Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: TV JOJ

Pikošky

Prima odhalila dátum štartu Zlatej masky, v rovnaký večer má prebehnúť galavečer OTO!

Prima oznámila, kedy je naplánovaný štart veľkej televíznej novinky Zlatá maska, na Slovensku sa rovnaký dátum skloňuje ako náhradný termín divácky silnej televíznej ankety.

Iba pred pár dňami sme vás informovali, že každoročnú televíznu anketu Osobnosť televíznej obrazovky čaká tento rok zásadná zmena. Kým pravidelne galavečer prebieha v jarnej sezóne počas marca či apríla, koronakríza zastavila súčasný ročník a odložila jeho organizáciu na neurčito.

Ako sme informovali, organizátori galavečera mali prednedávnom rozhodnúť o osude tohtoročnej organizácie ankety. Padnúť malo rozhodnutie usporiadať priamy prenos v televízne exponovanom období rovno začiatkom jesennej sezóny. Tá bude pre televízie tento rok o to dôležitejšia, že pre ne znamená programový reštart po jarnej vlne pandémie.

Práve presun galavečera OTO rovno do nabitého obdobia štartu jesennej sezóny môže priniesť zostrenú konkurenciu plánovaným projektom.

Podľa prvých informácií z prostredia verejnoprávnej televízie by sa totiž priamy prenos ankety OTO mohol uskutočniť už v sobotu 5. septembra, a teda priamo v čase dôležitého nástupu jesenných projektov.

Najnovšie pritom česká Prima predstavila svoju jeseň, keď informovala o najväčších ťahákoch pre najbližšiu sezónu.

Medzi tými hlavnými je nová ťažisková šou Zlatá maska, pri ktorej už teraz ohlásila naplánovaný termín štartu, pričom oficiálne potvrdila informácie portálu Mediaboom.sk o možnej zmene vysielacieho dňa novej veľkej šou.

Kým na jar Joj a Prima plánovali Zlatú masku vysielať spoločne v piatky, momentálne Prima oznámila, že šou odštartuje v soboty, a to 5. septembra.

Či v rovnaký deň odštartuje Zlatú masku aj Joj, je otázne, televízia nateraz oficiálne termín štartu šou nepotvrdila. Galavečer OTO však patrí roky medzi divácky najpopulárnejšie televízne udalosti roka a Zlatej maske by v jeho konkurencii mohli chýbať pri rozbehu diváci. Práve úvodný diel Zlatej masky bude pre Joj kľúčový, keď v ňom bude vysvetľovať podstatu projektu. Dobrý štart je navyše základom nabaľovania divákov či ich udržania pre ďalšie týždne.

Joj však môže v prípade Zlatej masky zamýšľať podobné scenáre, ako pri nástupe šou Česko Slovensko má talent. Tú minulé sezóny v úvodné týždne Joj vysielala aj mimo tradičných sobôt, pri návrate v roku 2015 šou dokázala dominovať v stredajšom prime-time, vlani rástla do nadpriemerov v utorky.

Už v prípade Talentu nevysielali Joj a Prima šou zostrihové kolá súčasne, väčšina epizód bežala na Slovensku v soboty a následne o týždeň v piatky v Česku.

Pre Joj tiež ostáva pre štart Zlatej masky dostupný aj piatkový prime-time. Kým na Markíze sa už, pravdepodobne, v prvý septembrový týždeň rozbehne nová Farma, Jednotka novú deviatu sériu Milujem Slovensko odštartuje až o týždeň neskôr, v piatok 11. septembra. Zlatá maska tak bude mať napriek konkurencii Farmy 4. septembra voľnejší priestor, najmä v kategórii zábavných projektov.

Otvorené nateraz ostávajú nedele. Na ne pôvodne Markíza plánovala novú sériu Tvoja tvár znie povedome, o jej realizácii však momentálne nehovorí. Alternatívou sú premiéry šou Dvaja na jedného, ktorá uspela vlani na jar vo svojej prvej sezóne a vykazovala sledovanosť dostatočne silnú pre nedeľný prime-time.

Čítať viac...
Nahor