Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Televízia

Markíza zoškrtala porotu Let´s Dance! Koleník do ďalšieho ročníka nechcel

Všetky mená 9. série Let´s Dance sú potvrdené.

Jarná tanečná šou Let´s Dance štartuje o mesiac a po mediálnej kampani s postupným predstavovaním účinkujúcich začína Markíza intenzívne s tou televíznou.

Tohtoročné promo postavila televízia na výpravných kostýmoch, do ktorých odela všetky tváre deviatej série – od súťažiacich spoločne s moderátormi, po porotu.

„Naše hviezdy sme obliekli do historických kostýmov, čomu sme prispôsobili aj celý styling,“ uviedla televízia.

Ako sme už v minulosti informovali, Let´s Dance odštartuje 9. ročník v nedeľu 3. marca a na obrazovkách pobeží viac ako dva mesiace. Na Markíze vyplní desať nedeľných večerov najmä v obchodne najdôležitejšej fáze jarnej sezóny počas marca a apríla.

Menej porotcov

Kým televízna a printová kampaň na Let´s Dance bude v tomto roku vizuálne výpravná, v samotnom obsadení sa šou od návratu v roku 2022 na obrazovky výrazne stabilizuje.

Hlavným moderátorom programu tretí rok po sebe ostáva Viktor Vincze, ktorého bude doprevádzať kolegyňa z televízneho spravodajstva Lucia Hlaváčková. Svoju premiéru v Let´s Dance zažila vlani a moderátorské miesto obhájila.

Žiadne nové meno nepribudne ani medzi porotcami.

Naopak, Markíza zužuje zloženie poroty na troch členov, ktorými budú Ján Ďurovčík, Tatiana Drexler a Adela Vinczeová.

Adela Vinczeová tak predlžuje šnúru účasti v Let´s Dance, keď už ako jediná nevynechala jediný ročník. Päť odmoderovala, v tretej sérii súťažila a v najnovších troch sériách sedí v porote.

Ďurovčík sa za porotcovský stôl zasadne po ôsmy raz, Drexler sa v nej objaví po siedmykrát.

Tento rok bez Koleníka

V tanečnej šou sa už tento rok nebude objavovať Ján Koleník.

Jeden z najpopulárnejších slovenských hercov v roku 2022 súťaž vyhral a o rok neskôr zasadol medzi porotcov programu. Tento kľúč býva bežný aj v iných zahraničných verziách formátu.

Len v Markíze má herec aktuálne viaceré záväzky – druhý rok pokračuje v pravidelnom natáčaní Dunaja, k vašim službám, pre jeseň 2024 bude navyše nakrúcať tretiu sériu Druhej šance.

Koniec v Let´s Dance plánoval

Ján Koleník s návratom do tanečnej šou v treťom roku po sebe viac ani nerátal.

Úloha porotcu mu minulý rok, podľa všetkého, nesadla, o to viac, že sa častokrát naňho upriamovala väčšia pozornosť než na súťažiacich.

Koleník sa stal absolútnou hviezdou Let´s Dance 2022 a tejto aury sa nezbavil ani v priebehu minuloročných priamych prenosov. Herec viackrát naznačil, že v šou už nesúťaží, a snažil sa debatu presmerovať na nové tanečné páry.

Herec dokonca predviedol aj úplne posledný tanec ročníka 2023, po ktorom otvorene naznačil, že sa do šou o rok nevráti.

„Už to nebude tak, že ma vyhodíš dverami a ja sa vrátim tanečným krokom oknom, sľubujem.“

Argumentom preňho bol aj fakt, že do poroty zasadajú víťazi posledných ročníkov, pričom Let´s Dance vlani spoznalo novú kráľovnú parketu Janku Kovalčíkovú. Tá si to však do poroty tento rok nenamieri.

Markíza pravidlo obsadzovania poroty posledným víťazom zavádzala iba sporadicky.

Víťaza za porotcovský stôl posadila iba trikrát z doterajších deviatich sérií –  v 2. sérii zasadla víťazka vôbec prvého ročníka Let´s Dance Zuzana Fialová, následne šou dokonca aj moderovala. V jednom prípade ešte do poroty zasadol víťaz 3. série Juraj Mokrý, objavil sa však iba ako hosťujúci porotca. Ján Koleník bol v porote 8. série.

Čítať viac...
Nahor