Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj foto: Markíza, koláž MB

Televízia

Všetky mená 9. série Let´s Dance: Toto je kompletná zostava tohtoročných súťažiacich!

Zostava súťažiacich nového Let´s Dance je na svete, spomedzi viacerých skloňovaných mien sa televízia opäť dohodla s jedenástkou tancujúcich celebrít.

Finálne mená novej série Let´s Dance sú definitívne potvrdené.

Niekoľko týždňov Markíza jednala s potenciálnymi známymi menami o účasti v ďalšom ročníku tanečnej šou, ktorá 9. sériu odštartuje približne o mesiac.

Opäť televízia pripravuje desať priamych prenosov, do ktorých nasadí jedenásť tanečných párov.

Tri mená z Dunaja

V tohtoročnej zostave súťažiacich budú mať zastúpenie až tri tváre z aktuálne najsledovanejšieho seriálu na Slovensku.

Z Dunaja, k vašim službám budú diváci poznať herečku Annu Jakab Rakovskú, ktorá v ňom hrá úlohu Malvíny.

„Pre mňa je tanec na dobrú hudbu okamžitou dávkou endorfínov, ľahkosti bytia a radosti zo života a teším sa že túto energiu budem môcť zdieľať aj s divákmi. Spoločenské tance ma priťahovali vždy a nesmierne sa teším, že mám konečne príležitosť venovať sa im. A rovno v takejto gracióznej show! Pozdravujem spolu tanečníkov a vidíme sa v marci!“ uviedla Rakovská pre Markízu.

 


Markíza zoškrtala porotu Let´s Dance! Koleník do ďalšieho ročníka nechcelČítajte →

Jakab Rakovská je dlhodobo známa aj vďaka komediálnej dvojici Kavej, ktorú tvorí s dosiaľ poslednou víťazkou Let´s Dance Jankou Kovalčíkovou. V júli sa do kín dostane aj ich spoločný rovnomenný film.

Fanúšikovia Dunaja sa môžu navyše tešiť na oboch predstaviteľov jedného z najobľúbenejších párov seriálu, keď spoločne s Petrou Dubayovou bude v súťaži účinkovať aj Jakub Jablonský.

V seriálovom Dunaji stvárňujú postavy Evy Dušekovej a Dávida Guttmana, splodili v ňom spoločného syna, ktorý však skončil v dome bývalého Evinho milenca, nacistu Waltera Klausa. Hrá ho Ján Koleník, ktorý bol súčasťou uplynulých dvoch sérií Let´s Dance.

„Nesmierne sa teším. Verím, že budú spokojní diváci a že si to užijem ako ja, tak všetci v tejto šou,“ zareagovala Dubayová bezprostredne po tom, čo jej režisér tanečnej šou Pepe Majeský oznámil, že bude súčasťou 9. série.

„Mám veľkú radosť z nastávajúceho účinkovania v šou Let’s Dance, pretože tanec zbožňujem a fascinuje ma a toto je jedinečná príležitosť, ako sa ho naučiť s absolútnymi profesionálmi a profesionálkami a tancom tešiť nielen seba, ale aj divákov,“ povedal nadšený Jablonský.

Dubayovej herecká hviezda naplno vystrelila účinkovaním v dobovom Dunaji, už v roku 2022 sa však objavila vo vianočnej rozprávke Zakliata jaskyňa alebo v komediálnom seriáli Šťastná rybka.

Vo vianočnej premiére sa objavil aj Jablonský, ktorý si už v roku 2019 zahral v rozprávke Čarovný kamienok. Diváci si ho však môžu pamätať aj z jojkárskeho seriálu Nový život.

Herecké tváre konkurencie

Medzi herečkami bola k tomu potvrdená Hana Gregorová, ktorá bude v Let´s Dance účinkovať ako dosiaľ najstaršia súťažiaca.

„V tomto veku, si myslím, že tam budem jediná stará raketa. (smiech) Dúfam, že zvládnem aspoň prvé tance a že môjho tanečného partnera to fyzicky nezničí. Ale verím, že to bude príjemné a pekné,“ povedala Markíze.

Gregorová posledné dva roky účinkovala v rodinnom seriáli Joj Hranica, v minulosti bola jednou z najvýraznejších tvárí denného seriálu Panelák či dramatickej série Odsúdené. Na obraze Joj objavuje ešte aj v súčasnosti, keď hrá v 6-dielnej kriminálnej minisérii Na vlnách Jadranu.

Markíza, naopak, v zostave súťažiacich nepotvrdila herca Mila Kráľa a jeho miesto zaplnila ďalšou konkurenčnou tvárou Jurajom Lojom.

Jeho hviezda vystrelila ešte v roku 2012 účinkovaním v markizáckom dennom seriáli Búrlivé víno, v posledných rokoch nakrúca primárne pre Jojku. Stal sa hlavnou hviezdou kriminálky Einstein, objavoval sa v rodinnom seriáli Nový život, vlani tiež pribudol do hereckej zostavy Nemocnice.

