Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Joj od júna reštartuje seriálovú výrobu! Začne s nakrúcaním druhej série Nového života

Televízia reaguje na uvoľnenie pravidiel, po vyše dvoch mesiacoch opäť roztočí seriály.

Televízie uprostred marca po prepuknutí pandémie v našich krajinách zo dňa na deň zastavovali seriálové výroby. Pre prerušenie nakrúcaní relácií, seriálov, filmov či ďalších diel pritom prišli o prácu stovky živnostníkov a ľudí odkázaných od podobných výrob, ktoré náhle ostali bez príjmu.

Čerstvo prijatá výnimka v nosení rúšok pre hercov a umelcov rozviazala ruky tvorcom najprv v Česku a po novom už aj na Slovensku. Krátko po prijatí výnimky rozbehla česká Prima ako vôbec prvá z česko-slovenských televízií seriálovú výrobu, pričom jej rozbehnutie aktuálne ohlásila aj Joj.

Informoval o nej generálny riaditeľ Joj, Marcel Grega, ktorý cez sociálnu sieť oznámil, že televízia po uvoľnení pravidiel reštartuje výrobu postupne od júna. „Po úspešnej iniciatíve so snahou uvoľniť možnosti pre tvorcov a umelcov a znovu vytvoriť prácu pre mnoho profesií, ktoré zo dňa na deň prišli počas pandémie o príležitosti, opäť rozbiehame našu výrobu. Televízia Joj od júna, po obmedzenej príprave niektorých relácií, začne aj s postupnou obnovou nakrúcania televíznych seriálov a magazínov,“ uviedol.

Medzi prvými projektami, ktoré televízia opäť roztočí, bude „denný“ seriál Nový život, ktorý Joj uviedla na obrazovky s príchodom tohto roka. Pôvodne, pred vypuknutím pandémie, ho vysielala tri večery do týždňa, pričom jej prinášal stabilné výsledky nad úrovňou priemerov výkonov v daných večeroch v predošlej sezóne a celkovo pravidelne okolo 430 až 450-tisíc divákov.

Joj túto jar odvysielala kompletnú prvú sériu, ktorú stihla ešte pred pandémiou natočiť. V pláne pritom mala ešte túto jar plynule nadviazať ďalšími časťami, tie však už vyrobiť nestihla. Druhá séria sa tak bude očakávať ako stabilná súčasť jesennej štruktúry.

Rovnako až na jeseň sa dá očakávať aj návrat ďalšie denného seriálu Oteckovia, ktorým Markíza už niekoľko rokov vypĺňa v hlavnej sezóne všetky pracovné podvečery od pondelka do piatka. Túto sezónu seriál pre krízu z vysielania uprostred rozbehnutej série stiahla. V zálohe by mala mať ešte časť nakrútených epizód, ponecháva si ich však, evidentne, na jeseň.

Televízia si takto robila zálohu aj pre prípad, že by kritická situácia na Slovensku trvala dlhšie a výroba by sa mohla znovu rozbehnúť až neskôr, než je tomu aktuálne. V začiatku prevládali skôr pesimistické scenáre, ktoré avizovali možnosť reštartovať výroby prípadne až v druhej polovici leta.

Čítať viac...
Nahor