Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Pikošky

Jojka potvrdzuje zmeny vo svojej talentovej šou: Do poroty mieria tri nové tváre!

Joj potvrdzuje výrazné zmeny vo svojej talentovej šou, jednou z nich bude viacero hosťujúcich porotcov.

Ešte na začiatku tohto roka komerčná dvojka naznačila zmeny vo svojom najdôležitejšom šou programe Česko Slovensko má talent, ktorý túto jeseň dostane už jubilejnú 10. sériu.

V priebehu 12 rokov na česko-slovenskom trhu prešla talentová šou viacerými zmenami.

Talent pôvodne štartoval vo formáte trojice porotcov, ktorému ostali televízie verné v priebehu prvých štyroch sérií. Po poklese výkonnosti v roku 2013 dostala šou ročnú prestávku, počas ktorej tvorcovia prekopali kompletný koncept šou.

Výsledkom bola v roku 2015 najoriginálnejšia kampaň v štýle Jamesa Bonda, noví moderátori, nová scéna s prechodom z divadiel do televízneho štúdia, zmena dramaturgie kastingových zostrihov, a taktiež rozšírenie porotcovských miest na štyri.

Od tejto kompletnej úpravy Talentu ostávali tvorcovia novej podobe verní až do minulého roka.

Menilo sa len obsadenie moderátorskej dvojice, v porote došlo za tento čas k jedinej zmene, keď po šiestich sériách zo šou odišla Lucie Bílá a nahradila ju Marta Jandová.

Nový balík zmien v Talente chce Joj predstaviť po siedmich rokoch túto jeseň.

Ako sme ešte vo februári tohto roka informovali, televízia mala počítať s výraznou zmenou talentového formátu. Pracovať mala na vynovenej podobe šou, a to ako po vizuálnej stránke, tak opäť pri spracovaní kastingov. Tie sú momentálne už takmer jedinou súčasťou šou, keď živé kolá či vyraďovaciu fázu obmedzili tvorcovia na minimum.

Noví hosťujúci porotcovia

Prvá zo zmien sa momentálne stáva realitou.

Jojka s Primou od novej 10. série rozširujú rady porotcov Česko Slovensko má talent, keď sa v šou majú objaviť viaceré mená.

Prvým je raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský, ktorý už v minulosti účinkoval ako porotca v druhej federálnej Superstar či prvej sérii Hlasu Česko Slovenska. Je manželom aktuálnej moderátorky Talentu, Jasminy Alagič.

V porote desiateho Talentu sa taktiež objaví hudobník Marián Čekovský, ktorý sa taktiež v úlohe porotcu talentovej šou objavoval na konkurenčnej Markíze. Dvakrát bol členom poroty Superstar, túto jeseň bude tiež premiérovo stabilným porotcom šou Tvoja tvár znie povedome. Naraz tak bude porotcovať v dvoch ťažiskových jesenných šou.

Tretím novým potvrdeným menom v porote 10. série Talentu je česká herečka Eva Holubová.

Všetky tri nové mená sa predstavia v pozícii hosťujúcich porotcov.

Televízie tak ponechávajú zachovaný koncept štyroch porotcovských mien, nahrádzať tak budú niektorého zo stabilných členov poroty, ktorú tvoria aj tento rok Jaro Slávik, Marta Jandová, Jakub Prachař a Diana Mórová.

Tvorcovia už takto v minulosti nahradili napríklad absentujúcu Dianu Mórovú v dvoch častiach Talentu Jiřinou Bohdalovou, ktorá sa postarala aj o väčšiu divácku pozornosť a zvýšenie sledovanosti talentovej šou.

Dátum štartu 10. série Talentu

Joj s Primou nakrúcali novú sériu Česko Slovensko má talent v priebehu júna, pričom vo vysielaní s ňou rátajú klasicky od septembra.

Imidžová upútavka 10. série Talentu

Jojka pritom na poslednú chvíľu upravila plány, keď novú 10. séria Česko Slovensko má talent odštartuje špeciálnym „supervíkendom“ v sobotu a nedeľu 3. a 4. septembra o 20:30. 

Pri štarte tak v druhý deň v nedeľu prekryje nástup konkurenčnej šou Tvoja tvár znie povedome.

Následne sa už Talent tradične usadí v sobotnom prime-time. Konkurovať mu budú duely na Farme, v nedeľu Joj plánuje uvádzať filmové premiéry.

 


Nová Farma s ďalšou historickou zmenou, Markíza ju presúva na 20:30! Nahradí večerné filmyČítajte →

 

Čítať viac...
Nahor