„V zásade nič neočakávam, snažím sa mať takéto nastavenie vo všetkom, aby som potom nebol sklamaný, ale verím, že sa naučím alebo skôr pripomeniem základy štandardného a latinského tanca, pretože naposledy som mal možnosť skúsiť si tento šport na škole, čomu je 20 rokov,“ okomentoval svoju účasť v šou Loj.

Tváre populárnych programov

V novom Let´s Dance budú tancovať taktiež viaceré tváre aktuálne najúspešnejších relácií.

Zostavu celebrít doplnil herec a moderátor Juraj Bača, ktorý posledné tri roky sprevádzal najsledovanejším šou programom v priebehu uplynulých jesenných sezón Pečie celé Slovensko.

„Podľa mňa tanec máme všetci v nejakej podobe v sebe. Aj keď teda ja ho mám asi veľmi hlboko skrytý, lebo som sa mu nikdy nevenoval, ani som nikdy v živote netancoval,“ uviedol pre Markízu so smiechom.

„Vôbec neviem, ako moje telo zareaguje, či sa tie boky rozhýbu, či si budem vedieť zapamätať choreografiu. Jedna vec sú texty a schopnosť cítiť rytmus ako muzikant, keďže mám aj kapelu, ale druhá vec je koordinácia tela a dokázať to pretaviť aj na tanečný parket tak, aby to neboli len kroky, ale aby to malo aj výraz a emóciu, akú tanec má mať. Teším sa, ale pristupujem k tomu s obrovským rešpektom.“

Juraj Bača bol v minulosti hlavnou hviezdou markizáckeho seriálu Rex, Jojka ho zas obsadila do seriálu Nemocnica. Na RTVS popri Milujem Slovensko moderuje od minulého roka pravidelný magazín o psoch Najvernejší.

Markíza do Let´s Dance obsadila tiež hviezdu vlastného programu, keď si v tanečnom formáte zasúťaží aj šéfkuchár Martin Novák. Túto jar s ním televízia odštartuje už tretiu sériu reality šou Na nože.

„Už pri premiére minuloročnej série Let’s Dance sa ma medzi rečou opýtali, či by som nechcel ísť tancovať. Odpovedal som, že jasné v pohode. A po roku mi zavolali a oznámili, že idem tancovať. Takže to pred tým mysleli vážne,“ povedal so smiechom ku svojej účasti.

Markíza zalovila aj vo vodách Televíznych novín, z ktorých do Let´s Dance povolala dlhoročného redaktora Jána Tribulu.

„Rád si dávam výzvy, posúvam hranice a učím sa. Pre mňa je Let’s Dance krásna noblesná šou, ktorá kultivuje aj spoločnosť. Teším sa na nové priateľstvá, zážitky a chcem prekvapiť sám seba. Veľa mojich kamarátov, ktorí v Let’s Dance boli, hovoria, že to bolo najväčšie dobrodružstvo ich života a zážitok na celý život. Tak uvidíme,“ okomentoval súťaženie v tanečnej šou Tribula.

Speváčka aj modelka

Markíza do Let´s Dance opäť lákala známe mená z viacerých oblastí.

Chýbať ani tento rok nebude zástupca z hudobnej brandže, keď sa Markíza dohodla na účinkovaní so speváčkou Tinou. Stalo sa tak v čase, keď sa chystá na návrat na koncertné pódiá.

„Veľmi sa teším, že môžem byť súčasťou tak peknej šou. Taktiež sa teším na svojho tanečného partnera a celý výrobný štáb, od režiséra po vizážistov, či kostymérov, pretože mnohých z nich už dekády stretávam v zákulisí rôznych eventov, a tentokrát nám to všetkým vyjde pod jednou strechou. Aj keď sa môže zdať, že viem tancovať a je pravda, že cítim rytmus, ale waltz nie je hiphop. A tak ma čaká naozaj veľa práce, snáď sa mi podarí včas aktivovať pohybovú pamäť. Verím, že nás účinkujúcich, ako aj divákov čaká vydarená séria.“

S Tinou mala Markíza v minulosti úzku spoluprácu. Po tom, čo z veľkých televíznych šou vycúvala Adela Vinczeová, jej moderátorské miesto zabrala práve Tina. Odmoderovala jednu Česko Slovenskú Superstar aj dve série Hlasu Česko Slovenska.

Do šou si to namierila tiež topmodelka Michaela Kocianová.

„Mám veľký rešpekt, avšak sa moc teším. Beriem to ako obrovskú výzvu ktorá je raz za život. Všetky venčeky som zmeškala, pretože som pracovala už v mladosti, tak sa moc teším že sa budem môcť naučiť krásne tancovať práve tu,“ uviedla.

Rady športovcov bude 9. sérii tanečnej šou zastupovať futbalista Ján Ďurica.

„Teší ma, že budem súčasťou tejto výnimočnej šou. Je to pre mňa nová výzva. Verím, že sa nielen naučím tancovať, ale že sa pri tom aj zabavím. Idem radšej už trénovať, aby sa mi počas tanca nezamotali nohy do vianočky. Vidíme sa na tanečnom parkete,“ povedal Ďurica ku svojej účasti v najväčšom jarnom šou programe na trhu.

Čítať viac...
Nahor