Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Jojka urýchli štart odkladanej prime-time kriminálky s Mitašom! Postaví sa Extrémnym premenám

Joj už na začiatku septembra uvedie dlhšie odkladanú novú večernú kriminálku, s ktorou chcela na obrazovky vyraziť koncom mesiaca. Markíza predstavila novú sériu Extrémnych premien, ktorá bude s novou kriminálkou súperiť.

Mala byť seriálovým ťahákom JOJ minuloročnej jesene, nakoniec sa na obrazovky dostáva o rok neskôr.

Jojka už o necelý mesiac definitívne uvedie na obrazovky novú večernú Kriminálku Kraj, s ktorou sa ku krimi žánru v prime-time vracia po takmer troch rokoch. Posledne vo svojom vysielaní z tohto žánru uzavrela svoju značkovú kriminálku Za sklom, ktorá po troch sériách do finále došla v novembri 2019.

Kriminálku Kraj pôvodne pripravovala televízia do vysielania pre jeseň 2021.

Joj však ešte predtým na obrazovky uviedla ďalší nový seriál Nemocnica, ktorý jej divácky zabodoval natoľko, že s krimi novinkou už do vysielania ani nevyrazila. Ponechala ju pre tento rok, pričom na jar prednosť dostala nová komediálna séria Hranica, ktorá obsadila rovno tri dni v týždni.

Dátum štartu Kriminálky Kraj

Kriminálka Kraj sa po roku od pôvodne plánovaného nasadenia dostáva do vysielania.

Jojka s ňou počíta vo svojej večernej štruktúre od septembra, pričom odštartovať by ju nakoniec mala dokonca skôr, než pôvodne v jesenných plánoch avizovala.

Kriminálku Kraj nasadzuje Joj do stredajšieho prime-time.

Celý týždeň tak rovnako, ako na jar, vyplnia tiež na jeseň pôvodné seriály – Hranica bude pokračovať už len dvakrát do týždňa v pondelky a piatky, Nemocnica v klasické utorky a štvrtky.

Ako sme však pôvodne informovali, Joj prvé dve septembrové stredy plánovala uviesť ťažiskovú šou Česko Slovensko má talent, ktorej štart 10. série však tento týždeň posunula o týždeň skôr. Kraj sa mal v stredu objaviť až po usadení Talentu v sobotné večery, ktoré mu budú patriť pravidelne.

Kriminálka Kraj nakoniec podľa prvých informácií odštartuje o dva týždne skôr, už v stredu 7. septembra o 20:35.

Joj nakrútila celkovo 13 častí seriálu, ktoré jej pri pravidelnom týždennom nasadení vydržia do 30. novembra.

O seriáli Kriminálka Kraj

Nová kriminálka televízie Joj, z autorského pera tvorcov mimoriadne vydarenej krimisérie Za sklom, je zasadená do fiktívneho oddelenia krajskej kriminálnej polície, ktorá vyšetruje zločiny v jedinečnom kraji – na Záhorí. Diváci sa dočkajú zaujímavých prípadov, v ktorých trestné činy síce páchajú obyčajní ľudia, ale s ich vykonaním, alebo so zahladením stôp si dávajú riadnu námahu.

Mužsko-ženská dvojica vyšetrovateľov, ktorú tvoria Marián Mitaš a Jana Kolesárová, tak vždy stojí oproti inteligentnému páchateľovi. Sami pritom nie sú žiadni superhrdinovia, ale bežní ľudia so svojimi osobnými aj pracovnými problémami. Rovnakými, aké majú aj obete a páchatelia zločinov, ktorých musia vypátrať a usvedčiť. Každá epizóda seriálu prinesie nový prípad, ktorý sa vyšetrí a uzavrie. Zároveň diváci popri zločinoch sledujú aj vývoj príbehov a vzťahov hlavných postáv.

Súperom nová séria Extrémnych premien

Proti Kriminálke Kraj budú v stredajší večer stáť, ako sme už skôr informovali, Extrémne premeny na Markíze.

Oba programy sa nakoniec proti sebe stretnú od začiatku jesenného vysielania, keď Markíza už skôr naplánovala štart 4. série Extrémnych premien taktiež na stredu 7. septembra o 20:30. Dnes tento dátum potvrdila.

Extrémne premeny budú v novej sérii sledovať premenu celkovo 12 účastníkov.

„Každý jeden z tých dvanástich ľudí je samostatná kapitola života, samostatné klbko problémov, či radostí. Výber je aj túto sériu pestrý a moji „účastníci zájazdu“ sú tak zaujímaví a dynamickí, že ma dokázali neustále prekvapovať a zaiste prekvapia aj divákov Markízy. Každoročne sa snažím vylepšiť Extrémne premeny tak, aby priniesli niečo nové a myslím si, že sa to podarilo aj tentokrát. Je sa na čo tešiť,“ povedal Maroš Molnár, ktorý ostáva hlavným trénerom a mentorom účastníkov šou.

O 4. sérii Extrémnych premien

Nejde o žiadne rýchle chudnutie, ktoré len dobre vyzerá na obrazovke, ale nič nezmení. V tomto programe tvorcovia sledujú ľudí zvádzajúcich boj s obezitou po celý rok. Chudnutie je rozdelené do štyroch trojmesačných fáz.

Na začiatku prebehne týždeň podrobných laboratórnych rozborov a testovanie fyzickej spôsobilosti. Dôjde aj na nevyhnutné poučenie o správnej výžive. Renomovaný tréner Maroš Molnár osobne vedie každého z účastníkov. Navštevuje ich aj doma a zaistí, aby mali primeranú výživu a cvičili. Dáva im lekcie, ako bezpečne chudnúť a lepšie žiť.

Na štarte každej ďalšej fázy účastníkom stanoví váhový cieľ. Pokiaľ ho splnia, čaká ich odmena. Ku koncu podstúpia chirurgické odstránenie prebytočnej kože, ktorá už nemusí pokrývať ich obrovské telá.

V úplnom cieli divákom odhalia, aká osoba sa po celú dobu skrývala v ich vnútri a túžila sa dostať von. Tucet účastníkov štvrtej série Extrémnych premien váži dokopy až neuveriteľných 1 915 kilogramov.

Prostredníctvom ich silných príbehov sa diváci budú môcť oboznámiť s tým, že obezita nie je len choroba tela, ktorá má za následok množstvo závažných zdravotných problémov. Veľmi často totiž negatívne ovplyvňuje aj medziľudské vzťahy, komplikuje hľadanie lásky, podkopáva sebavedomie. Koľkým z nich sa podarí zvíťaziť nad sebou samými a zbaviť sa neželanej telesnej aj psychickej záťaže?

Čítať viac...
Nahor