Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: TV JOJ

Viete prví

Jojka nečakane posilňuje: Do Nemocnice povoláva bývalú hviezdu Markízy!

Do Nemocnice vstúpia dve nové tváre, televízia do deja zakomponuje aj bývalú hviezdu Oteckov, po ktorej odchode denný seriál Markízy prišiel o divákov a skončil.

Mesiac po rozbehu svojej piatej televíznej sezóny prichádza Nemocnica s ďalšími novými postavami.

Seriál pritom práve na jej začiatku v auguste tohto roka zažil dosiaľ najväčší príliv nových tvárí, keď do deja pribudlo osem postáv, z toho štyri v podaní známych hereckých hviezd.

Jojka sa takto pokúsila vyslať nový impulz a v súboji so stále úspešnejším dobovým seriálom Dunaj, k vašim službám minimálne zastabilizovať výkony sledovanosti.

Nemocnica sa aktuálne pohybuje na večerných priemeroch svojej televízie s približne 5 ratingami a podielmi okolo 17 % v obchodnej cieľovke, v celkovom publiku už aj klesá pod 400-tisícovú hranicu. Dunaj medzitým prepisuje vlastné rekordy, keď zažil najsledovanejší týždeň od začiatku vysielania.

Helga na Jojke

Nemocnica už v najbližších dňoch nečakane oživí dej príchodom dvoch nových postáv.

Tento týždeň sa po prvýkrát vo vysielaní objaví herečka Vlastina Svátková, ktorá stvárni manželku doktora Juraja Révaya (Juraj Loj) šľachtičnú Helgu Révayovú.

Pochádza z rodu Von Hohenzollern, pričom celý jej život bol vopred nalinajkovaný. S doktorom Révayom žije v manželstve len naoko.

„Manželstvo vzorné, deti vychované, študujúce na súkromných školách. Dohodnutý vzťah z rozumu však ani jednému z manželov šťastie nepriniesol,“ píše televízia.

Helga pracuje ako šéfredaktorka Literárnej Revue. S novou postavou do seriálu vstúpia aj hlboko ukryté Révayovej tajomstvá, ktoré budú postupne vychádzať na povrch.

Vlastinu Svátkovú si môžu pamätať diváci Tajných životov, kde v druhej sérii stvárnila postavu Slavky. Zahrala si tiež v jojkárskych seriáloch Jenny alebo Hotel. Objavila sa takisto vo filmoch ako Ženy v pokušení, Všetko alebo nič či Gangster Ka.

Tvorcovia si pre Svátkovej postavu v Nemocnici zvolili momentálne atraktívne meno.

Jednou z najpopulárnejších postáv konkurenčného dobového seriálu Dunaj, k vašim službám je Helga Klausová, ktorú hrá Jana Majeská. Scenáristi slovenských seriálov doposiaľ s menom Helga priveľmi nepracovali, o to viac tak v Dunaji v podaní atraktívnej postavy zarezonovalo.

Bývalá hviezda Markízy

Na začiatku októbra zas má seriálový dej doplniť jeden z najpopulárnejších slovenských hercov.

Do nemocničného seriálu mieri Braňo Deák, ktorý si zahrá postavu veselého zdravotného brata Norberta Wintera.

V deji pôjde o nečakanú posilu zdravotníckeho tímu, s ktorou nikto nerátal. „Šarmantný a vždy zábavný zdravotný brat. Všade bol, všetko videl, všetko vie a je zásadne vždy tým, kým potrebujete, aby bol. Teraz sa po 10 rokoch úspešnej zdravotníckej kariéry v Anglicku vracia na Slovensko a snaží sa splatiť nevyrovnané účty,“ uvádza Joj.

Nevyrovnané účty bude mať práve s jednou z ústredných postáv, a to bude dôvodom jeho príchodu do Nemocnice sv. Martina.

Braňo Deák sa síce objavoval už v prvom desaťročí tohto milénia v seriáloch Medzi nami, Ordinácia v ružovej záhrade či Panelák, jeho popularita začala prudko stúpať až po seriáli Druhý dych, v ktorom už stvárnil jeho prvú ústrednú rolu.

Následne sa objavil aj v ďalších romanticko-dramatických sériách Búrlivé víno a Chlapi neplačú, no na vrchol popularity ho vystrelilo až obsadenie v dennom seriáli Oteckovia.

V Oteckoch bol Braňo Deák jednou z najobľúbenejších tvárí, no keď v priebehu roka 2021 kývol na ponuku konkurenčnej Joj účinkovať v novom seriáli Hranica, Markíza natvrdo jeho linku od januára 2022 vyškrtla.

O pol roka neskôr Oteckov vo vysielaní zrušila, keď bez Braňa Deáka a Jany Kovalčíkovej prišiel niekdajší denný hit o veľkú časť divákov.

Po rokoch strávených v Markíze je Deák už štvrtú sezónu tvárou Jojky, ktorá mu po Hranici dala priestor aj v jej druhom večernom seriáli.


Zdroj, foto: TV JOJ

Čítať viac...
Nahor