšak po „východňarsky“.“

V Trebišove bude medzitým nečakanú romancu prežívať Ivetina mama.

„Posledný príbeh ukazuje platonický trojuholník medzi Ivetinou matkou Dianou, otcom Ľubom a miestnym farárom. Ľubo omylom zbúra trebišovský kostol, lebo chcel Diane ukázať dôkaz jeho lásky. Miesto do jej náručia sa však dostáva do väzenia. Po čase začne Diana žiť s farárom a stará sa o opravu kostola. Po 3 rokoch sa však Ľubo z väzenia vráti…“

Zdroj: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor