Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj prekopala jesenné plány: Nový deň pre Zlatú masku, zmena proti Farme aj nový seriál!

Rušno bolo toto leto na oboch stranách česko-slovenských hraníc, v prípade Joj sa postarali o zmeny v definitívnej programovej štruktúre.

Televízie aj tento rok šperkovali svoje programové štruktúry do poslednej chvíle. Od prvých programových plánov k tým definitívnym televízie mnohokrát robia mnoho úprav, a to najmä pri prípravách na tak dôležitú sezónu, akou bude tá najbližšia.

Pri skladbe tohtoročnej jesene sa najviac zmien v priebehu leta malo diať v dôsledku vývoja situácie ohľadom plánovaných či odložených projektov v súvislosti s pandémiu.

Hneď niekoľko zmien museli v priebežných neoficiálnych plánoch robiť Joj a Prima pre ich tohtoročný highlight Zlatá maska. Nová šou na slovenskom a českom trhu zažila jarný odklad kvôli koronavírusu, pričom Prima jej náhradný štart oznámila na sobotu 5. septembra. Na rovnaký termín sa však mal z jari presunúť zrušený galavečer OTO, ktorý sa tak postaral o posunutie štartu šou o týždeň ako na Slovensku, tak v Česku.

Krátko na to sa však Zlatá maska dostala do kolízie aj u českých susedov. Nova tam totiž na poslednú chvíľu obnovila plány nakrútiť pre túto jeseň novú sériu Tvoja tvár znie povedome, s ktorou tak zareagovala na štart Zlatej masky a vytiahla ju na sobotné večery do priamej konkurencie. Prima sa v dôsledku zaradenia Tvojej tváre na jeseň rozhodla pre zmenu vysielacieho dňa, pričom s Joj sa mali dohodnúť na finálnom termíne.

Zlatá maska nakoniec pobeží v nedeľnom prime-time, kde najmä na Slovensku televízie pravidelne zaraďujú svoje nosné projekty sezóny. Na Slovensku tam túto jeseň taktiež mala bežať nová séria Tvojej tváre, Markíza však z popandemických zmien plánov neuhla a miesto nej na nedele zaradí premiéry šou Dvaja na jedného, ktorú mala vysielať na jar, no stopla ju ešte pred spustením druhej série.

Zlatá maska má na Slovensku aj v Česku definitívne odštartovať v nedeľu 6. septembra. Televízie majú pripravených spolu 10 dielov, ktoré im tak vydržia do prvej polovice novembra.

Joj mala v rámci svojich plánov pre štart jesennej sezóny pristúpiť aj k ďalšej zmene, a to len s nedávno ohláseným zaradením českého seriálu Primy do prime-time.

Televízia na utorok 25. augusta o 20:35 oznámila spustenie seriálu Modrý kód, ktorý bol dlhoročnou stabilnou posilou Primy v prime-time, pričom so seriálom v ďalšie týždne počítala do druhého večerného pásma ako konkurenciu proti Farme.

Joj však nakoniec chce proti Farme vytiahnuť tohtoročný veľký ťahák Primy Slunečná, ktorý sa ako prvý program postaral o zosadenie neohroziteľnej Ordinácie v ružovej záhrade z trónu. Joj by Slunečnú mala v prvý týždeň štartovať o 20:35, a to v spomínaný utorok 25. augusta a následne vo štvrtok  dvomi dielmi za sebou.

Markíza už na utorok zareagovala a ohlásila programovú zmenu, keď miesto nefungujúceho Dobre vedieť zaradí film Popoluška zo supermarketu s Jennifer Lopez.

Od prvého septembrového týždňa už Slunečná pobeží v druhom večernom pásme po 21:30, pričom vytvorí dvojičku so slovenským rodinným seriálom Nový život. Joj aj v tomto prípade rozhodla o zmene, keď na začiatku sezóny nebude Nový život vysielať trikrát, ale len dvakrát do týždňa.

Na stredy totižto nakoniec nasadzuje štvrtú sériu rodinného komediálneho seriálu Prázdniny, s ktorými sa pôvodne rátalo pre piatkový prime-time. Prázdniny tak nové časti odštartujú od stredy 2. septembra.

V piatky napokon, ako aj v soboty, bude Joj vysielať filmy. V pondelky Joj pokračuje s Inkognitom. Spomínaná Slunečná na začiatku jesene pobeží trikrát do týždňa od utorka do štvrtka, neskôr Joj vo štvrtky počíta s návratom politickej debaty Na hrane.

Joj navyše už v priebehu septembra môže do programu zaradiť aj ďalšiu novinku sezóny. Podľa prvých informácií televízia plánuje aj štart nového komediálneho seriálu Uhorčík, ktorý by mal posilniť jej večerný program. 

Uhorčík patrí medzi ďalšie väčšie seriálové novinky televízie. V historickej paródii na Jánošíka v hlavnej úlohe slávneho zbojníka zosobní Juraj Rašla, po jeho boku bude stáť Uhorčík, ktorého hrá René Štúr. Ten je zároveň aj autorom seriálu. Parodický seriál v sebe bude niesť narážky na súčasné dianie, politiku ako aj odkazy na moderné vymoženosti v historickom prostredí. Televízia chce v seriáli priniesť autentické ľudové kroje, výpravné prostredie slovenskej prírody aj prvky folklóru. Ďalšími hercami novinky budú Sväťo Malachovský, Gabriela Marcinková, Jozef Adamčík, Marián Labudla ml., Karin Hajdu alebo Martin Mihalčín. Joj avizuje celkovo 8 epizód v minutáži podobnej seriálu Za sklom, diely majú trvať okolo 50 minút.

Anotácia seriálu Uhorčík
Ľahká, oddychová a hlavne zábavná slovenská paródia na zbojnícke výčiny Jánošíkovej družiny, v ktorej sa historické fakty rozchádzajú a zistíme, že skutočným lídrom a lišiakom v jednej osobe nebol Jánošík, ale Uhorčík! V seriáli sú do deja výrazne zakomponované prvky folklóru s autentickými ľudovými krojmi slovenských regiónov a kostýmami zbojníckej doby. Prepojenie súčasnosti s dávnou minulosťou, prostredníctvom satirických gagov o politike, poskytuje priestor pre divákov na uvedomovanie si rozdielnosti vnímania života kedysi a dnes.

Čítať viac...
Nahor